Mireczki, wymieniłem ekran w iphonie, wszystko bangla, touchID itp, tylko jest jeden problem. Ekran po włożeniu w obudowę zachowuj się tak jak na zdjięciu - jaśniejsze podświetlenie w jednym punkcie. Jak jest luzem testowany to jest ok, obudowa nie jest wykrzywiona. Uszkodzony ekran raczej, nie? #iphone #telefony #serwisgsm #gsm
MaclawPL - Mireczki, wymieniłem ekran w iphonie, wszystko bangla, touchID itp, tylko ...

źródło: comment_Z3OYrnhUWlvUDBg8iu198nlAG31uW880.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, konczy mi sie umowa w Play i zamierzam przeniesc numer. Po 15 czerwca zmieniaja sie przepisy roamingowe w UE, z tego co zauwazylem, niektorzy operatorzy staraja sie wyciagnac jak najwiecej na zmianie przepisow.
Duzo jezdze po UE i krajach w Schengen, wiec zalezy mi na niskich oplatach za roaming(w tym internet).
Przejrzalem oferty, nju mobile z rachunkiem za 29zl wyglada dosc fajnie, 2gb w roamingu, nielimitowane rozmowy i smsy.
Czy nie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hejka,
wie ktos moze czy mozna sprawdzic z ktorym btsem laczy sie akurat telefon? I czy dalo by rade po sprawdzeniu z ktorym btsem polaczy sie telefon oszacowac lokalizacje? Wiem, ze sie da ale ciekawi mnie czy normalny czlowiek moze cos takiego sprawdzic i policzyc.

#telefony #bezpieczenstwo #gsm taguje tez #informatyka bo dziedzina pokrewna.

Z gory dziekuje :)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z tym wyliczaniem lokalizacji może być problem, ale...
Na stare Nokie był oczywiście Netmonitor, FieldTest na Symbiana, na Androida też jest mnóstwo klonów typu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.parizene.netmonitor&hl=pl
Interesują Cię parametry LAC i CID (dla LTE parametry to eNBID, CLID albo E-CID) - możesz sobie je sprawdzić na stronie btsearch.pl (albo skorzystać z mapy http://beta.btsearch.pl/ ) ale nie zawsze te informacje są aktualne.
Często przy jednej lokalizacji jest wiele parametrów CID - w uproszczeniu to
aquaz - Z tym wyliczaniem lokalizacji może być problem, ale...
Na stare Nokie był oc...

źródło: comment_iZfKRtgEB56mz7AtIfb4rN1VjieR6vuA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
#iphone #gsm #smartfon
Nie znam się na tym sprzęcie. Mam takie coś z recyklingu (potłuczony wyświetlacz) i zanim go zmienię to mam pytanko: jest zabezpieczeni w postaci powiązania sprzętu do konta. Da się to jakoś obejść? Jest sens to naprawiać?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Elementx: no różnią się diametralnie, akurat xiaomi nie miało sztuczek w google, ale na tel. przyjmujący androida możesz sporo. Na apple raczej nie. Dla tego właśnie się zastanawiam czy jest co ratować, bo szkoda jednak sprzętu, skoro wszystko działa poza dotykiem (który przekleję za grosze) ...
  • Odpowiedz
Który serwis #gsm w #krakow może mi usunąć wbudowany mikrofon, akcelerometr i ew. kamery?
(Oczywiście gniazdo na słuchawki z mikrofonem pozostaje :)

Z jakich telefonów #android można to łatwo usunąć sprzętowo a gdzie będzie problem?
Oraz też wyjmowalna bateria.

Coś w miarę nowego tak aby normalne aplikacje android działały, najlepiej do 300 złotych.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#telefony #internet #gsm

W Polsce ile obecnie trzeba wydać najmniej, aby mieć najprostszy najtańszy abonament lub kartę lub cokolwiek, byle by móc odbierać rozmowy telefoniczne, i ew. sporadycznie zadzwonić lub wysłać SMS?

Którą sieć i plan/kartę brać? Wolałbym raczej SIM bo prościej mimo tej debilnej ustawy o rejestrowaniu kart, oraz nie ma szansy że coś się "nabije" i przyjdzie duży rachunek.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy warto aktywować formułę Unlimited oraz czy to prawda, że po aktywacji ważność konta zmniejsza się do 14 dni?
#play #gsm
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bogdan23: ważność konta zmniejsza się na 14 dni ze względu na zmiane taryfy, nie aktywacje usługi, więc możesz zrobić to w kolejości

1. zmiana taryfy
2. doladowanie konta
3. wlaczenie
  • Odpowiedz
Polecicie jakiś telefon za kilka stów w miarę solidny? Jest teraz jakiś wyróżniający się model? Telefon ma być dla mamy, więc nie musi mieć super bajerów, 2GB RAM wystarczy itd., ważne żeby ładnie wyglądał i nie był najtańszą chińszczyzną.

#gsm #smartfon #android
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest ktoś kto ma wzmacniacz GSM i potwierdzi czy to działa?
Mój ojciec ma domek na wsi i ma zasięg tylko jak wyjdzie na dwór w domu 1 albo 0 kresek.

1. Czy taki wzmacniacz tutaj warty coś?
2. Czy polepszy się jakoś internetu?
3. Czy UKE nie przyczepi się do takiego wzmacniacza sygnału?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BostonGeorge: o kurde ale archeolog ( )

Ogólnie to działało to tak sobie. Mieliśmy problemy z tym p-----------m bo się zepsuł i nie działał, jednak po czasie zrozumiałem że problem prawdopodobnie polegał na zbyt bliskim ustawieniem anteny zewnętrznej z wewnętrzną, dlatego też sygnał był zakłócony i urządzenie psuło się.

Ogólnie to warto, ale jest trochę zabawy z ustawieniem tego prawidłowo.
No i z reklamacją nie
  • Odpowiedz
albo gupi jestem albo nie wiem co wybrac w celu przeniesienia abo, bez ponoszenia konsekwencji (to, ze oplacic trzeba za obecny abo to wiem)
Koniec okresu wypowiedzenia czy Koniec umowy promocyjnej (dni odpadaja, gdyz nie wiem za ile sie konczy)
W orange zlozylem juz wypowiedzenie, niby do kona maja, ale dokladnie nie wiem... I to jedyne co pamietam :D

#a2mobile #gsm #abonament
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mój huawei p8 lite przestał łapać sygnał wifi. Dokładnie chodzi o to, że telefon widzi sieć, ale nie chce się z nia połączyć (błąd w połączeniu, brak dostępu do internetu - tego typu rzeczy wyskakują). Jak już się połączy to tylko na 3-5 sekund i koniec, znowu szuka i tak w kółko. Dałem sobie już z tym spokój. Nie wiem czemu się tak stało. Inny huawei łączy się normalnie. Chcę wysłać
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poszukuję telefonu do mniej więcej 600 zł. Głównie zależy mi na:

- niezawodny GPS
- dobra bateria
- dobry aparat
- Android
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@258esdg no bo zasadniczo tak jest, LTE nie obsługuje połączeń głosowych w fdm/tdm, z jakich korzystamy dziś. Zauważ, że nawet będąc w zasięgu 4g, przy wybieraniu numeru telefon "spada" na 3g. Volte to stricte połączenie pakietowe, po prostu transportujące próbki głosu. Ale fakt, za jakiś czas jak operatorom uda się wytestować volte do jakiegos uzywalnego standardu to pewnie stanie się powszechne. Jak na razie do tego długa droga.
  • Odpowiedz
właśnie przy włączonym volte nigdy nie miałem handovera do 3G/2G przy połączeniu głosowym - bo to chyba o to chodzi, nie?

Zauważ, że nawet będąc w zasięgu 4g, przy wybieraniu numeru telefon nie "spada" na 3g
  • Odpowiedz