cześć mirki i mirabelki! ja z zapytaniem, więc- Chcę kupić tel na Andrioidzie, jaki model polecacie ze względu na moc i trwałość? Xiaomi, Meizu czy Lenovo? chodzi mi o funkcjonalny z dużą pojemnością baterii, tak co nie będę żałowała przez przynajmniej 3 lata ^^ #gsm #telefony #pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@betonkomorkowy: A skąd mamy wiedzieć co ma u ciebie dobry zasięg?
Sprawdź na mapach zasięgowych - jeśli dana sieć ma dobry, to sprawdź to kupując jej starter.
Mapy zasięgowe mogą być niedokładne, ale jeśli np. pokazane będzie, że Orange nie ma zasięgu, to nie ma sensu kupować startera, bo nawet jeśli zasięg będzie to słaby.

Nie ma sieci, które ma dobry zasięg w każdym miejscu w Polsce.
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: Włączasz konto ważne rok - ładujesz za 200 zł, bonus 1410 GB dostajesz za samo doładowanie - jest ważny rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A 230 zł masz na koncie głównym na inne usługi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czy słaby (2-3 kreski) sygnał może spowodować szybszy ubytek ładunku baterii? Mam wrażenie że od kiedy #play wyłączył mi dostęp do nadajników T-Mobile i mam tylko Plusa (spadek zasięgu z 4-5 na właśnie 2-3) to bateria zdecydowanie szybciej się rozładowuje gdy nic nie robię na telefonie. Czy różnica w spadku poziomu baterii może być aż tak duża?

#gsm #telefony
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wysuszony: tak, szczególnie jak masz włączony internet (nawet jak go nie używasz), ewentualnie telefon może mieć dostęp do dwóch BTS-ów z porównywalną siłą sygnału i często się między nimi przełączać, co powoduje że znacznie częściej "gada" on z siecią, co powoduje szybsze wyczerpywanie baterii.
  • Odpowiedz
Moja p--------a dwuletnia Xperia Z1 już powoli buntuje się tak bardzo, że raczej trzeba będzie ją wymienić. Murki, polecicie jakiś telefon tak do 1k na pewno nie od Sony. Nie mam jakichś mega wielkich wymagać, oby tylko aparat był w miarę przyzwoity i bateria duża. #pytanie #gsm #telefony #android
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Badon: Na Amazon DE czasami pojawiają się Moto Z Play z Warehouse poniżej 1k (tylko, że wtedy masz 90 dni gwarancji Amazonu IIRC zamiast pełnej dwuletniej). Nówka kosztuje tam 250 eur.

Wg internetów ma świetną baterię i do tego można dokupić moduł powerbanku, żeby jeszcze polepszyć czas pracy. Aparat jest nie najgorszy, ale do flagowców oczywiście brakuje. Procek to "tylko" Snap 625, ale system nie ma żadnej ciężkiej nakładki i
  • Odpowiedz
Czy ktoś wymieniał sama szybkę (bez wyświetlacza) w #samsung Galaxy #s5 i może polecić serwis realizujący zlecenia wysyłkowo? Albo może ktoś robił stacjonarnie w #olsztyn?
#gsm #android
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytanie #gsm #telefony #play
chcę przenieść telefon do innej sieci, muszę informować Play? potrzebuje coś od nich czy wszystko załatwię z nowo wybranym operatorem?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kmds: Wszystko załatwiasz u nowego operatora. Jedyna uwaga: jeśli masz umowę na abonament lub mix to przy przeniesieniu musisz wybrać czy przechodzisz do nowego operatora od razu i płacisz karę poprzedniemu operatorowi lub deklarujesz, że przenosisz numer wraz z zakończeniem aktualnie trwającego kontraktu.
  • Odpowiedz
@Generau-armii-progresywnej najlepiej kupić karty prepaid wszystkich operatorów i przetestować ten Internet. Ważniejszym od kresek zasięgu jest obciążenie nadajników - i może się zdarzyć że pomimo lepszych parametrów połączenia LTE (bo same kreski niewiele mówią) to inna sieć daje szybszy Internet ponieważ ich nadajnik jest mniej obciążony.
  • Odpowiedz
mirki z nowa umowa u operatora mam okazje wziasc hbo go warto za dyche miesiecznie? lubie seriale, czasem na telefonie cos odpale itp ale widze na stronie glownej taka sobie ilosc ....jakies opinie ? #hbogo #gsm
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MarcinAK12: za dychę miesięcznie myślę, że warto, masz dostęp do wszystkich trzech kanałów na żywo, wszystkie materiał obecnie puszczane na kanale masz na wyciągnięcie ręki kiedy zechcesz, a często wpadają tam dość ciekawe premiery
  • Odpowiedz
Mirki mam problem z czytaniem kontaktów z telefonu. Telefon znajomego doznał nie małego urazu. Jakimś cudem udalo mi się go podłączyć do komputera i skopiować całą pamięć. W folderze backup znalazłem plik "contacts" i jest on opisany jako "data base file". Jest jakiś sposób, żeby go odczytać i spisać te kontakty? Jak go otwieram notatnikiem to są jakieś chińskie znaczki. Ten telefon to jest Huawei ascend g510. Na moim telefonie nie ma
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@l-da: nie da się otworzyć za pomoca 7-zip. Wyskakuje error "can not open". Ściągnąłem data base browser ale tam znowu wymagają hasła do tego pliku. Nie mam już pojęcia co robić
  • Odpowiedz
Uwaga klienci Play oraz banków Alior i Nest. Wasze dane osobowe, adresy, billingi -- a w przypadku banków także zestawienie nagrań rozmów (!!!) mogły wyciec. Opisujemy szereg niepokojących incydentów bezpieczeństwa, których powodów Play nie chce ujawnić.

https://niebezpiecznik.pl/post/wyciek-listy-nagran-rozmow-z-bankami-alior-i-nest-dane-abonentow-i-billingi-oraz-niechciane-doladowania-play-chyba-ma-problemy/

#play #gsm #bezpieczenstwo #niebezpiecznik #security #aliorbank #nestbank
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach