Mam problem, kuchenka indukcyjna podpięta pod jedna fazę. Przy napięciu 250v + przestaje działać. Energetyki sprawa nie obchodzi bo napięcie jest w normie i nie chcą pomoc. Poza wymiana kuchenki na nowsza istnieje jakieś rozwiązanie na obniżenie lokalnie napięcia na 1 fazie? #fotowoltaika #elektryka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, wkrótce planuje przeprowadzkę, w maju moge miec taka sytuacje w ktorej to nie bede mial juz internetu z UPC (wypowiedzialem umowe) jednak w dalszym ciagu bede mial potrzebe korzystania z internetu (praca zdalna), to wszystko jest mocno uzaleznione od sytuacji z nowym mieszkaniem.
Zaczalem sie zastanawiac nad jakimis alternatywami, by nie musiec przedluzac umowy o kolejny miesiac z UPC w przypadku gdybym jednak potrzebowal korzystac z internetu w starym mieszkaniu jeszcze
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zaczęło mi mrugać raz na jakiś czas światło w mieszkaniu. Podejrzanym okazał się bezpiecznik na klatce (taki wkręcany automatyczny) trzeszczy z niego i grzeje się. Ja z tym nic nie zrobię bo to jest spółdzielni skrzynka. Jutro będę po nich dzwonił. Czy coś złego może się stać? Dokręcanie na siłę nic nie daje. #elektryka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki,

Potrzebuję się poradzić faktycznych ekspertów jeżeli chodzi o okablowanie głośnikowe, oraz montaż wtyków głośnikowych w ścianie.

O co chodzi? Na jednej ścianie będę miał telewizor, i tam będzie też wzmacniacz, przednie głośniki, i mam też w ścianie zrobione przejście podłogą na tylną ścianę, gdzie zapewne wypadało by podłączyć tylne głośniki (jak kiedyś będą) oraz subwoofer (bo ten też raczej umiejscawia się z tyłu, prawda?). Mam zrobione dwa peszle na kable.

No
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podczas naprawy oświetlenia w mieszkaniu zrobiłem zwarcie na transformatorze 230/12V i wywaliło mi S na obwodzie oraz przedlicznikowe (na korytarzu). Czy powinienem się zainteresować bezpiecznikami w mieszkaniu, bo są zbyt stare i nie działają prawidłowo?
#elektryka #elektrotechnika
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@prawilnymireczek: Teoretycznie selektywność powinna być, ale jeżeli topik np kilkukrotnie mocno dogrzany i do tego stary to ma prawo zbyt wcześnie odpalić. Sprawdź co jest napisane na przepalonej wkładce.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szwagier postawił na działce obok domu mini farmę fotowoltaiczną.
Sam zrobił roboty budowlane.
Wczoraj tylko przyszedł pan elektryk i za 9h pracy, obiad, kolacje zażyczył sobie 1500.
Oczywiście bez faktury.

Szwagier prawie zszedł na zawał.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

z ciekawości sprawdzę czy poradzą sobie ze skrętką


@MajsterTukan: zewnętrzną izolację obiorą, ale bałbym się, że uszkodzą wewnętrzną. OPowi jednak chodziło właśnie o wewnętrzną, do niej bym takiego oręża chyba jednak nie używał :)
  • Odpowiedz
Chcę wysterować i zasilić taśmę LED 24V.

Znalazłem sterownik do taśm LED.
W specyfikacji tego urządzenia mam, że maksymalna moc to 270W a maksymalne natężenie to 5A.
Czy mogę podłączyć do tego sterownika 2 taśmy LED po 5m równolegle, każda pobiera 80W?
Czyli razem mam 160W co
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@budyn to albo ma 270W albo 5A
Chyba że 270W ma szczytową moc chwilową a 5A czyli 120W ciągłą. Jeśli tak to nie możesz tyle ledow podłączyć.
  • Odpowiedz
Dostałem fakturę w PGE na 3600 za prąd przez błędny odczyt licznika. 3 miesiące temu dostarczyłem poprawny stan, reklamację uznali. Niestety do tej pory nie otrzymałem ani korekty faktury, a dodatkowo straszą mnie windykacjami i wyłączeniem prądu. Zgłaszane było 10x na infolinii, ale niestety nic to nie pomaga. Miał ktoś podobny problem?
#pge #energetyka #elektryka #pytanie #remontujzwykopem
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale bez przesady ze robisz z tego rocket science


@looolbeka: zrobiłem ci listę co po kolei sprawdzić, jeśli to według ciebie rocket science, to nie wróżę powodzenia, chyba że ktoś ci palcem pokaże gdzie jest usterka.
Niemniej życzę powodzenia.
  • Odpowiedz
  • 2
Wyciągnąłem wszystkie bezpieczniki, w tym od sterownika silnika a napięcie tylko minimalnie spadło. Jedynie jak wyciągnąłem od alarmu to magicznie spadło do 0.05 ale po chwili wywaliło mi napięcie xD Ale to nadal za dużo, bo według innych powinno być między 0.01, 0.03

Gdzie szukać dalej? Przy akumulatorze jedynie jest instalacja LPG, ale bez niej też żadnej różnicy nie ma.

#elektryka #motoryzacja #mechanikasamochodowa
kreA - Wyciągnąłem wszystkie bezpieczniki, w tym od sterownika silnika a napięcie tyl...

źródło: comment_1648565148Bm3CkFAqmIs7Cgw6XPceIk.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kreA:
No to przychodzą mi do głowy dwie przyczyny. Może być uszkodzona wiązka elektryczna wchodząca do skrzynki bezpieczników (albo kostka nie łączy), może być słaba masa w całym aucie (mało prawdopodobne). Na sieci ludzie sugerują w takich przypadkach problemy z klemą pirotechniczną. To jakieś BMW?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam szacowne grono. Mam problem ze sterownikiem centralnym rolet w domu. Sprzęt ma z 15lat i wyzionął ducha. Proszę doradźcie czym go zastąpić, aby nie było komplikacji. Na chwilę obecną muszę podchodzić do każdego okna z osobna aby podnieść/opuścić roletę. ratujcie!
#elektronika #inteligentnydom #elektryka #rolety
piterpietruszka - Witam szacowne grono. Mam problem ze sterownikiem centralnym rolet ...

źródło: comment_1648562617ruMk1hleUgiOnWU6ys1R3W.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Głupie pytanie ale już sam nie wiem. Czy jeżeli mam panele fotowoltaiczne i produkuję dużą nadwyżkę kWh i mam jednocześnie nieruchomość w drugim miejscu ale również umowę na to samo nazwisko i podpisaną z tym samym operatorem to będę mógł korzystać z nadwyżki z pierwszego gospodarstwa? #fotowoltaika #elektryka #pytaniedoeksperta
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drogie Mirki,
Robię sobie domek na wsi (letniskowy) i złożyłem wniosek o zwiększenie mocy przyłączeniowej na 14kw.
Ciepła woda będzie w trzech odbiornikach - prysznic (słuchawka "eko" 8l/min max, bateria umywalkowa oraz bateria kuchenna).
Od paru dni obsrywam zbroję w związku z podgrzewaczem przepływowym, który zamierzam zakupić -
dostaję sprzeczne informacje -
A) "mam kupić z regulowaną mocą do 17 - 21 kW bo inny nie obskoczy prysznica."
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@sanek_ploza: a nie wiem czemu bojlera nie chcesz nawet 1f, spokojnie można na wyjściu dać zawór mieszający i wodę nagrzewac do wyższej temp i nie będzie żadnych fal zimna i gorąca.

W ogóle przy normalnym prysznicu, ja nie miewam problemów a mam galmeta 60L, tyle że ja nie leje wody non stop przez 30minut
  • Odpowiedz
Cześć Mirki,
Termin przyłącza energetycznego (czyli skrzynka po prostu) wyznaczona na koneic bieżącego roku.
Od momentu podpisanai umowy minęły 4mc, projektant ze mną już się kontaktował i ustaliliśmy miejsce skrzynki 3 mc temu, a teraz moja sprawa jest na "ETAPIE INWESTYCYJNYM" wg konsultantów enei - czyli pewnie leży gdzieś na dnie szafy i czeka na ten grudzień.
Jest jakaś opcja, by to przyspieszyć? Wagon czekoladek, rozmowa bezpośrednio w dot. mnie jednostce, cokolwiek?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@w00nski: takie roboty wykonuje podwykonawca, więc nie bardzo jesteś w stanie cokolwiek przyspieszyć. I to nie jest tak, że leży gdzieś i każdy ma to gdzieś, jest po prostu taka kolejka chętnych. No chyba że dorwiesz jakoś tego podwykonawce i zaproponujesz konkretną stawkę za "nadgodziny".
  • Odpowiedz