Wpis z mikrobloga

Na potrzeby budowy tymczasowo będę miał prąd od sąsiada. Jak ogarnąć rozliczenie? Myślałem nad standardowym podlicznikiem ale nie chce wzywać elektryka do podłączenia bo skasuje mnie więcej niż wezmę prądu. A sam wole nie tykać pradu. Myślicie że licznik wpinany do gniazdka, do którego potem wepnę przedłużacz ogarnie temat. Ktos przerabiał taki patent? Jak to się sprawdza? No i czy standardowe zapotrzebowanie na prąd na budowie da radę obsłużyć gniazdko bez ciągłego wywalania korków? Dom kilkuletni więc instalacja pewnie jest ok
#budowadomu #elektryka #budownictwo
  • 30
@Arturitek: Ja się po prostu rozliczałem z sąsiadem na podstawie jego różnicy w prądzie i tyle nie ma sensu raczej bardzo dokładnie się rozliczać bo to zraża sąsiadów, nawet jak ciebie na kilka stów oszuka to to są grosze w skali całej budowy. Działają chłopaki właśnie przez 50m przedłużacz i dają rade, ale u mnie gazobeton i klejenie cienkowarstwowe więc nie potrzebuję bardzo energochłonnych urządzeń. korki parę razy wyskoczyły jak używali
@Arturitek: Kwestia co na nim będziesz odpalał i do czego będzie podpięty. W zasadzie wszystko oprócz betoniarki powinno śmigać o ile wpięte do normalnego nieobciążonego gniazda
@Bad_Wolf: Ja tam do pianki nie mam zaufania :) u mnie był solbet i jestem zadowolony ładnie i równo ściany zrobione dosłownie może 1-2mm różnicy między ścianą przy podłodze, a sufitem :)
@lobo: spierniczyłem w jednym miejscu i musiałem rozebrać. Rzecz niewykonalna. Rozpadły się bloczki a spoina nie puściła.

1-2mm różnicy między ścianą przy podłodze, a sufitem :)


ja też, do tego kilka ton mniej noszenia i cieplej( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bad_Wolf: Ja tam nic nie nosiłem :), ale ty się musiałeś natrząchać :) a co do cieplej to szczerze mówiąc to ciekawe czy to ma jakąś realną różnice bo przy takim klejeniu nie uzyskujesz prawdziwych właściwości pianki bo się tak nie rozpręża.
ale ty się musiałeś natrząchać :)


@lobo: stały na agregacie to się same mieszały.

bo przy takim klejeniu nie uzyskujesz prawdziwych właściwości pianki bo się tak nie rozpręża


to nie jest zwykła pianka. dwa "węże" zapewniają dobrą izolację

Ja tam nic nie nosiłem :)


a ja nic nie zapłaciłem budowlańcom, znaczy się tylko na grilla zakupy musiałem zrobić.