W dzisiejszym odcinku #kawazgeuze kilka słów o tym, jak zaparzyć perfekcyjnego french pressa ( ͡º ͜ʖ͡º)

No więc potrzebujemy kawy zmielonej tak jak w załączonym obrazku. Można nawet trochę drobniej. W wielu poradnikach znajdziecie, że do FP powinno mielić się na "gruz", ale ja uważam, że drobniej = lepiej i do tego trochę krótszy czas parzenia. Zachowujemy ratio 6 do 7g na 100ml wody. To jest pozycja wyjściowa.
geuze - W dzisiejszym odcinku #kawazgeuze kilka słów o tym, jak zaparzyć perfekcyjneg...

źródło: comment_lkcDdVKQLDpgWfsFs3N3zQLHS86NkQGP.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RubelTransferowy: IMO wszystkie się nadają. Kwestia bardziej jakości ziarna i profilu palenia - musi być "drip/filter". Ja wielkim fanem FP nie jestem, jest dla mnie zbyt brudny, ale jak coś piję to właśnie najchętniej takie mocno owocowe naturale z Etiopii czy Kenii.
  • Odpowiedz
W związku ze znaleziskiem @WuDwaKa na temat jak wygląda proces produkcji kawy postanowiłem napisać krótki wpis jak to wygląda od strony technologicznej. Wołam przy okazji: @geuze: @factorys :)

Cały proces zaczyna się od przyjazdu kawy. Kawa rozpuszczalna przyjeżdża w BIG BAG i jest od razu gotowa do zapakowania. Kawa palona swoją drogę zaczyna w postaci kawy zielonej. Są to surowe ziarna kawy jeszcze nie wypalone. Najwięcej kawy pochodzi
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adawidowicz: zależy na czym jeszcze strzelasz szoty, ale na tej półce cenowej co najwyżej można uzyskać po prostu coś przyzwoitego - nie zostawia miejsca na zabawę, łatwo przytyka maszynę. Dopiero gdzieś od klasy Compaka K3, Mazzera Mini i podobnych maszyn można mówić o dobrym młynie do espresso, bo wtedy przy dobrej maszynie jesteś w stanie mieć pełną kontrolę nad tym co robisz. Szybko poczujesz niedosyt - zapewniam ( ͡º
  • Odpowiedz
Mireczki z Warszawy, jakie ciekawe miejsca w dzień? Nie chcę zwiedzać bo już wszystko widziałam, ale może jakieś ciekawe kawiarnie, gdzie można zrobić coś więcej niż tylko wypić kawę? Mogą być też jakieś nietypowe sklepy, ot, coś ciekawego do zobaczenia, jak kocia kawiarnia, do której się wybieram.
#warszawa #kawatime #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach