@kamz_4con: Dlatego, że InPost jest teraz Amerykański

Rafał Brzóska był właścicielem firmy, a później założył spółkę Integer SA.
Teraz jest tylko prezesem i właścicielem pakietu akcji.
Pakiet większościowy akcji mają Amerykanie - spółka AI
  • Odpowiedz
#inpost #kiciochpyta #prawo
Inpost najpierw nie byl w stanie dostarczyc mi przesylke, a potem ja zgubil ( twierdzi, ze zostala odebrana) . Moge ubiegac sie o jakies odszkodowanie wykraczajace poza wartosc tego co bylo wewnatrz?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zastanawia mnie dlaczego jeszcze jest tak mało firm produkujących dobrej jakości, przydomowe i bardzo duże "paczkomaty" z dobrymi zabezpieczeniami przeciw kradzieży. Przecież to jest potencjalnie ogromny rynek na który na pewno byłby olbrzymi popyt. Firmy kurierskie powinny dodać możliwość zaznaczenia przy zakupach że kurier ma wrzucić paczkę do paczkomatu przy domu i nie trzeba by było ciągle wyglądać za kurierem, albo po pracy jeszcze specjalnie jeździć do paczkomatu a to szczególnie przydatne
k.....j - Zastanawia mnie dlaczego jeszcze jest tak mało firm produkujących dobrej ja...

źródło: paczko_b_final-color-output0001

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pcela: Za co pozew od Inpostu? Za nazwę "paczkomat"? To równie dobrze można nazwać skrzynka na paczki i nie będzie problemu. Przecież DPD ma mnóstwo swoich "paczkomatów", Orlen też, Poczta Polska też, i inne firmy kurierskie tylko nazywają to inaczej
  • Odpowiedz
  • 0
@kkecaj

Inpost i Integer mają kupę patentów odnośnie maszyn paczkowych, jak i samej technologi doręczenia do takich maszyn. Poza tym taka maszyna to w gruncie dobry pomysł, więc będą chcieli zarobić.

A Inpost lubi zastrzegać nazwy. Do nich należą takie marki jak Paczkomat, Awizomat, Urzędomat, Pralniomat, Lodówkomat. Do tego sądzą się z Pocztą o markę Listomat, bo tu patent ma Poczta Polska (byli pierwsi).
  • Odpowiedz
O której najpóźniej zdarzało się wam odebranie przez kuriera Inpostu paczki z paczkomatu? Nadawcy umieścili przesyłki w okolicach 16:00 i w apce pokazuje, że dalej tam są. Myślicie, że ktoś dziś po nie jeszcze podjedzie i dotrą przed weekendem?
#inpost #paczkomaty #kurier
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@H4RRI3R
Tu masz wyszukiwarkę godzin granicznych w zależności od kodu pocztowego https://inpost.pl/godziny-odbiorow
Przesyłki umieszczone w skrytce po godzinie granicznej, traktuje się jako nadane w dniu następnym.

Co do terminu doręczenia, to w przypadku usługi Paczkomat InPost, Inpost deklaruje dostawę do paczkomatu docelowego w ciągu dwóch dni roboczych, pod warunkiem umieszczenia przesyłki w Paczkomacie nadawczym przed godziną graniczną. Termin gwarantowany to pięć dni roboczych (czyli za opóźnioną uznaje się przesyłkę, która nie
  • Odpowiedz
mirki, #inpost mi na apce pokazał, że nadano przesyłkę na mnie... z adresem odbioru na drugim końcu Polski... oczywiscie ja nic nie zamawiałem. Czy to jakaś nowa forma scamu? Czy jest szansa, ze ktoś zły numer telefonu wpisał i po numerze mi się oberwało przesyłką? Jak to działa?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Chinol z ali wysłał mi przesyłkę zamówioną do paczkomatu inpost pocztą holenderską (RSXXXXXXXXXNL).

Co robić, da się coś zrobić? Z lektury podobnych przypadków wynika że przesyłka będzie dostarczana NA ADRES paczkomatu (a nie DO paczkomatu) ale kto to będzie obsługiwać, inpost czy pp?

#zakupyzchin #aliexpress #pocztapolska #holandia #inpost #postnl
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim:

To jest list polecony i doręcza to Poczta Polska.

Jedyne co możesz zrobić, to obserwować tracking na stronie PP (polecam też patrzeć na alipaczka.pl, oni pobierają dane po API emonitoringu PP, a tam jest więcej info niż na stronie) i jak trafi do placówki oddawczej (to ta, z której listonosz pobiera przesyłki do doręczenia). Musisz to jednak zrobić w tym samym dniu, bo jako niedoręczalna zostanie ona zwrócona bez
  • Odpowiedz
  • 0
@wypokowy_expert

Tu sprawa jest troszkę skomplikowana. To idzie z Chin do Holandii (przewoźnik 1, najczęściej jest to 4PX), potem z Holandii do Polski (przewoźnik 2, Post NL), następnie już w Polsce przejmuje to Poczta Polska, która doręczy to do firmy, która rozliczy cło i VAT, a następnie nada to Inpostem (z nową etykietą, jako przesyłkę krajową). Dlatego nie płacisz przy odbiorze za odprawę celną i ewentualnie VAT-u i cła.

Przepisy międzynarodowe
  • Odpowiedz
Długo czekaliście na rozpatrzenie reklamacji w sprawie zaginięcia paczki od #inpost ? Niby do 30 dni ale zależy mi na paczce a nie jakiś pieniądzach.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@Setral a żeby cię chudy byk kopnął!
Paczkę już otrzymałem a wczoraj dostałem maila żebym coś tam jeszcze wyjaśnił. Debile znaleźli paczkę tydzień temu a teraz z automatu przeciągają reklamację ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Chcę zdalnie otworzyć dla starszej osoby paczkomat. Zainstalowałem fake gps, poprawnie skonfigurowałem, ustawiłem lokalizację tam gdzie paczkomat jednak w aplikacji inpost pojawia się komunikat niestety nie udało się wykryć twojej lokalizacji. Co robię źle, jest jakiś inny sposób?

#inpost #paczkomaty #android #gps
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak zmienić nr tel konta #inpost #paczkomaty? W sensie by ten nr był powiązany z aplikacją. Wchodze w ustawienia, zarządzaj profilem i tam mam swój nr tel, którego nie mogę zmienić a bym chciał!
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy inpost rozwozi paczki do paczkomatów w niedziele handlowe?

Czekam pilnie na paczkę, wysłana w czwartek no i dziś nawet nie wyjechała z centrum logistycznego - mimo, że wcześniej w sobotę też dochodziły ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#inpost #paczkomaty
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach