#pracbaza #januszex #prawopracy
O co chodzi z januszexami, że jak mam kartę szkolenia wstępnego przy rozpoczęciu pracy to o ile część z BHP ogólnym podpisuje się to z kolei część z szkoleniem stanowiskowym są jakieś wałki, bo ponoć rok czasu na to itd. a wydaje się, że bez tego pracować nie możesz a musisz... Co się dzieje jak coś mi się stanie a nie miałem szkolenia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Ale mnie denerwuje głównie stare pokolenie, ale w młodym też takie myślenie będzie.
Jechałem do swojego kołchozu autobusem i była pogawędka dwóch kolesi. Gadali o prlu. Wyszło, że pracowali w tym samym szpitalu jako kierowcy tylko w różnych latach. I takie podsumowanie poszło: dziś nie ma nawet co ukraść.
A chwalili się między sobą jak to robota była na lewo, albo jak "można" było wynosić spirytus ze szpitala.

Normalnie to podszedłbym i
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
#elonmusk #twitter #januszex

Nowy właściciel zaczął w ubiegły piątek zwalniać pracowników platformy. Zwolnienia miały objąć blisko 4 tys. osób, tj. około połowy personelu firmy.

W niedzielę Twitter zwrócił się do części zwolnionych pracowników z prośbą o... powrót. Jak tłumaczono, niektórzy zostali zwolnieni przez pomyłkę, a inni stracili pracę, zanim zarząd zdał sobie sprawę, że ich umiejętności i doświadczenie mogą być niezbędne do stworzenia nowych
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mk321: Przecież tak się robi jak chce się wprowadzić nowe warunki od zera, a wg starej umowy byłby aneks i wciąż ta sama wypłata. Teraz część z nich przyjdzie za mniejszą wypłatę by grać tak jak szef chce, bo nie którzy może nie mają aktualnie alternatyw przy sezonie redukcji z firm webowych.
  • Odpowiedz
Dzisiaj dzień niepodległości, świętujemy wyzwolenie spod niemieckiej okupacji. No chyba że pracujesz w niemieckim #januszex pod polskim zarządem powierniczym. Nam powiedzieli że no co prawda jest jakieś tam święto ale Niemcy złożyli zamówienie i musi być zrobione xD. To wgl zawsze tak jest kiedy w Polsce jest wolne a u nich nie, bo niemieckiego Pana nie obchodzą polskie święta i business is business. Oczywiście nie przyszedłem, ale już się wczoraj
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Średnie wynagrodzenie w 2021 roku, źródło: GUS
1. Katowice - 9034 zł
2. Warszawa - 8058 zł
3. Kraków - 7908 zł
4. Gdańsk - 7140 zł
5. Wrocław - 7137 zł
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jutro mam interview w januszexie do którego musiałbym dojeżdżać 2.5h dziennie w jedną stronę, tracąc razem 5h dziennie na dojazdy. Do tej pory pracowałem albo w korpo albo w małych start-upach po max 6 osób, więc liczący 60 osób januszex to dla mnie nowość. To drugi etap rozmowy, więc mam spotkanie z jakimiś managierami oraz zadanie rekrutacyjne. Trzymta kciuki żeby dobrze poszło, bo pensja lepsza i chciałbym wynegocjować taką pośrodku ich widełek,
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zarząd firmy IT w której robię, tłumaczy mi, że nie będę dostawał tasków w jirze bo kierownicy stracili do mnie zaufanie.
A stracili do mnie zaufanie, bo o 16 zamykam laptopa i nie mówię na czym skończyłem zadania a w dzień nie odpisuję od razu, tylko po jakimś czasie - bo pewnie nie ma mnie przed komputerem.
A ja po prostu wyciszam lapka bo wymiotuję na powiadomienia gdy jestem pochłonięty pracą. A
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kurde wykopki za wyjazd 2 tyg za granicę w korpo produkcji to dostałem 12k ale jako pracownik produkcyjny.

W tym 3.5k premii bo zadowoleni przełożeni z zagranicy za wykonaną pracę.
Pijcie ze mną kompot nigdy takiej kasy na raz nie dostałem a pracuje tu dopiero cały jeden miesiąc.
#pracbaza #praca #januszex #korposwiat
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach