Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FX_Zus: odstawiłam jak zaszłam w ciążę, nie piję do tej pory (już 1.5 roku). Nawet pomimo częstych nieprzespanych nocy przy dziecku organizm nauczył się na nowo funkcjonować bez stymulantów. Teraz na senność pomaga mi wypicie 0.5l wody i jest ok, ewentualnie krótka drzemka. Paradoksalnie mam więcej energii, bo nie dotyka mnie 'zjazd' ;) A z innych plusów - jestem dużo spokojniejsza i lepiej śpię.
Nie daj się wrobić w żadne
  • Odpowiedz
Cześć kawosze, od dawna niosę się już zamiarem zakupu ekspresu ciśnieniowego i chociaż wiem, że zapewne takich pytań jest dużo to liczę, że pomoże mi coś znaleźć.

Wymagania:
- przede wszystkim, żeby robił smaczną kawę
- cena poniżej 2000 zł
- stanowisko na dwie filiżanki
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jarython : zdecydowanie do 2k tylko ta Nivona, ale 646 ma jeszcze przystawkę spieniającą mleko z pojemnika, nie trzeba pienić samemu.

@sta: ale kolba i młynek jakiś sensowny mocno przekroczą 2k, a do tego trzeba jeszcze to lubić :)
  • Odpowiedz
@Jarython: tak warto dopłacić, ale do Nivony 646, która ma przystawkę i też się zamyka w tej samej kwocie. Jeżeli kupisz 626, to będzie trzeba spieniać w oddzielnym kubku i wlewać
  • Odpowiedz
Tak 6-8 pojedynczych nie powinieneś poczuć, podziel na pół dla podwójnych. Zależy też ile robusty w mieszance, bo wtedy zawartość kofeiny rooośnie. Ja swego czasu wypijałem gdzieś 20-30 pojedynczych jak stałem za barem, aż czasami nieźle mnie trzepało ()
  • Odpowiedz
@sta: każdy ma inny organizm, inny typ pracy, inaczej się odżywia, itd. Naukowcy w gazetach piszą, że do 5 dziennie.
Dla mnie (5) jest to za duża dawka. Trzymam się dwóch dziennie.
  • Odpowiedz