Mireczki mam pytanko od jakiegoś czasu strasznie spowalnia mi viewport w 3ds maxie tak, że nie pozwala mi to na odpowiednią pracę, jaki podzespół najkorzystniej wpłynie na płynność viewportu? Posiadam 32 gb Ramu i grafę Gainward GTX 560 Ti 2048MB z tymże sprzęt ma już dwa lata, zastanawiam się czy lepszym pomysłem byłoby dokupienie kolejnej grafy na kolejny slot czy całkowita wymiana i zakup grafy na wypasie, jak myślicie? co polecacie?
#
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@monterrey: najprościej to odpowiednio zarządzać sceną, czyli kontrolować poziom TS i innych modyfikatorów zwiększających gęstość siatki, a jeśli zdecydujesz się na zmianę grafiki to lepiej kupić jedną dobrą kartę Nvidii, ale to pewnie wiesz.
  • Odpowiedz
@maciejpiotr_: niestety nic takiego nie mam klikając prawym przyciskiem myszy na ikonkę maxową, Wydaje mi się ze po prostu więcej nie wycisnę z tej karty, która nie pozwala mi na wygodne modelowanie chociażby, zastanawiam sie po prostu czy zmiana Karty Graficznej polepszy sytuację
  • Odpowiedz
siemka, potrzebuje nauczyć się obsługi programu INVENTOR, na #studbaza niestety nie ma żadnych kursów, a tam gdzie będę odbywał praktyki będzie potrzebny mi ten program, i moje pytanie, do której wersji znajdę najwięcej poradników na początku najlepiej po polsku ;-) do wersji 2014 czy wersji 2015 ? Jest też wersja 2016 lecz ona jest tylko po angielsku więc narazie z niej zrezygnuje raczej


#pytanie #inventor
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, dopiero zaczynam swoją przygodę z #blender, staram się wszystkiego sam uczyć (bo wtedy lepiej pamiętam), ale powiedzcie, jak połączyć ze sobą dwa elementy tak, aby były ciągle traktowane jako osobne, ale dało się je wspólnie animować (modyfikując jeden klucz)? Konkretnie chodzi o zestaw głowa+zęby+oczy.
#grafika #grafika3d
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dokończona osa sprzed tygodnia (w sumie to nie wiele się różni, ale ... już jej poprawiać nie będę).
Sama praca była robiona na Miesiąc tematyczny na #polskikursblendera

Render (głownej animacji) to 720p na 25 samplach (wiem, mało), bo motion blur crashował renderowanie GPU i musiało iść na CPU. Obrót 360 stopni to już 1080p 75 sampli.

sirgorn - Dokończona osa sprzed tygodnia (w sumie to nie wiele się różni, ale ... już...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xypnise: Nike AF1, Tak?

Kopula zakloca sylwetke buta. Oczywiscie rob jak uwazasz. Chyba, ze w planie jest mocno szklana i sie odetnie to moze sie udac. Swiezaczkiem nie jestem;)
  • Odpowiedz
@sirgorn: Wielkość to tam pół biedy :) Równie dobrze można się przyczepić do dużym żuwaczek. Najważniejsze jest to, by u os, pszczół itp nakładały się skrzydła w czasie lotu - jak dobrze pamiętam to za pomocą małych haczyków :) Oczywiście zakładając,że chcesz robić model w jakimś stopniu podobnym do rzeczywistości :)
  • Odpowiedz
Materiały we wstępnej fazie przygotowania.

Zdałem sobie właśnie sprawę z tego, że tworzenie materiału dla jakiegoś żyjątka to jakaś masakra (zwłaszcza jak brakuje zdjęć referencyjnych na goglu) - martwą naturę się prościej teksturuje ;)


Na koniec zrobię jeszcze animację latania - jestem ciekawy jak mi to wyjdzie ;)
sirgorn - Materiały we wstępnej fazie przygotowania.

Zdałem sobie właśnie sprawę z...

źródło: comment_seUOtRTEocGCfX0kqJ6mzdfANPQq1rYS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach