Miraski, pytanie z sersji #nawigacja #gps #rtk #glonass #gnss. Potrzebuje jakies taniego a w miare rozsadnego urzadzenia gps z odchylka max 1-10cm. Wiem, ze zwykle odbiorniki GPS/GNSS czy to z telefonu czy chocby GLO 2 Garmina nie daja rady - odchylka pomiaru jest za duza, rzedu 1-5m. Wiec zwrocilem sie w strone RTK ale tutaj juz wybor jest duzy i rozpietosc
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, powracam z tematem, który poruszałem już kilka miesięcy temu.

Stoję przed wyborem odbiornika GNSS.

Nie chce wydać więcej niż 28-30k brutto, OK 30-kilka przy naprawde fajnej ofercie.

Drogi
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jest możliwość zmiany nazwy miejscowości w mapach Google? W okolicy moich rodziców jest mały fuckup map. Jest sobie miejscowość Wielgie, która na mapie Google jest w pobliskiej miejscowości Kisielewo, natomiast Wielgie jest na mapie nazwane Miodusy, które są częścią tejże miejscowości. Kisielewo natomiast jest tam, gdzie jest, ale nie całe, bo jego część jest nazwana przez Googla Wielgie XD Da radę to jakoś wyprostować?

Pamiętam, że już kiedyś próbowałem to jakoś ogarnąć
pogop - Jest możliwość zmiany nazwy miejscowości w mapach Google? W okolicy moich rod...

źródło: comment_1659125435TX42HzxOKdgQgO7L0wRwW0.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie. Posiadam tablet Samsunga Galaxy. Od połowy czerwca nagle stracił GPS. Używam go do nawigacji. W serwisie powiedzieli mi, że nastąpiła jakąś zmiana czasu na satelitach i wszystkie tablety bez możliwości update roku utraciły możliwość podłączenia do gipsu ponieważ inny czas jest na urządzeniu, a inny mają satelity. Coś w ten deseń mi tłumaczył. Koniec końców czy jest możliwość updatue romu czy też jakiekolwiek inne rozwiązanie rozwiązujące problem czy też muszę kupić
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eliblue: prawdopodobnie chodzi o to że skończył się almanach. Satelity gps nie fruwają po doskonałych elipsach a tu każda mała odchyłka ma znaczenie. Algorytm wyznaczający obecne orbity jest na tyle skomplikowany że łatwiej było zaszyć w odbiorniku policzone dane na następne powiedzmy 5 lat. Tyle że taka jest również 'przydatność do spożycia' takiego sprzętu bez aktualizacji.
  • Odpowiedz
@yolantarutowicz:

GLONASS – radziecki, obecnie rosyjski, satelitarny system nawigacyjny

Budowę systemu GLONASS rozpoczęto 1 grudnia 1976

Na orbitę poleciał GLONASS-K 16L. To 25 aktywny satelita globalnego systemu


Sukces, nie ma co! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Sukces, nie ma co!


@DanyDwaBanany: GPS ma 31 aktywnych satelit. No i z tego co wiem to ruscy pokrywali GLONASS-em głównie północ dla nawigacji okrętów podwosnych, więc reszta globu nie musi być pokrywa tak gęsto.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czy #gps może być niekompatybilny z konkretnymi kontrolerami #dron #fpv?

HGLRC Zeus F722 mini, nie gada z BN-220.
Niezależnie czy podpinam do wolnego UARTU 3 (dedykowany) czy U1 nie jest wykrywany w Betaflight.

W ogóle ciekawa sprawa, że po podłączeniu do komputera przez USB nie zapala się dioda na GPS, dopiero po podłączeniu baterii do złącza XT. Tak czy siak, nie gadają
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sirgorn: powiedzenia, mój chyba jakieś g...o jest bo passthough nie pokazuje że coś nadaje, mimo świecenia się kontrolki TX.

@Felonious_Gru: nie mam do tego już zdrowia, może zamówię sobie w przyszłości coś lepszego, to ląduje póki co na półce "nietrafione zakupy"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Felonious_Gru: sprawdzałem na auto, potem na dwóch ustawieniach manual, w tym jednym opisany jako default z dokumentacji GPS-u. Nie chcę mi się walczyć, to nie jest tego warte. Poszukam M80 Pro albo zwykłego. A na razie będę latać bez.

Nie czuję się w umiejętnośc, żeby sunąć dalej jak kilkaset metrów. To miało być jako ciekawostka, do kontroli prędkości.
  • Odpowiedz
@tre33:
Tej mapki nie zapiszesz, bo oni wywołują mapę google i przez google api każdy punkt nakładają.

Punkty pobierają z https://grobywojenne.malopolska.uw.gov.pl/pl-PL/Home/JsonObiektyMapPoint to JSON.

Najszybciej to przerobić na własną mapę to znaleźć drogę na konwersje JSON na mapę Googlową, ale to będzie to nie jest trywialne, żebym Ci z palca to dał i trzeba by sprawdzać jakie są formaty map google, co można w importować żeby je wygenerować. I potem przekonwertować
  • Odpowiedz
szukam telefonu "turystycznego". nie potrzebuje aparatu, duzego wypasionego wyswietlacza, stereofonicznego naglosnienia i calej reszty tych wysmienitych gadzetow. dobrze by bylo gdyby mial niezla baterie ->4500mah+, dobrego gps'a (gps, glonass, moze galileo).

ot chcialbym sie nawigowac w gorach z mapa przez dwa dni z rzedu nie grzebiac sie z powerbankiem. dobrze by bylo gdyby to nie byl przeszklony kloc z milionem rdzeni. raczej prosta maszyna z duza bateria i dobrym gpsem :)

jest
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@smileplease: dzieki, zobacze. zazwyczaj nawet zegarek sciagam jak wychodzimy gdzies w gory, bo troche mi przeszkadza. czy to z rekawiczka sie gryzie, czy z paskiem od kijkow.
  • Odpowiedz
@elgrecqo: jak nawigacja i wycieczki to Garmin 530/830 czy jakieś wahoo. Jak wyprawy gdzie może być problem z ładowaniem to pewnie lepiej coś co działa na zwykle baterie czyli urządzenia z serii etrex, oregon czy GPSmap.
  • Odpowiedz
gps chyba padł?

przykładowo jadąc autostradą wywala na jakąś boczną drogę, jednak nie jest to problem słabego zasięgu na autostradzie, bo po prostu nigdzie nie działa xD
na początku po jakimś tam resecie telefonu, czy tam ustawień jeszcze dało się tę nawigację odpalić.. teraz już kompletnie klapa..

da radę jakoś na to zaradzić, czy trzeba będzie się z gwarancją pieprzyć?
Marcinnx - gps chyba padł? 

przykładowo jadąc autostradą wywala na jakąś boczną dr...

źródło: comment_1655564179y728kbS8Vi5AWOtxllXOHZ.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@NightWing: ostatecznie poszła gwarancja, a dokładniej rękojmia zdaje się..
kasę zwrócili i poszliśmy w inną markę (chyba xiaomi), bo tego realme mieliśmy już dość xD

to nie był pierwszy problem z tym modelem...
kupiony jako prezent na święta, w trakcie pierwszej aktualizacji się zawiesił xD
https://wykop.pl/wpis/62604219/wpadlem-w-blackscreena-na-realme-c21y-problem-jak-
wtedy szybki zwrot i ponowny zakup był, żeby tylko doszedł do świąt (ʘʘ)
@Marcinnx 0
wpadłem w blackscreena na Realme C21Y
problem jak na filmiku, jednak nie odklikałem z powrotem na Automatic contrast, tylko chyba odruchowo kliknąłem wstecz ()
teraz nie mam pojęcia jak z tego wybrnąć ;__;
próbuję kombinacji hard resetu - wyłączam, włączam trzymając Power i VolDown, później puszczam Power,
  • Odpowiedz