Wpis z mikrobloga

Jesteście za wprowadzeniem Atomu w Polsce, bo ja znając nas nasze tendencje do przewalania hajsu, to jakoś tego nie widzę bo trzeba władować Miliardy monet, czekać 15 lat minimum jak to wybudują, a potem po 40 latach zrobić gruntowną modernizację teraz francja ma z tym problemy do tego trzeba mieć umiejętności takie jak Spawacz, czy gro specjalistów pracujących przy Elektrowni Atomowej, Niemcy srają na zielono o zużyte rdzenie z reaktora gdzie je będziemy trzymać. Ja nie wiem czy my się nie załadujemy w Panice na prędce w jakiś dziwny projekt, którego możemy żałować w dłuższej perspektywie. Mamy ten gazoport nie można tak się na LNG przestawić w pełni, z nastawieniem na wodór?

#wodor #atom #energetyka #polska
  • 6
  • Odpowiedz
@barber-barberski

Jeszcze chcą tam nasrać wiatraków w morzu, fajne tereny blisko dostępne z Trójmiasta i jednocześnie dość dzikie zostaną zdewastowane krajobrazowo. Jeśli chodzi o reaktory to pewnie woda i przy okazji wepną do systemu razem z wiatrakami bez budowania dużych ilości nowych linii. Do tego nie miał kto tam za bardzo protestować.
  • Odpowiedz