Wszystko
Najnowsze
Archiwum

glownights
- 1
Matt Simons - Catch & Release (Deepend remix) #chillout #coffeetime #kawatime

- 13
W dzisiejszym odcinku #kawazgeuze kilka słów o tym, jak zaparzyć perfekcyjnego french pressa ( ͡º ͜ʖ͡º)
No więc potrzebujemy kawy zmielonej tak jak w załączonym obrazku. Można nawet trochę drobniej. W wielu poradnikach znajdziecie, że do FP powinno mielić się na "gruz", ale ja uważam, że drobniej = lepiej i do tego trochę krótszy czas parzenia. Zachowujemy ratio 6 do 7g na 100ml wody. To jest pozycja wyjściowa.
No więc potrzebujemy kawy zmielonej tak jak w załączonym obrazku. Można nawet trochę drobniej. W wielu poradnikach znajdziecie, że do FP powinno mielić się na "gruz", ale ja uważam, że drobniej = lepiej i do tego trochę krótszy czas parzenia. Zachowujemy ratio 6 do 7g na 100ml wody. To jest pozycja wyjściowa.
źródło: comment_lkcDdVKQLDpgWfsFs3N3zQLHS86NkQGP.jpg
Pobierz
RubelTransferowy
- 0
@geuze: Czy niektóre kawy bardziej nadają się do przygotowania w FP niż inne (np. ze względy na wyższe body)? Czy robienie kaw kenisjkich, etiopskich w FP się sprawdza?

geuze
- 0
@RubelTransferowy: IMO wszystkie się nadają. Kwestia bardziej jakości ziarna i profilu palenia - musi być "drip/filter". Ja wielkim fanem FP nie jestem, jest dla mnie zbyt brudny, ale jak coś piję to właśnie najchętniej takie mocno owocowe naturale z Etiopii czy Kenii.
@Scutacarus: kto pije kawę ze szklanki?
- 0
@kawa-i-p-------y: to kubek, jeno nie z ceramiki
68
Joule to bransoletka zaopatrująca organizm w kofeinę

Bransoletka Joule wykorzystuje system transdermalny i plastry do dostarczenia organizmowi kofeiny. Taka kawa na nadgarstku.
z- 87
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 13
W związku ze znaleziskiem @WuDwaKa na temat jak wygląda proces produkcji kawy postanowiłem napisać krótki wpis jak to wygląda od strony technologicznej. Wołam przy okazji: @geuze: @factorys :)
Cały proces zaczyna się od przyjazdu kawy. Kawa rozpuszczalna przyjeżdża w BIG BAG i jest od razu gotowa do zapakowania. Kawa palona swoją drogę zaczyna w postaci kawy zielonej. Są to surowe ziarna kawy jeszcze nie wypalone. Najwięcej kawy pochodzi
Cały proces zaczyna się od przyjazdu kawy. Kawa rozpuszczalna przyjeżdża w BIG BAG i jest od razu gotowa do zapakowania. Kawa palona swoją drogę zaczyna w postaci kawy zielonej. Są to surowe ziarna kawy jeszcze nie wypalone. Najwięcej kawy pochodzi
- 1
@adawidowicz: zależy na czym jeszcze strzelasz szoty, ale na tej półce cenowej co najwyżej można uzyskać po prostu coś przyzwoitego - nie zostawia miejsca na zabawę, łatwo przytyka maszynę. Dopiero gdzieś od klasy Compaka K3, Mazzera Mini i podobnych maszyn można mówić o dobrym młynie do espresso, bo wtedy przy dobrej maszynie jesteś w stanie mieć pełną kontrolę nad tym co robisz. Szybko poczujesz niedosyt - zapewniam ( ͡º
- 0
@xprt_mnc: Tak. Nie sprawdzę już modelu, bo pojechał z bratem bawiącym się w alternatywy.
Pozdro mireczki z popołudniowej kawy
#kawatime
#kawatime
źródło: comment_Y4pcUzPQ7WMj04SZxgw023Ao2uXqzZp7.jpg
Pobierz2
Do tego Starbucksa kobiety nie mają wstępu
"Zakaz wstępu dla kobiet. Wyślij swojego kierowcę po zamówienie. Dziękujemy" - taka informacja pojawiła się na drzwiach jednej z kawiarni sieci Starbucks w Arabii Saudyjskiej. Zabroniono wstępu kobietom, dlatego że zniszczeniu uległa drewniana ściana oddzielająca męską od damskiej strony kawiarni
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
King So So - Disco In The Sky
#kawatime
#mirkoelektronika #disco #house #muzykaelektroniczna #groove #acidhouse
#kawatime
#mirkoelektronika #disco #house #muzykaelektroniczna #groove #acidhouse

Ci, którzy boją się rodzić dzieci w ramach programu #rodzina500plus chciałbym powiedzieć, że
Prawo nie działa wstecz
Więc inny rząd nie będzie miał prawa odebrać Wam nadanych przez PiS świadczeń.
Płodźmy się zatem!
#dziendobry #kawatime ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Prawo nie działa wstecz
Więc inny rząd nie będzie miał prawa odebrać Wam nadanych przez PiS świadczeń.
Płodźmy się zatem!
#dziendobry #kawatime ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_wxXX5gldJ2pOuwMV9tK4B1JeXeQ4tj1A.jpg
Pobierz@juzniepije: odbierze wprzod.
Już 3:30, a mi się dalej nie chce spać. P------ę, na godzinę nie opłaca się kłaść.
#kawatime #dziendobry
#kawatime #dziendobry
- 4
@balatka: zapach 2005 w internecie
@balatka: @Mr--A-Veed: @wytrzzeszcz: mnie to zawsze zastanawiało, co motywuje ludzi do tworzenia takiego gówna.
No dobra. Pomarańczka jest ale bez rankingu. No to do dzieła.
#witamsie #dziendobry no i w sumie niedługo #kawatime A także miłego #tlustyczwartek grubasy (✌ ゚ ∀ ゚)☞
#witamsie #dziendobry no i w sumie niedługo #kawatime A także miłego #tlustyczwartek grubasy (✌ ゚ ∀ ゚)☞
- 11
Transport Band - A Może By (Jazxing Edit)
#kawatime
#mirkoelektronika #chillout #funk #dobrebopolskie #muzyka #muzykaelektroniczna #szafagra
#kawatime
#mirkoelektronika #chillout #funk #dobrebopolskie #muzyka #muzykaelektroniczna #szafagra

- 2
- 0
@KENOX: ?
- 1
- 4
Mireczki z Warszawy, jakie ciekawe miejsca w dzień? Nie chcę zwiedzać bo już wszystko widziałam, ale może jakieś ciekawe kawiarnie, gdzie można zrobić coś więcej niż tylko wypić kawę? Mogą być też jakieś nietypowe sklepy, ot, coś ciekawego do zobaczenia, jak kocia kawiarnia, do której się wybieram.
#warszawa #kawatime #pytanie
#warszawa #kawatime #pytanie
- 2
@paprykarzszczecinski1: huehuehuehuehuehuehue...
nie
nie
@Pandanju: idź poczilować do Łazienek




















