Ale mam FOMO z tymi półprzewodnikami. A jeszcze tydzień temu dawałem posta, że zastanawiam się nad jedi i półprzewodnikami xD i wybrałem ten kosmos zasrany. Tera to już mam wrażenie że pociąg odjechał #gielda
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dawid121213: wczoraj był najlepszy dzień na zakup :)

btw. wczoraj dokupiłem SMH.L i bzikam dalej. w ETFach o tyle luz ze to długi okres i cena za bardzo cie nie rusza ( no chyba ze trampek zrobi mega promo i masz kasę - ja zazwyczaj mam tak ze się wypstrykam na zakupy i next day trampek o--------a cos .. :) )

po prostu kup
  • Odpowiedz
#gielda pytanie do szanownego grona ekspertów bo osobiście nie wiem co myśleć. Nadal idziemy do góry? Przecież to jakieś szaleństwo?

Pytanie na serio - czy ktoś z Was kupuje aktualnie cokolwiek z rzeczy które są na ATH? Czy zapinamy shorty bo w końcu zjedziemy chociaż trochę?
Griev - #gielda pytanie do szanownego grona ekspertów bo osobiście nie wiem co myśleć...

źródło: image

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Griev: Zapinać shorta na takim mocnym trendzie to trzeba być serio upośledzonym. Jest taki napływ kapitału do ETFów na semis, ogólnie tak pozytywna narracja i wyniki, że to jeszcze może rosnąć miesiącami
  • Odpowiedz
#gielda Mirki, krótka piłka. Od dzisiaj każdy z nas odpala ChatGPT, Claude'a czy Midjourney i katuje je do oporu. Generujcie pasty, obrazki papieża, piszcie kod, którego i tak nie użyjecie.

Dlaczego? Bo każdy wygenerowany token zżera moc obliczeniową na serwerach w USA. Im więcej mocy przepalimy, tym szybciej serwerownie zaczną się dławić. Co zrobią giganci tacy jak Microsoft czy Google? Rzucą się na zakupy nowych układów AI. Popyt wywali w
ParadygmatYT - #gielda Mirki, krótka piłka. Od dzisiaj każdy z nas odpala ChatGPT, Cl...

źródło: image

Pobierz
ParadygmatYT - #gielda Mirki, krótka piłka. Od dzisiaj każdy z nas odpala ChatGPT, Cl...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli nie możesz mnie znieść kiedy jestem najgorsza, nie zasługujesz na mnie kiedy jestem najlepsza.

Ależ śmieciuch, jeszcze niedawno +45% jednego dnia ¯\(ツ)/¯
#gielda
Dejt2 - Jeśli nie możesz mnie znieść kiedy jestem najgorsza, nie zasługujesz na mnie ...

źródło: 15780

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sforce: odpowiedź jest oczywista - tak. Ale znajduje se jakąś luźną pracę na pół etatu lub ćwierć etatu rzeby gładko wejść w fire i mieć kontakt z rzeczywistością xd
  • Odpowiedz
#gielda są tu jeszcze inni dumni właściciele śmieciucha #toya? Jaki wynik obstawiacie? Ja mam nadzieję na 25 MLN PLN. Rok temu bylo 24,6 do konsensusu 16,4 i kurs wystrzelił ładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niedługo komunie, później kasa za dobre świadectwo, gorący okres nam się na tagu szykuje
#gielda
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gielda wyrzucam nielota z portfela i troche obnizam tęczaka, ładuje ten kapitał w semisy ale etf bo sie troche boja. zobaczym jak wyjdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nabla-delta: nic lepszego nie znajdziesz. Oprócz amerykańskich półprzewodników ma też w składzie ASML, TSMC i Sk Hynix.
+60% YTD - czego chcieć więcej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz