O co chodzi z tymi wszystkimi "prąd eko + las" i innymi cudami Taurona, gdzie obiecują rabaty co najmniej 10%?jest jakiś haczyk i wychodzi to drożej niż zwykle g11 czy normalnie to brać? Tańsza kWh a droższa dystrybucja albo inne cuda? #prad #energetyka #pytanie #pytaniedoeksperta #tauron
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shatter: Powodzenia, bo tę taryfę ukrywają jak mogą. I na stronie internetowej ją chowają, i w biurach trzeba się na siłę jej dopraszać bo pracownicy są poinstruowani żeby wciskać taryfy z usługami dodatkowymi...
  • Odpowiedz
Żółte szkło, które widzicie na pierwszym zdjęciu ma grubość między 60 a 100 cm (wg różnych źródeł) i oddziela strefę roboczą od tzw. gorącej komory. To tam trafiają schłodzone pręty paliwowe, które następnie cięte są na mniejsze kawałki.

Paliwo jądrowe nie jest bowiem w formie płynnej (ani zielonej, świecącej mazi...), jak wielu to sobie wyobraża. Są to pręty wykonane z cyrkonu, zawierające pastylki uranowe, które spędzają w reaktorze RBMK-1500 od 3 do 5
Sweet-Jesus - Żółte szkło, które widzicie na pierwszym zdjęciu ma grubość między 60 a...

źródło: 431191444_796865625807266_4614147455913827139_n

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marek-pikador: Na koniec września prosumenci mieli ponad 10 GW, moc wszystkiego PV to prawie 15 GW wtedy
zakładając że każdy ma srednio 30% autokonsumpcji to wychodzi że 3TWh nie widać przy rocznym żuzyciu na poziomie ~175TWh
  • Odpowiedz
@Yelonek: Potwierdzam, dzisiaj Wlkp. elegancka produkcja, w końcu coś się ruszyło, bo styczeń i luty kiepsko, ogólnie marzec potrafi być rekordowy, ale ten już raczej nie. 7kW 8,5 kWp do teraz 44 kWh

Jakie masz staty za styczen/luty (chodzi mi o produkcje)?


@borgrob: Ten rok na razie był słaby:
- 2020 r. styczeń 278 kWh, luty 355
DRESIARZZ - @Yelonek: Potwierdzam, dzisiaj Wlkp. elegancka produkcja, w końcu coś się...

źródło: 2024-03-07 15.41.38 d34f5a16f7c1

Pobierz
  • Odpowiedz
#elektrotechnika #energetyka #elektryka

Jeżeli mamy niedociążony przekładnik prądowy (poniżej 20%) to zwiększa się procentowy błąd transformacji i przekładnik wypada z klasy. Czy orientuje się ktoś czy w takiej sytuacji ten błąd jest na minus, na plus czy nie ma reguły?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fermiol: Spotkałem się z takimi przekładnikami i zakład energetyczny przychodził sprawdzać czy przypadkiem nie oszukujemy na liczniku. Wcześniej w zakładzie pracował piec lakierniczy zasilany energią elektryczną, ponieważ było to drogie rozwiązanie, to kupiono nowy piec zasilany gazem. A przekładniki i moc zadeklarowana pozostała na dotychczasowym poziomie. Po roku, miałem pierwszą wizytę ZE z takim przyrządem do sprawdzania poprawności działania licznika. Zamontowali toto ustrojstwo na liczniku i sobie poszli, wrócili po
  • Odpowiedz