Szybkie pytanko, potrzebuje z esp zrobić zdalny monitor serial portu, plan jest taki że mam urządzenie które po podłączeniu esp32 otworzy sobie z nim połączenie seryjne, a esp32 będzie robiło za bridge i robiło echo wiadomości w dwie strony. Ot taki bezprzewodowy kabel usb ttl. Macie pomysły jak coś takiego osiągnąć?
#mikrokontrolery #programowanie #esp32
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, Mirki powili dążę do celu czyli produkcji autorskich sterowników do Smart Home ;) Cel jest już blisko, firma założona, pierwsza partia już spływa, sklep prawie stoi, przygotowujemy sie do certyfikacji. Jak by ktoś szukał czegoś pod HOMEASSISTANT na szynę DIN z LAN oraz POE to zapraszam do kontaktu.

https://www.facebook.com/SmartBobAutomatyka/
#smartbob #esp32 #smarthome #elektronika #diy
SmartBobAutomatyka - Hej, Mirki powili dążę do celu czyli produkcji autorskich sterow...

źródło: 20231222_095636

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

możesz sobie sam wystawić ale jak chesz mieć spokój ducha to około 5-10 tys


@SmartBobAutomatyka: eh piszac takie teksty tylko zniechecisz zainteresowanych i cala reklama psu w dupe.. godzina badan inzynierskich kosztuje min. 1000 PLN, badania oficjalne przez autoryzowany instytut to min. kilkanascie tys PLN. Bada sie emisje i odpornosc na zaklocenia, radiowo i przewodowo. Pchasz sie w problemy prawne jezeli zamierzasz to sprzedawac bez badan, deklarujac w ciemno, ze
  • Odpowiedz
Czy ta reguła jest poprawna? Programuję ESP8266 i mam wrażenie, że czasem nie zwraca true, choć warunek jest prawdziwy. Chodzi mi m.in. czy nie trzeba wprowadzić jakichś dodatkowych nawiasów i czy można pisać + 6 przy znaku && (czy nie trzeba nawiasów. Dziś miałem wrażenie, że kod się zaciął, ale nie miałem go jak zdebugować, ale to musi być raczej ta linijka.

#arduino #esp8266 #esp32 #
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MisiekD: Ja bym powiedział, że nawiasów nigdy za wiele, raczej lepiej więcej, niż mniej i bym to wszystko pooddzielał nawiasami.
Poza tym, to może nie jest problem z tym if-em, tylko z tym następnym, ewentualnie jeszcze może Tobie się wydaje, że warunek powinien być spełniony, a jednak nie powinien, bo jest źle napisany.

if((((tP2 >= (tB1 + 6)) && (tP2 >= 50))) || (tP1 >= 70)))
  • Odpowiedz
zmienna temperaturaBufor1 jest typu float, a ja dodaję do niej 6 (a ta 6 jest int) i czy to może jakoś nie koliduje


@MisiekD: Nie, to nie przeszkadza. Ale możesz też to zapisać jako + 6.0.

W pętlach z czasem millis() nauczyłem się dawać UL, ale czy tak ma być - nie
  • Odpowiedz
Mireczki, bawi się ktoś w WLED na #esp8266 albo #esp32 czy innym #arduino? Może to głupie, ale mam problem z ustawieniem funkcji "breathe" co jest znane z każdego ledowego dynksa jako "rozświetlenie do 255 wskazanego koloru po czym wygaszenie we wskazanym czasie". Niestety na wled działa mi to tak, że rozjaśnia do 255 ale ściemnia do ~125. Jedyny suwak dla tego efektu to "effect speed"
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#homeassistant #smarthome #diy #esp32 #esp8266
Kombinuję jak podpiąć pod HA ekspres ze zdjęcia.
Chciałbym monitorować: Ilość wody, ilość kawy w młynku, temperaturę bojlera, załączenie/wyłączenie maszyny.
O ile na ilość wody mam pomysł -> jest to zbiornik wkładany, wrzucę pod niego tensometr/belkę tensometryczną i ilość wody da się obliczyć.
Oprzekaźnikować załączanie oraz odczyt temperatury boilera też ogram.
Pytanie jak mierzyć ilość kawy w młynku? Jest to plastikowy stożek(prawie
mer - #homeassistant #smarthome #diy #esp32 #esp8266
Kombinuję jak podpiąć pod HA eks...

źródło: 61Ule8Ntk+S._AC_UF1000,1000_QL80_

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polecicie jakieś narzędzie do automatycznego sprawdzania duplikacji kodu? Cppcheck nic mi nie pokazuje a mam ich sporo. Nie chce mi się ręcznie lecieć po wszystkich funkcjach i porównywać ich meldem bo to za długo by trwało.

#programowanie #cpp #esp32
walokid - Polecicie jakieś narzędzie do automatycznego sprawdzania duplikacji kodu? C...

źródło: duplikacje kodu

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W tym roku znowu zrobiłem świąteczne dekoracje przed domem, nieco modyfikując (właściwie odchudzając) to co już było i trochę dodając ;) Efekt na filmie.
Spis wszystkiego co tam zostało użyte:
4x #esp32
1x #arduino nano
1x panel WS2812b 16x16
1x silnik krokowy ten taki najpopularniejszy z zestawów do Arduino (razem z sterownikiem)
OperatorHydrolokator - W tym roku znowu zrobiłem świąteczne dekoracje przed domem, ni...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WindOfChange: najkorzystniej chyba na aliexpress. Tylko jeśli się nie spieszysz, wstrzymaj się lekko z zakupem, bo oni chyba sami utonęli w ilości zakupów z 11.11 i to, co się obecnie dzieje z wysyłkami z Chin, to jest jakaś czysta zgroza.
  • Odpowiedz
Mam ESP8266 i ESP32. Robiąc różne rzeczy IoT natrafiłem na problem z małą ilością pamięci Heap (ESP8266). Wielokrotnie zdarzało się, że pamięci Heap było za mało, co powodowało crash ESP i ponowne jego uruchomienie.
Mam zatem pytanie do osób korzystających z ESP8266 oraz ESP32.
Robiłem przed chwilą test tej pamięci poprzez komendę ESP.getFreeHeap() i moje wyniki są następujące: ESP8266 = 50KB, ESP32 = 307KB. Pytanie mam, czy wartości te (KB) są stałe
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli mówisz o esp32 i esp8266 to nie mają takiego kształtu. Ale nie mam pewności czy nie masz na myśli przypadkiem dev boardów z procesorami esp32 i 8266
  • Odpowiedz
Siema Mirasy.
Robie wifi managera pod #esp32. Jest on na wzór tego od tzapu z tą zeletą że z założenia ma działać na wszystkich platformach tzn czystym espidf, espidf w platformio, arduino-esp w platformIO i Arduino IDE. Z funkcjonalności mam
- captive portal,
- zapis ssid i hasła do wifi w pamięci nieulotnej
- custom parametry
- działanie w trybie STA i
walokid - Siema Mirasy.
Robie wifi managera pod #esp32. Jest on na wzór tego od tzapu...

źródło: wifiMgr

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Protectorx ESP i esp32 przecież możesz udpatowwc wia www po wifi, jeśli oczywiście w projekcie to wcześniej uwzględniasz, i o ile skecz mieści sie w filesystemie przed flashoweaniem
  • Odpowiedz
Czego używacie do sterowania roletami zewnętrznymi w HA? Mam boarda, na którego piszę obsługę sterowania roletami ale nie mogę znaleźć niczego ciekawego w samym HA co pozwoliło mi na integracje (w szczególności procentowe otwarcie/zamknięcie), bo samo sterowanie 1/0 działa out of the box.

#smarthome #homeassistant #programowanie #esp32 #arm #embedded #inteligentnydom
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nissan #terrano 2 #motoryzacja #diy #majsterkowanie #caraudio #esp32 #arduino

Sterowanie telefonem z fabrycznego pilota na kierownicy + karta dźwiękowa bluetooth.

Mam zmienione radio i sterowanie z kierownicy wisiało w powietrzu. Zrobiłem czytnik przycisków pilota i ich przesył przez BT do telefonu. Dałem też kartę dźwiękową BT.

Tak
DMMotoAdventures - #nissan #terrano 2 #motoryzacja #diy #majsterkowanie  #caraudio #e...

źródło: temp_file6897488076252443743

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Robaczki, czy są jakieś dobre zamienniki dla BLYNK-a? Lubię tę usługę, ale z tego vo widzę, ma limit do 10 zmiennych w darmowej wersji. W związku z tym zastanawiam się czy są jakieś inne bezpłatne alternatywy, które będą działać z ESP8266?
Jeśli to możliwe to spoko byłaby też opcja by postawić taki serwer na RPI.

#raspberrypi #raspberry #arduino #esp8266 #esp32 #blynk
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MisiekD: Kurczę aż dziwne bo ja też szukam czegoś podobnego aktualnie i wszedłem na wypok żeby sprawdzić a tu post sprzed chwili ( ͡° ͜ʖ ͡°) ThingsBoard wydaje się być spoko, postawiony na swoim serwerze jest bez ograniczeń. Jeżeli chcesz robić zdalne aktualizacje np. ESP32 to OTADrive jest mega proste w konfiguracji ale w wersji darmowej pozwala na 500 zapytań (można pytań np. raz tygodniowo w
  • Odpowiedz
@Szalaputka: Jaki masz problem ? Z kodem, komunikacją czy jakiś sprzętowy ? Może będę w stanie Ci pomóc, parę lat zajmowałem się projektowaniem i programowaniem takich ustrojstw ;)
  • Odpowiedz
@DMMotoAdventures: Bzdury. Gdyby były takie skoki napięcia to co chwila by coś zdychało. Co dokładniej padło w tym ESP, bo rozumiem że przetwornica step-down jest sprawna?
  • Odpowiedz
Bzdury. Gdyby były takie skoki napięcia to co chwila by coś zdychało.


@dktr: mam dla ciebie złą wiadomość, IEC-61000-4-4 wymaga odporności na dużo wyższe "przepięcia" niż marne 100V.
Nawet ISO 16750-2 testuje wzrost do 80...100V w instalacji 12V.
  • Odpowiedz