@patryk-witczuk: Według mnie powinna być, niestety w naszym kraju starsi ludzie to konserwy (wiem że nie każdy, mówię o swoim otoczeniu). Odpukać ja nie mam z tym problemu (jestem świadomy i się zabezpieczam), ale na pewno są ludzie którzy o tym nie wiedzą i przez to są niechciane ciąże, potem młody (17-22) musi płacić alimenty a z czego jak sam nie ma pracy i jeszcze się uczy.
  • Odpowiedz
Egzaminy dzisiaj miałem w zaocznym. I jest dobrze. 6 z geografii, polski 3 nie umiem into matma więc dopalacz wjechał. Fizyka 4 wpadło. Jutro historia to kwestia nie zdawania tylko żeby sie z profesorem nie rozgadać. Inni nie będą mieli czasu zdać. Ęgielski lekko i PP też. #edukacja #sesja #licbaza #szkola #studbaza #chwalesie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@riko1: Stary, ja zbierałem materiały do poradnika "jak s--------c sobie życie. Po gimie, zacząłem zawodową, walnąłem ją w cholere. Zacząłem zaoczne, przerwalem xd Poszedłem do pracy. Teraz się wziąłem na poważnie. Lekcje co dwa tygodnie w weekend czasem co tydzień. Zależy jak uloza program. Czasem 5-6 godzin, a czasem od 8 do 17:30. Jak dla mnie lekcję na spoko poziomie. Prezentację, omówienia, pomoc w postaci kserowek
  • Odpowiedz
Moja dziewczyna, która wzięło na wspominki bardzo narzekała na swoją nauczycielkę z podstawowki. Mówię jej że było to ponad 15 lat a Ty dalej czujesz do niej uraze? Otóż okazało się, że w klasie 1-3 nagrodę dostawali nie uczniowie z najlepszymi wynikami ale przyznawane były tym które śpiewały w akademiach albo co najlepsze:


Parsknąłem gdy mi to opowiadała z poważną miną, jednak patrząc na system edukacji w kraju jakoś mnie to nie dziwi.

P.S
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DMWN: imo normalka, ja w którejś tam klasie 1-3 nie dostałem nagrody za wyniki w nauce bo "źle się zachowywałem". Wychowawczynię pamiętam do dziś hehe, są rzeczy których się nie wybacza
  • Odpowiedz
Tak mnie wzięło na flashbacki z czasów gimnazjum. Uświadamiam sobie, jacy moi nauczyciele wtedy byli po prostu głupi i niedouczeni. Nawet kilka przykładów mi się przypomniało. Nauczycielka geografii na ten przykład. Po egzaminie gimnazjalnym podeszliśmy do niej, bo nie znaliśmy odpowiedzi na jakieś tam pytanie gdzie leży jakaś równina czy tam inna wyżyna w Polsce. Nie wiedziała. Poza tym notorycznie, jak przerabialiśmy Afrykę, myliła Tanzanię z Tasmanią. Pomijając fakt, że zamiast prowadzić
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciekawostka: Jeden z nauczycieli Maxa Plancka odradzał mu kształcenie się w kierunku fizyki. "Tam wszystko zostało już odkryte" - oznajmił swojemu podopiecznemu. W odpowiedzi Planck zapewnił, że nie planuje niczego odkrywać, a zaledwie opanować podstawy. Kontynuował on swoją pracę, stając się ostatecznie znanym autorem prac z zakresu teorii kwantów, a w 1918 roku otrzymał Nagrodę Nobla.

#ciekawostki #fizyka #nauka #edukacja #historia #
PalNick - Ciekawostka: Jeden z nauczycieli Maxa Plancka odradzał mu kształcenie się w...

źródło: comment_sEKE1H5KjvfDxBBGwSGx3MtLUX2uFbTX.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na głównej arytkuł o podwyżkach nauczycieli zmotywował mnie do wspomnienia tych z którymi miałem przygody. Mireczki ilu mieliście nauczycieli z pasją, którzy realizowali się w swoim zawodzie i właściwie przekazywali wiedzę?

Ja doliczyłem się 8. 8 przez podstawówkę, gimnazjum, liceum i studia. W komenarzu opisuję ich bo są warci wspomnienia. Reszta to plankton, który masowo odhaczał godziny. Najgorsze jest to, że ponoć do najlepszych szkół w regionie uczęszczałem.

#nauka #

Ilu mieliście dobrych nauczycieli, od początku edukacji do samego końca, którzy potrafili uczyć?

  • 0 5.7% (5)
  • 1-3 52.9% (46)
  • 4-6 18.4% (16)
  • 7-9 17.2% (15)
  • 10-12 2.3% (2)
  • 13-15 0% (0)
  • Więcej niż 15 3.4% (3)

Oddanych głosów: 87

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BartoszBarSeba: Z egzaminu to po prostu się punkty dodaje i tyle. Głównie ocenami sobie zdobywasz do tego jakiś konkursik i miejsce to też 3-4 punkty tak samo zawody. Jest naprawdę łatwo zdobyć około 120-130 nawet się nie ucząc.
  • Odpowiedz
Już zdążyłem zapomnieć jakim rakiem bywają wykładowcy. Zacząłem studia podyplomowe, wykład prowadzi jakaś 50 letnia kobieta z tych co to są radosne i życzliwe, ale gdy coś przestaje im pasować stają się momentalnie sukowate.

Zaczyna ten wykład, omawia pewne kwestie, póki co całkiem łatwe ale co 3 zdanie musi w--------ć pytanie do publiczności. A że nie ma już w tym wieku(wszyscy w okolicach 30), ludzi wyrywających się do odpowiedzi, to pytanie wisi
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bardzo ciekawa #edukacja w #szkola w #polska . W Technikum nauczanie o tym co to jest THX, LOL, CZE czemu się tak to piszę i kiedy się tego używa. Albo co to jest SMS. Świetne tematy nauczania :). Naucza to nauczyciel co ma 40 lat ucznia który tym żyje na codzień i jeszcze mu błędy wytyka że THX TO Z DUŻEJ PISZEMY #ciekawostki

Pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sztokula: z tym SMS teoretycznie ma rację. Po przekroczeniu limitu znaków, SMS jest dzielony na odpowiednią ilość części, które są scalane przez telefon odbiorcy.

Nie zmienia to faktu, że nauka o skrótach typu thx i cze (o ile chodzi o cześć) to jakaś kompletna głupota moim zdaniem. Można powiedzieć o tym słowo na polskim, ale nie marnujmy na to całych lekcji. Poza tym to powinno być w podstawówce jak już,
  • Odpowiedz