Wszystko
Najnowsze
Archiwum
6
Australia. Mapy Google wywiodły rodzinę na manowce. Odnaleziono ją po 2 dniach

Zwykle pomyłka Google Maps to drobiazg, który łatwo skorygować po jej odkryciu. W przypadku australijskiej rodziny mogła skończyć się tragedią. Służby ratunkowe odnalazły ją dopiero po 48 godzinach, gdy nie mieli już wody i jedzenia.
z- 9
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
- 0
@wypok_user: pobrałem LoMaps i to jest to czego szukałem
- 1
@Adamvs: LoMaps są płatne, jak chcesz to samo (a często i lepiej) za darmo to: https://osm.paws.cz/
Miraski, pytanie z sersji #nawigacja #gps #rtk #glonass #gnss. Potrzebuje jakies taniego a w miare rozsadnego urzadzenia gps z odchylka max 1-10cm. Wiem, ze zwykle odbiorniki GPS/GNSS czy to z telefonu czy chocby GLO 2 Garmina nie daja rady - odchylka pomiaru jest za duza, rzedu 1-5m. Wiec zwrocilem sie w strone RTK ale tutaj juz wybor jest duzy i rozpietosc
Mirki, powracam z tematem, który poruszałem już kilka miesięcy temu.
Stoję przed wyborem odbiornika GNSS.
Nie chce wydać więcej niż 28-30k brutto, OK 30-kilka przy naprawde fajnej ofercie.
Drogi
Stoję przed wyborem odbiornika GNSS.
Nie chce wydać więcej niż 28-30k brutto, OK 30-kilka przy naprawde fajnej ofercie.
Drogi
Jest możliwość zmiany nazwy miejscowości w mapach Google? W okolicy moich rodziców jest mały fuckup map. Jest sobie miejscowość Wielgie, która na mapie Google jest w pobliskiej miejscowości Kisielewo, natomiast Wielgie jest na mapie nazwane Miodusy, które są częścią tejże miejscowości. Kisielewo natomiast jest tam, gdzie jest, ale nie całe, bo jego część jest nazwana przez Googla Wielgie XD Da radę to jakoś wyprostować?
Pamiętam, że już kiedyś próbowałem to jakoś ogarnąć
Pamiętam, że już kiedyś próbowałem to jakoś ogarnąć
źródło: comment_1659125435TX42HzxOKdgQgO7L0wRwW0.jpg
Pobierz504
Mapa zagłuszania GPS

Stworzona na podstawie danych z GPS-ów samolotów od ADS-B Exchange.
z- 122
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
#tomtom #informatyka #nawigacja #gps
Mireczki mam tomtom go 6000, ma ktoś bazę danych fotoradarów? Wgrałbym sobie, bo w ogóle mi nie pokazuje, wydaje mi się, że może być z innych modeli...
Mireczki mam tomtom go 6000, ma ktoś bazę danych fotoradarów? Wgrałbym sobie, bo w ogóle mi nie pokazuje, wydaje mi się, że może być z innych modeli...
3
Niezałatane błędy w oprogramowaniu GPS Tracker mogą pozwolić...

Amerykańska Agencja ds. Bezpieczeństwa Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury (CISA) ostrzega przed kilkoma niezałatanymi lukami w zabezpieczeniach urządzeń śledzących MiCODUS MV720 Global Positioning System (GPS) wyposażonych w ponad 1,5 miliona pojazdów.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Pytanie. Posiadam tablet Samsunga Galaxy. Od połowy czerwca nagle stracił GPS. Używam go do nawigacji. W serwisie powiedzieli mi, że nastąpiła jakąś zmiana czasu na satelitach i wszystkie tablety bez możliwości update roku utraciły możliwość podłączenia do gipsu ponieważ inny czas jest na urządzeniu, a inny mają satelity. Coś w ten deseń mi tłumaczył. Koniec końców czy jest możliwość updatue romu czy też jakiekolwiek inne rozwiązanie rozwiązujące problem czy też muszę kupić
- 1
@eliblue: jakichś bzdur ci nagadali.
- 3
@eliblue: prawdopodobnie chodzi o to że skończył się almanach. Satelity gps nie fruwają po doskonałych elipsach a tu każda mała odchyłka ma znaczenie. Algorytm wyznaczający obecne orbity jest na tyle skomplikowany że łatwiej było zaszyć w odbiorniku policzone dane na następne powiedzmy 5 lat. Tyle że taka jest również 'przydatność do spożycia' takiego sprzętu bez aktualizacji.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@yolantarutowicz:
Sukces, nie ma co! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
GLONASS – radziecki, obecnie rosyjski, satelitarny system nawigacyjny
Budowę systemu GLONASS rozpoczęto 1 grudnia 1976
Na orbitę poleciał GLONASS-K 16L. To 25 aktywny satelita globalnego systemu
Sukces, nie ma co! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 2
Sukces, nie ma co!
@DanyDwaBanany: GPS ma 31 aktywnych satelit. No i z tego co wiem to ruscy pokrywali GLONASS-em głównie północ dla nawigacji okrętów podwosnych, więc reszta globu nie musi być pokrywa tak gęsto.
Czy #gps może być niekompatybilny z konkretnymi kontrolerami #dron #fpv?
HGLRC Zeus F722 mini, nie gada z BN-220.
Niezależnie czy podpinam do wolnego UARTU 3 (dedykowany) czy U1 nie jest wykrywany w Betaflight.
W ogóle ciekawa sprawa, że po podłączeniu do komputera przez USB nie zapala się dioda na GPS, dopiero po podłączeniu baterii do złącza XT. Tak czy siak, nie gadają
HGLRC Zeus F722 mini, nie gada z BN-220.
Niezależnie czy podpinam do wolnego UARTU 3 (dedykowany) czy U1 nie jest wykrywany w Betaflight.
W ogóle ciekawa sprawa, że po podłączeniu do komputera przez USB nie zapala się dioda na GPS, dopiero po podłączeniu baterii do złącza XT. Tak czy siak, nie gadają
- 1
@sirgorn: powiedzenia, mój chyba jakieś g...o jest bo passthough nie pokazuje że coś nadaje, mimo świecenia się kontrolki TX.
@Felonious_Gru: nie mam do tego już zdrowia, może zamówię sobie w przyszłości coś lepszego, to ląduje póki co na półce "nietrafione zakupy"
@Felonious_Gru: nie mam do tego już zdrowia, może zamówię sobie w przyszłości coś lepszego, to ląduje póki co na półce "nietrafione zakupy"
- 1
@Felonious_Gru: sprawdzałem na auto, potem na dwóch ustawieniach manual, w tym jednym opisany jako default z dokumentacji GPS-u. Nie chcę mi się walczyć, to nie jest tego warte. Poszukam M80 Pro albo zwykłego. A na razie będę latać bez.
Nie czuję się w umiejętnośc, żeby sunąć dalej jak kilkaset metrów. To miało być jako ciekawostka, do kontroli prędkości.
Nie czuję się w umiejętnośc, żeby sunąć dalej jak kilkaset metrów. To miało być jako ciekawostka, do kontroli prędkości.
- 0
Da się pobrać z mapki google umieszczonej na czyjejś stronie spisu punktów? Tak, aby sobie je wsadzić do nawigacji google?
chodzi mi o tą stronę https://grobywojenne.malopolska.uw.gov.pl/pl-PL/Home/Obiekty
#google #googlemaps #nawigacja #gps
chodzi mi o tą stronę https://grobywojenne.malopolska.uw.gov.pl/pl-PL/Home/Obiekty
#google #googlemaps #nawigacja #gps
@tre33:
Tej mapki nie zapiszesz, bo oni wywołują mapę google i przez google api każdy punkt nakładają.
Punkty pobierają z https://grobywojenne.malopolska.uw.gov.pl/pl-PL/Home/JsonObiektyMapPoint to JSON.
Najszybciej to przerobić na własną mapę to znaleźć drogę na konwersje JSON na mapę Googlową, ale to będzie to nie jest trywialne, żebym Ci z palca to dał i trzeba by sprawdzać jakie są formaty map google, co można w importować żeby je wygenerować. I potem przekonwertować
Tej mapki nie zapiszesz, bo oni wywołują mapę google i przez google api każdy punkt nakładają.
Punkty pobierają z https://grobywojenne.malopolska.uw.gov.pl/pl-PL/Home/JsonObiektyMapPoint to JSON.
Najszybciej to przerobić na własną mapę to znaleźć drogę na konwersje JSON na mapę Googlową, ale to będzie to nie jest trywialne, żebym Ci z palca to dał i trzeba by sprawdzać jakie są formaty map google, co można w importować żeby je wygenerować. I potem przekonwertować
- 0
@Deykun: dzięki za przestawienie problemu :) Już wiem że to trudne, a nie tylko że ja taki głupi jestem.
Ma ktoś z Was gps podpięty do wózka dziecięcego(jeśli tak, to jaki)? Czy może przesadzam? #dzieci #bezpieczenstwo #gps #rodzicielstwo #lepiemiecinieuzycnizniemiecizalowac
@szalony_kefir: Ale po co?
@cagogsg: te airtagi to w ogóle mają sens? Przecież jak nie ma iphone w pobliżu to nie zadziała... To nawet nie jest gps
Czy ktoś z państwa tutaj używa może lokalizatora gps zamontowanego w aucie aby znać jego położenia? Potrzebuje takiego cacka aby zabezpieczyć auto. Dzięki z góry za podpowiedzi.
#gps #samochody #nawigacja #pytaniedoeksperta #pytanie
#gps #samochody #nawigacja #pytaniedoeksperta #pytanie
@Pan_kurczak: Napisałem Priv
- 1
szukam telefonu "turystycznego". nie potrzebuje aparatu, duzego wypasionego wyswietlacza, stereofonicznego naglosnienia i calej reszty tych wysmienitych gadzetow. dobrze by bylo gdyby mial niezla baterie ->4500mah+, dobrego gps'a (gps, glonass, moze galileo).
ot chcialbym sie nawigowac w gorach z mapa przez dwa dni z rzedu nie grzebiac sie z powerbankiem. dobrze by bylo gdyby to nie byl przeszklony kloc z milionem rdzeni. raczej prosta maszyna z duza bateria i dobrym gpsem :)
jest
ot chcialbym sie nawigowac w gorach z mapa przez dwa dni z rzedu nie grzebiac sie z powerbankiem. dobrze by bylo gdyby to nie byl przeszklony kloc z milionem rdzeni. raczej prosta maszyna z duza bateria i dobrym gpsem :)
jest
@subiel: Dokładnie, garmin 6, bez połączenia z bluetooth potrafi trzymać kilka dni, masz mapy, możesz wgrać trase
- 0
@smileplease: dzieki, zobacze. zazwyczaj nawet zegarek sciagam jak wychodzimy gdzies w gory, bo troche mi przeszkadza. czy to z rekawiczka sie gryzie, czy z paskiem od kijkow.
- 1
Czy aplikacje #androidauto korzystają z odbiornika #gps samochodu czy telefonu?
@lunga: Telefonu
- 0
gps chyba padł?
przykładowo jadąc autostradą wywala na jakąś boczną drogę, jednak nie jest to problem słabego zasięgu na autostradzie, bo po prostu nigdzie nie działa xD
na początku po jakimś tam resecie telefonu, czy tam ustawień jeszcze dało się tę nawigację odpalić.. teraz już kompletnie klapa..
da radę jakoś na to zaradzić, czy trzeba będzie się z gwarancją pieprzyć?
przykładowo jadąc autostradą wywala na jakąś boczną drogę, jednak nie jest to problem słabego zasięgu na autostradzie, bo po prostu nigdzie nie działa xD
na początku po jakimś tam resecie telefonu, czy tam ustawień jeszcze dało się tę nawigację odpalić.. teraz już kompletnie klapa..
da radę jakoś na to zaradzić, czy trzeba będzie się z gwarancją pieprzyć?
źródło: comment_1655564179y728kbS8Vi5AWOtxllXOHZ.jpg
Pobierz@Marcinnx: znalazłeś rozwiązanie? Bo chyba realme mają problemy z gps
- 0
@NightWing: ostatecznie poszła gwarancja, a dokładniej rękojmia zdaje się..
kasę zwrócili i poszliśmy w inną markę (chyba xiaomi), bo tego realme mieliśmy już dość xD
to nie był pierwszy problem z tym modelem...
kupiony jako prezent na święta, w trakcie pierwszej aktualizacji się zawiesił xD
https://wykop.pl/wpis/62604219/wpadlem-w-blackscreena-na-realme-c21y-problem-jak-
wtedy szybki zwrot i ponowny zakup był, żeby tylko doszedł do świąt (ʘ‿ʘ)
kasę zwrócili i poszliśmy w inną markę (chyba xiaomi), bo tego realme mieliśmy już dość xD
to nie był pierwszy problem z tym modelem...
kupiony jako prezent na święta, w trakcie pierwszej aktualizacji się zawiesił xD
https://wykop.pl/wpis/62604219/wpadlem-w-blackscreena-na-realme-c21y-problem-jak-
wtedy szybki zwrot i ponowny zakup był, żeby tylko doszedł do świąt (ʘ‿ʘ)
wpadłem w blackscreena na Realme C21Y
problem jak na filmiku, jednak nie odklikałem z powrotem na Automatic contrast, tylko chyba odruchowo kliknąłem wstecz (╥﹏╥)
teraz nie mam pojęcia jak z tego wybrnąć ;__;
próbuję kombinacji hard resetu - wyłączam, włączam trzymając Power i VolDown, później puszczam Power,
problem jak na filmiku, jednak nie odklikałem z powrotem na Automatic contrast, tylko chyba odruchowo kliknąłem wstecz (╥﹏╥)
teraz nie mam pojęcia jak z tego wybrnąć ;__;
próbuję kombinacji hard resetu - wyłączam, włączam trzymając Power i VolDown, później puszczam Power,























#gps
#survival
#militaria
źródło: comment_16605913798YGji5p4OFaqgLEth5a3A3.jpg
Pobierz@Sudo_exit: https://letmegooglethat.com/?q=jak+w+google+wpisa%C4%87+wsp%C3%B3%C5%82rz%C4%99dne%3F