Potrzebuję wysłać całkiem dużą przesyłkę (100x35x30), a tak właściwie dwie (kolumny głośnikowe), natomiast konieczna jest możliwość odbioru w punkcie. Patrzyłem Pocztex, DPD i innych kurierów i nie znalazłem żadnego, który umożliwiałby wysyłki do punktu takich dużych paczek (np. w pocztex możliwe jest to tylko do najdłuższego wymiaru równego 70 cm).
Czy coś przeoczyłem? Czy znacie jakąś firmę, która ma taką opcję dla takich paczek?

#kurier #pocztapolska #dpd
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AdiLDZ: Zazwyczaj tylko na sortowni można odbierać takie przesyłki, żabki i inne takie punkty nie przyjmują dużych paczek.

W DPD masz sieć punktów miejskich DPD pickup, tam bez problemu obsługują duże paczki, ale to nie może być sklep spożywczy z umową z DPD, a musi mieć w nazwie punkt miejski DPD i jest przez nich prowadzony.

Ewentualnie kurier pocztex do domu -> odbiorcy nie ma w domu -> awizo ->
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RobiS: a jest taka? Xd jak pracowałem w inposcie to jak byłem na rejonie miejskim to na ichniejszej mapie w miarę dobrze oznaczało te adresy pinezkami. W wyobraźni rysowałem sobie trasę na tej mapie, możesz ewentualnie na kartce pozapisywac adresy pokolei, i jedziesz. Potem na mapie przy zrealizowaniu dostawy pinezka się odznacza i mniej więcej można było określić klientowi kiedy będziesz, gdyby pytał. Gorzej jeśli jeździsz po wiochach, bo tam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MagnusMaximus69: jest np. coś takiego jak circuit, wpisujesz adresy w dowolnej kolejności a apka sama rozplanowuje trasę zeby wszystko było w miarę po kolei bez robienia zbędnych kilometrów, apka w wersji darmowej obsłuży tylko 10 stopów, w ostateczności, jak nic innego, darmowego nie znajdę, to będę sobie płacił bo to tylko 38zl/msc a czasu zaoszczędzę masę.

edit
ten circuit jest zintegrowany z google Maps, po każdym stopie jak już się
  • Odpowiedz
#dpd jak można zasranemu kurierowi uprzykrzyć życie za lecenie w kulki i nie dostarczenie paczki, wystawienie awizo i bezczelne ignorowanie telefonów?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam kuriera, który dostarczy paczkę o wymiarach 130x17x17 i masie 10kg, najlepiej z możliwością płatności przy odbiorze. Gdzie najtaniej, szybko i bez problemów? Jedyne co znalazłem to DPD, ale może uda się coś taniej? Ktoś coś?

#kurier #przesylki #olx #dpd #dhl #pocztapolska
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mcichy10: sprawdź furgonetka.pl dodaj wymiary i będą podatni przewoźnicy. Ja osobiście polecam, ale opinie w necie są różne. Nigdy się na nich nie zawiodłem. Tylko z wymiarami nie sciemniaj, najlepiej dodać po 2 - 3 cm.
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: Teraz siedzę właśnie w IT, kurierka to dla mnie trochę takie hobby, chciałem nawet studiować logistykę. FedEx to akurat w Polsce ledwo przędzie, wolą wozić cokolwiek, stąd ostatnio mocno obniżyli ceny. U brokerów wręcz namawiają na FedEx co każe mi przypuszczać, że przewoźnik daje super rabaty za duży obrót. FedEx mocno odstaje pod względem sieci punktów odbioru, a to ostatnio ważna rzecz. Nie mają też umowy z Allegro ani
  • Odpowiedz
via Rowerowy Równik Skrypt
  • 22
497 165 + 30 + 31 + 30 + 31 + 30 + 31 + 30 + 31 + 30 + 31 + 120 = 497 590

120 - pn/wt łączne
same pracodomy bo szosa w serwisie przed urlopem, a że szosa w serwisie to lepiej weekend zmarnować w robocie niż domu i zarobić parę groszy

#rowerowyrownik #dpd
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Rowerowy Równik Skrypt
  • 33
489 671 + 52 + 4 = 489 727

W taką pogodę to chyba tylko rowerem na fajrant.
Jakoś pusto na ścieżkach dzisiaj było. Nie żebym narzekał. Przynajmniej normalnie dało się śmignąć przez miasto.
Ale póki co koniec pracodomów. Nie żeby mnie w------i.

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Eliszka podają tylko przedział godzinowy, ale kiedyś pytałam o to kuriera i mówił, że nie ma to związku z rzeczywistością. To, że akurat trafił w podany przedział to według niego przypadek. Aczkolwiek mieliśmy stałego kuriera DPD w naszej okolicy i przychodził zawsze mniej więcej o tej samej porze.
  • Odpowiedz
#kurier #kurierzy #dpd

Czyli jak zaznaczę tą opcje:

Kurier przywiezie dokumenty przewozowe
Zaznacz, jeśli nie masz możliwości wydrukowania dokumentów przewozowych i chcesz, aby dostarczył je kurier. Przesyłki z tą usługą są odbierane przez kuriera w następnym dniu roboczym.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 26
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#dpd #inpost #transport #niebieskiepaski #rozowepaski
#kurier #streetwear

Mam pytanko. Kupuje od gościa Yeezy i poki co kic nie ustalone ale stanęło, żeby zrobić wysyłkę za pobraniem i sprawdzeniem zawartości. Da się zrobić coś takiego? Ogólnie gość się wydaje legit, widziałem potwierdzenie zakupu na jego dane i zdjęcia butów. Kwestia, żeby nie płacić w ciemno, bo to w gre
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LadnyChlopczyk:
Usługa dodatkowa "sprawdzenie zawartości" do przesyłki Pocztex. Dopłata za usługę to 6,00 zł
W przypadku wykupienia tej usługi nadawca musi dołączyć do przesyłki specyfikację zawartości (w dwóch egzemplarzach).
  • Odpowiedz
  • 3
Firma DPD przyjmuje do pracy patologię.
Przedłużałem abonament na tel. i mi konsultant zaproponował, abym za odbiór nowego tel. zapłacił karta płatnicza bo rzekomo firma DPD posiada takowa opcje.
I teraz zaczyna się cyrk. Przyjeżdża kurier DPD umowę podpisałem z moją siecią w której mam abonamenty, i każe zaplacic 600zl w gotowce, ja mu mówię, że nie jestem przygotowany ponieważ umowa była na to, że zaplace karta płatnicza przy odbiorze. Kurier mi
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach