@Surrealizm: Wrocław to jest chyba jakaś inna rzeczywistość niż reszta Polski :0 W Warszawie by to nie przeszło ;) Pamiętam jak pierwszy raz byłem we Wrocławiu to największym szokiem dla mnie było, gdy w centrum handlowym toaleta była "bezpłatna - płatna dobrowolnie" i niektórzy rzucali po 5-10zł nawet :OOO Do dziś nie jestem w stanie tego pojąć. Zresztą Wrocław to jedyne Polskie miasto, w którym czułem się jakbym wyjechał do
  • Odpowiedz
  • 3
Nowy nabytek, zakupion z olx za 75 zł. Kilka opcji parzenia i dysza parowa do spieniania mleka - ale będę pił XD ekspres jest na kapsułki, ale doskonale współpracuje z samodzielnie nabijanymi po taniości XD

PS. Zaraz nie wyczymie, znowu obruciło, coś chyba psujo z aplikacją.

#kawa #kawatime #ekspresdokawy #tchibo #oswiadczenie #pokazzakupy
pogop - Nowy nabytek, zakupion z olx za 75 zł. Kilka opcji parzenia i dysza parowa do...

źródło: comment_BnG7uiEYJ8hi4PoTSsdH41JpzM8oJt2g.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@geuze: co w połączeniu z jakimś dodatkowym podatkiem od kawy w Niemczech sprawia, że Niemcy po niemiecką kawę jeżdżą do Holandii. Na każdej przygranicznej stacji benzynowej w Holandii stoją całe palety niemieckiej kawy, a jak kupuję kawę na takiej stacji to sprzedawca zagaduje do mnie po niemiecku :D
  • Odpowiedz
pytanie laika. czy w takim zwykłym, tanim jak nie wiem co (20 zł dałem, obniżka z 80 zł chyba) ekspresie przelewowym można podgrzewać kawę z godzinę po jej zaparzeniu jak w pojemniku nie ma już wody? wczoraj spróbowałem i zaczęło pachnieć spalenizną to się przestraszyłem. do tej pory miałem do czynienia tylko z ekspresami ciśnieniowymi od małych po takie o powierzchni kilku m^2, kapsułkowymi albo kawiarką, z przelewowym nigdy.
#kawatime
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z godzinę nie powinno być problemu - auto off w większości jest po 1,5 albo 2 godzinach (jeżeli jest). Ale będzie już smakowała dosyć podle po takim czasie. A płytka podgrzewacza i dzbanek były czyste? Na pewno się nic nie przyjarało tam?
  • Odpowiedz
No więc dzisiaj kilka słów napiszę o kawiarce aka moka/kafetiera.

Kawiarka pozwala przygotować kawę podobną do espresso (małą czarną), zarówno do picia osobno, jak również stanowiącą doskonałą bazę pod kawę mleczną. To najtańsze rozwiązanie pozwalające cieszyć się wysokiej jakości intensywną kawą, ale trzeba jednocześnie zaznaczyć, że napar z kawiarki różni się od klasycznego espresso z ekspresu ciśnieniowego wysokiej klasy.

No więc jeżeli nie posiadamy swojej własnej kawiarki, czym powinniśmy kierować się przy
geuze - No więc dzisiaj kilka słów napiszę o kawiarce aka moka/kafetiera. 

Kawiark...

źródło: comment_Ks9p5O9d89HDQG9rtgMmrurhyQOhxKwd.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pheasant_Soup: jak ktoś już jest tak zboczony jak ty to takiego poradnika nie potrzebuje ( ͡º ͜ʖ͡º) Na potrzeby edukacyjne można uznać, że jednak tylko "espresso roast" :D
  • Odpowiedz
@t12t12: trochę óps!. Ja kiedyś jedynie pokrywką od cukiernicy chciałem przykryć kubek z herbatą. Ale musiałem mieć głupią minę próbując zrozumieć dlaczego pokrywka tonie w cukrze :)
  • Odpowiedz