@ktryb: Twój ten blog i kod też Twój?

Bo słabo się go czyta. Np. metoda: int CommandGet(void)
Nie przyjmuje żadnych parametrów a mimo wszystko ma dane wejściowe. Słabo jest operować na zmiennych globalnych bo ciężko prześledzić co je gdzie modyfikuje.
  • Odpowiedz
@echelon_: Tak, blog jest mój. Kod jest modyfikacją kodu z Elektroniki Praktycznej, link we wpisie. Wszystkie funkcje były ja je tylko zmodyfikowałem pod swoje potrzeby.
  • Odpowiedz
Mirki, prowadzi ktoś komis gsm i/lub orientuje się w ściąganiu simlocka? Wygrzebałem samsunga solida b2710 i byłby to świetny telefon dla mojego ojca. Problem to simlock orange. Na stronkach oferujących kody wołają pieniądze i nie żebym cebulił, ale przecież nie ma pewności że będą działać. Zwłaszcza że na jednej z nich wyczytałem że telefon po imei ma być niby zapisany w bazie samsunga jako odblokowany. Czy najlepszą opcją będzie iść zdjąć to
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mishek: w orange nie warto, bo jest drogo. Teraz to szukanie po internecie lub serwis, można też zapytać producenta. Albo czekanie na zmianę prawa, w niektórych krajach UE operator już ma obowiązek zdjęć bezpłatnie blokadę, którą założył. Może kiedyś też się doczekamy...
  • Odpowiedz
Mirki mam używanego IPhone 5, swoje lata już ma ale działa. Dwie rzeczy mnie w nim denerwują, 1 stan baterii i ładowania. Pokazuje 27% i jest to równoznaczne z 1%. A podpinając do ładowarki potrafi podskoczyć o kilkanaście procent w sekundę. 2. To ekran, mam jakby martwy pasek 3cm od dolnej ramki. Da radę to naprawić? Z tym ładowaniem to podobno chip jakiś, a ekran nie wiem. #naprawatelefonu #iphone
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Orientuje się jakiś Mirek spod #gsm #telefony czy rzeczywiście jest tak, że jeżeli przy przedłużaniu umowy w #tmobile wziąłem telefon i on jest oczywiście na raty rozpisany, to jeżeli przestałbym płacić te raty z jakiegoś powodu to tmobile zablokuje ten telefon i żadna karta innej sieci nie będzie działać ? Pytam, bo chcę sprzedać ten nowy telefon (niepotrzebny mi) i przed chwilą dzwonił do mnie koleś
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Murki halp. Mój kumpel się przeprowadził i ma problemy z zasięgiem (wieś, stara ceglana chałupa, ściany grubsze niż w poniemieckich bunkrach, do najbliższego BTSa 10 kilometrów w linii prostej) no ogólnie dramat i bida. I tutaj moje takie pytanie są jakieś sensowne wzmacniacze zasięgu czy jakiś inny sprzęt żeby mógł chociaż dzwonić, czy nic nie można już poradzić?
#kiciochpyta #gsm #telefony
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki #gsm #smartfon i ogólnie #telefony , o co chodzi (w praktyce podatkowej) z wałem p.t. telefony nowe, ale na "faktura vat marża 0%" ?
Chcę kupić nowy telefon, na firmę. Szukam gdzie taniej, skoro nowy, z gwarancją producenta i taki sam, to po co przepłacać.
Na allegro kupę firm sprzedaje taniej niż sklepy-dla-idiotów, telefon "nowy nie rozpakowywany, z polskiej dystrybucji, gwarancja podbita w dniu sprzedaży itd" -
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hrumque: >Dostanę fakturę na nowy telefon z zapiskiem "używany" i będą problemy z ewentualną gwarancją u producenta?

Tak, będą problemy. Zazwyczaj nie przyjmują z takim dowodem zakupu. Chociaż są pojedyncze przypadki że przyjęli taką komórkę do serwisu.
Lepiej dołożyć 200-300zł i kupić fakturą vat23%.
  • Odpowiedz
mireczki zna ktoś jakiś fajny a przede wszystkim TANI serwis telefonów najlepiej w #krakow ? zepsuł mi się ekran w nexusie 5, dałem do diagnostyki w jednym serwisie - na szczęście to nie tasiemka ani sam ekran, tylko po prostu gniazdo na płycie głównej coś szwankuje. Podejrzewam że takie gniazdo to nie jest droga sprawa, choć sam nawet nie wiem jakie to dokładnie jest, a nie chce sam rozkręcać bo
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vikers: no niestety, próbowałem nie da rady, ale to jest chyba to gniazdo bo własnie tam trzeba było wcześniej ponaciskać zeby ekran zaskoczył
mam jeszcze pytanie jaka według ciebie byłaby rozsądna cena za takie coś? bo nie wiem czy się zgadzać na kwoty typu 150 zł, według mnie to jest przegięcie trochę, ale jeśli to normalne no to nie będę miał chyba wyjścia
  • Odpowiedz
@lazer: kup rozbitka i płytę sobie zmień, pewnie taniej wyjdzie nie wiem ile tego typu usługi kosztują bo przeważnie wymieniam komponenty po taniości z rozbitków
  • Odpowiedz
#play #telefony #gsm #kiciochpyta

Moi drodzy, pomocy, używam Play od początku ich powstania, ale ostatnio przekraczają już wszelkie granice przyzwoitości, obecnie siedzę na play na kartę, za 25pln dają tel + sms no limit + 6gb internetu.

Co możecie polecić równie dobrego albo lepszego? słyszałem, że T-mobile jest całkiem dobrą alternatywą bo Orange ssie po same bile.

Z góry dzięki
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Myślę czy nie wrócić na Androida 6 na Samsungu Galaxy S6. Przez pierwsze tygodnie było okej, teraz jest bardzo źle. Bateria godzina na ekranie, przykładowo Snapchat łapie freeza i crashuje się średnio 6 razy do dnia. Nie wygląda to dobrze. Co myślicie? Wracać do Marshmallowa? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#galaxys6 #samsung #android #smartfon #telefony #gsm
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@logixdev Tak tak, ja wiem jak to się robi, bo nie raz już sam wgrywałem softy i romy. Myślałem tylko, że może jest jakaś wbudowana opcja na powrót do starszej wersji oprogramowania
  • Odpowiedz
@logixdev: Spróbuj najpierw zrobić fabryczny reset. Czasem tak jest, że podczas aktualizacji coś się rypie i potem telefon albo zamula, albo bateria schodzi w zastraszającym tempie. Jeśli reset fabryczny nie pomoże, to wtedy trzeba robić downgrade.
  • Odpowiedz
@s_t_u_l_e_j: A co za różnica gdzie zamówię, skoro nie przyjdzie xD
Niedługo w końcu przerzucę numer na siebie, żeby mieć spokój, ale na razie zniżki są fajne między innymi z racji stażu i tego, że jest kilka numerów i płacę tyle co oferują najtańsze opcje na kartę.
  • Odpowiedz