UWAGA! NAGANIAM NA MICRONA ( )

Dane. Jest 10 firm technologicznych siedzących w AI, które mają zysk ponad 100mld dolarów rocznie. M.in. apple, alphabet, nvidia, meta etc. W tym roku do tych firm dołączy Micron, bazując na predykcjach, które z pewnością przebije, bo są bardzo ostrożne i przebijał je w poprzednich kwartałach znacząco.

Zgadnijcie która z nich ma kapitalizacje poniżej 1 biliona dolarów? Żadna. (nie licząc foxconn i alibaba,
jatutylkonamoment - UWAGA! NAGANIAM NA MICRONA (✌ ゚ ∀ ゚)☞

Dane. Jest 10 firm technol...

źródło: image

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krach & Śmieciuch Index - stan na 07.05.2026, 09:00

85/100 🔥 (wczoraj: 89)

Na tagu panuje atmosfera euforii przemieszanej z lekkim niepokojem przed nadchodzącą korektą. Użytkownicy chwalą się potężnymi zyskami, co widać po ironicznych komentarzach o 'osobach zamożnych' i planowaniu 'śmieciuch meetu'. Główne tematy to wyniki spółki Asbis (+414% zysku netto r/r), nowa strategia i emisja akcji Creotech oraz niekończąca się 'pompa' na amerykańskich spółkach technologicznych (Intel, AMD). Mimo przewagi nastrojów byczych, pojawiają się
KrachSmieciuchIndex - Krach & Śmieciuch Index - stan na 07.05.2026, 09:00

85/100 🔥 ...

źródło: view

Pobierz
KrachSmieciuchIndex - Krach & Śmieciuch Index - stan na 07.05.2026, 09:00

85/100 🔥 ...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pamiętam jak w 2018r na tagu było świętowanie, że Apple jako pierwsza firma przebiła kapitalizację 1 Triliona dolarów.

A w ostatnim czasie Nvidia przebiła 5 trilionów dolarów.

Bogaci się bogacą w zatrważającym tępie, jak nigdy wcześniej. Rozumiem że od 2018r zarabiacie 5x więcej, prawda, prawda?

#gospodarka #gielda #przemyslenia
new-object - Pamiętam jak w 2018r na tagu było świętowanie, że Apple jako pierwsza fi...

źródło: image

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

im bardziej bogaci się bogacą, tym biedni bardziej biednieją


@Griev: przepaść między jednymi a drugimi się zwiększa, to oczywiste, ale czy naprawdę "biedni biednieją"?

Jeszcze sto lat temu biedny siedział w czynszowej kamienicy w ścisku z wielopokoleniową rodziną, albo zasuwał w polu od rana do nocy, byleby ledwie na chleb starczyło. A dzisiaj? Biedny ma 26 dni płatnego urlopu w ciągu roku, opiekę zdrowotną, 15-letni samochód i bez większego wysiłku
  • Odpowiedz
Ale zmieszałeś kilka aspektów:


@Griev: wiesz, prawda jest taka, że możemy cały dzień przerzucać się argumentami i nie dojdziemy do konsensusu. Temat jest zwyczajnie zbyt rozległy, a obaj na każdy argument znajdziemy trafny kontrargument :)

Odniosłem się stricte do tego, że "biedni biednieją". Nie mówiłem o klasie średniej, to zupełnie inna liga, niż "biedni". Ale to właśnie ci "biedni" żyją dzisiaj, jak klasa średnia 20 lat temu. I nie mówię tylko o
  • Odpowiedz
@widmo82: Nie zawsze jest to zła wiadomość. Jezeli ta kasa idzie w dobre rzeczy może spowodować wzrost w dluzszym terminie. Krótkoterminowo pewnie cos tam zleci.

Jeszcze zalezy z jakim tempem to wykonaja.

Na rocket labie przy kursie 70 usd dali 1mld usd w akcjach , kurs miesiac/dwa stał i potem urósł.
  • Odpowiedz
  • 1
@milpl: akurat w przypadku CRI to mam dobre myśli w dalszej perspektywie. co innego gdyby to jakiś smieciuch typu TXT lub columbus chciał zrobic taki dodruk
  • Odpowiedz
✨️ Jak podnieść jakość życia przy wysokich dochodach?
Cześć, mam pytanie o Wasze pomysły na podniesienie jakości życia.
Załóżmy, że zarabiasz od 15 000 do 30 000 PLN netto msc.
Koszty życia zamykają się w 6 000 PLN netto.
40% z reszty trafia na oszczędności lub #gielda. Resztę przeznaczasz na coś, co podnosi Wasze życie.
Poza tym masz dużo wolnego czasu. Macie ok. 30 - 35 lat. Żyjesz jako singiel w
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: polecam zainteresowac sie simracingiem, a jak masz wiecej kabzy to motorsportem.
W wieku 30-35 lat wielu osobom jeszcze przychodzi do lba, ze zostana kolarzami i pajacuja na rowerku karbonowym o wartosci samochodu.

Z reszta, nie szukalbym poprawy komfortu zycia w rzeczach materialnych jako takich - wyzszy komfort zycia, to coraz mniej stresu dzieki nagromadzonym aktywom, ktore zapewniaja spokojna przyszlosc.

Jak pewnego dnia sobie pomyslisz, ze pierdzielisz kolchoz i masz
  • Odpowiedz