Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Jak długo jeszcze może mnie n---------ć dziąsło po wyrwaniu siódemki? Zabieg miałem robiony w środę wieczorem i od tego momentu żyje na przeciwbólowych #stomatologia #dentysta #zeby #wyrywaniezeba
- 0
@SkrytyZolw: Czyli co dać sobie czas do pon/wt i jak dalej będzie bolec to lecieć z powrotem do dentystki?
@MosleyOswald: tak
korzysta ktoś ze słuchawek dousznych podczas wizyty u dentysty/stomatologa?
W sensie jak gościu tam sobie robi robote w zębie to jakąś muzyczke sobie puszczacie w słuchawkach żeby jakoś zrelaksować się podczas zabiegu xD?
#stomatologia #dentysta
W sensie jak gościu tam sobie robi robote w zębie to jakąś muzyczke sobie puszczacie w słuchawkach żeby jakoś zrelaksować się podczas zabiegu xD?
#stomatologia #dentysta
@IGorgonzolass: a poco? Teraz jest taka technologia że równie dobrze mogła by Ci laske robić. Pokutuje jakieś takie przekonanie w społeczeństwie ze w stomatologii to się czas zatrzymał na epoce PRLu
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
#stomatologia #dentysta #ortodoncja #aparatortodontyczny
Co kategorycznie wyrzuciliście z diety po montażu aparatu stałego?
Co kategorycznie wyrzuciliście z diety po montażu aparatu stałego?
konto usunięte via Android
- 6
@salvador5000 nic.
- 3
@salvador5000: Z diety nic. Zwyczajnie po wizycie przez jakiś czas nie da się pogryźć twardszych rzeczy.
Te recepty farmaceutyczne to jakiś totalny bubel prawny. Niby farmaceuta może wystawić ale żadna z obdzwonionych aptek w Gdańsku nie wystawi chyba że to nadciśnienie. Bo się boją kontroli chociaż jedyne czego nie mogą to wystawiać na psychotropy, a ja chce antybiotyk na zapalenie dziąseł.
N--------a mnie ząb, poł gęby spuchnięte i ząb do usunięcia zakwalifikowany. Albo pójdę teraz i zapłacę 300zl dentyście za wystawienie recepty albo poczekam do rana i pójdę
N--------a mnie ząb, poł gęby spuchnięte i ząb do usunięcia zakwalifikowany. Albo pójdę teraz i zapłacę 300zl dentyście za wystawienie recepty albo poczekam do rana i pójdę
Jak dlugo utrzymywal Wam sie skrzep po usunieciu zeba? Jutro miną mi dwa tygodnie od ekstrakcji ósemki a jak tam zaglądam to ciągle czarna dziura ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo to żarcie i już glupieję. Chociaż jakieś 3 dni temu probowałam obadać temat i delikatnie grzebałam szczoteczką jednopęczkową no i polała się krew.
#dentysta
#dentysta
@adrnrtkvski: dawka maksymalna to 200 mg na dobe, bierzesz 100mg co 12 godzin więc raczej nie ma tu miejsca na kozaczenie z większą dawką ¯\_(ツ)_/¯
@adrnrtkvski: to weź solpadeine,, ketonal nie jrst dedykowany leczeniu takich dolegliwości.
Ostatnio jak byłem u dentysty, to orzekł że biorąc pod uwagę czas od ostatniego ściągania kamienia, prawie go nie ma. Mimo to zapisał mnie do swojej asystentki na kamień. I teraz pytanie. Czy ktoś mnie tu naciąga?
Czy też zabieg usuwania kamienia co jakiś czas powinien być robiony, choćby nie było na zębach widocznego kamienia?
#dentysta #stomatologia #medycyna
Czy też zabieg usuwania kamienia co jakiś czas powinien być robiony, choćby nie było na zębach widocznego kamienia?
#dentysta #stomatologia #medycyna
@Intelektualista: Sredni z ciebie intelektualista
@Intelektualista: a nitkujesz zęby? Irygator nie zastępuje nici, wbrew temu co producenci obiecują.
Nie ma potrzeba stosować płynu na co dzień. Za to to co robisz niweluje najważniejsze działanie pasty do zębów, wypłukując substancje służące do remineralizacji szkliwa. To jest najważniejsze, a płyn możesz dolewać do wody w irygatorze.
Nie ma potrzeba stosować płynu na co dzień. Za to to co robisz niweluje najważniejsze działanie pasty do zębów, wypłukując substancje służące do remineralizacji szkliwa. To jest najważniejsze, a płyn możesz dolewać do wody w irygatorze.
konto usunięte via Android
- 6
Takiego słodziaka mi wyrwali #dentysta
źródło: comment_16668622367UI6fszx3nH9O8sf6XtRSV.jpg
Pobierz@DurzyHarakter30 na początku myślałem że to jakiś pasożyt glizda
Cześć, chcę założyć aparat na zęby, każdy ze znajomych poleca swojego ortodontę, ale w necie ogólnie za wiele opinii nie mają, w mojej okolicy są mniejsza miasta, to pewnie też dlatego.
Chciałbym się umówić na wizytę do paru z nich i wybrać jednego.
Tylko, jak rozpoznać tego najlepszego? Na co zwracać uwagę i o co zapytać.
Może Ci z Was co już mieli/mają aparat zechcieliby mi coś doradzić?
#ortodonta #
Chciałbym się umówić na wizytę do paru z nich i wybrać jednego.
Tylko, jak rozpoznać tego najlepszego? Na co zwracać uwagę i o co zapytać.
Może Ci z Was co już mieli/mają aparat zechcieliby mi coś doradzić?
#ortodonta #
@Mellisuga: skąd jesteś? Może kogoś polecę.
Patrz na posiadane certyfikaty, skończenie jakichś zagranicznych kursów, masterów czy specek jest dobrym wyznacznikiem.
Patrz na posiadane certyfikaty, skończenie jakichś zagranicznych kursów, masterów czy specek jest dobrym wyznacznikiem.
Plusy i minusy wybielania zębów laserowego, a nakladkowego? Oba u stomatologa. #dentysta #stomatologia #wybielaniezebow #zeby
@Mit_o_chondriach: do laserowego brakuje badań potwierdzających skuteczność i bezpieczeństwo. Do nakładkowego nic nie brakuje, bo niezmiennie od lat jest to najlepsza metoda wybielania zębów. Najbezpieczniejsza, dająca najtrwalsze efekty.
@Mit_o_chondriach: w nakładkach dłużej się męczysz z białą dietą, ale jest chyba nieco taniej.
kurde, mireczki, dzisiaj podczas jedzenia obiadu - zimna surówka, ciepły ryż, jem a tu nagle ból gdzies na dolnych zebach, zadna plomba mi nie wypadła, myje regularnie zeby, płuczę pomarańczowym elmexem i wczesniej chyba nigdy takiej nadwrazliwosci nie mialem. ktos mi mowil, ze mogla sie zrobic dziura/dziurka, ale jak w jaki sposob? jak sobie świsnę chłodniejszym powietrzem to to samo. dodam, ze mialem z pol roku temu gruntownie podleczone wszystkie zeby pod
@presburger: dobrze wykonane wypełnienie nie wypadnie przez za mocne szczotkowanie. To bzdura. Musiało być kiepsko założone.
- 0
@SkrytyZolw: ok, to akurat robil inny stomatolog
Poleci ktoś #dentysta z Katowic lub okolic, który jest dobry w rwaniu ósemek, ale najlepiej na NFZ albo przynajmniej w jakiejś przyzwoitej cenie. Pozwalam sobie zawolac @SkrytyZolw, bo przegladalem tag i widzę, że zna się na rzeczy.
@yaminessam: Kurcze nie wiem kto teraz pracuje na NFZ. Na pewno w ACS w Bytomiu są fajni chirurdzy, np. dr Bogacz albo jej syn, dr Wróbel, dr Wrzęch.
- 1
@SkrytyZolw dzięki!
@Kluskislaskie: ibuprofen, solpadeina
@Kluskislaskie: ja używałem nimesil, polecam, bo w moim przypadku, mimo sporej ingerencji chirurgicznej, obyło się całkowicie bezbólowo, ale jest na receptę, bo może uszkodzić wątrobę.
#zdrowie #czestochowa #stomatologia #dentysta
Jest tu ktoś z naszej wsi z tramwajami albo ktokolwiek, kto miał usuwaną torbiel dziąsła/zęba i kto mógłby mi coś o tym opowiedzieć?
Jest tu ktoś z naszej wsi z tramwajami albo ktokolwiek, kto miał usuwaną torbiel dziąsła/zęba i kto mógłby mi coś o tym opowiedzieć?
- 2
@kanciak12: Czyli nikt nie przeżył?
@TheLizardKing: torbiel zębopochodną, nie ma powodu żeby nie iść na NFZ. A ceny zależą od specjalisty - jeden weźmie 500zł, a drugi 2500 ¯\_(ツ)_/¯
Hej, szukam dobrego i wyrozumiałego dentysty, cena i lokalizacja nie gra roli.
#gdansk #trojmiasto #dentysta
#gdansk #trojmiasto #dentysta
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@SkrytyZolw: nie mam w zwyczaju dodawania ludzi na czarną, bo to że ja nie będę widzieć ich wysrywow nie sprawi, że ich idiotyczne istnienie zniknie z odmętów internetu. Ale chyba zrobię wyjątek, bo świadomość, że ludzie, którzy próbują kreować się w internecie na wszechwiedząca wyrocznię i jakże oświeconych lekarzy, w jednym komentarzu pytając o wyrozumiałość, w drugim mówiąc o zimnym prysznicu dla pacjentów, a w trzecim panicznie ratując się ogólnikami
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Zoyav Andrzeju to jebnie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@tomaszk158: te "lekarstwa" to nie jest dobry wybór. Lepiej zrobić ostateczne wypełnienie, które jest szczelne. Miałeś to zakładane w koferdamie?
- 1
@Spust: niestety nie. Finalnie skończyło się kanałowym
- 1
Tak się zastanawiam czy polecacie irygator? W sensie czy jest to czysty marketing czy faktycznie poprawia zdrowie zębów i nie macie problemów na wizycie u dentysty?
Problemu z kupieniem nie mam. Tylko zastanawiam się czy to nie jest jedno z urządzeń które bez różnicy czy korzystamy czy nie bo i tak nie widać różnicy.
Obecnie używam pasta -> nić dentystyczna -> płyn.
#irygator #stomatologia #zeby #
Problemu z kupieniem nie mam. Tylko zastanawiam się czy to nie jest jedno z urządzeń które bez różnicy czy korzystamy czy nie bo i tak nie widać różnicy.
Obecnie używam pasta -> nić dentystyczna -> płyn.
#irygator #stomatologia #zeby #
@Gorthin: Irygator lepiej usuwa resztki jedzenia z zębów niż nić, poprawia zdrowie dziąseł, ja jak jestem w domu używam irygatora po każdym posiłku, nić jest mniej przyjemnym zabiegiem, ale znacznie lepiej usuwa płytkę więc skuteczniej chroni przed próchnicą, jak masz opcję polecam to i to
- 1
@SkrytyZolw: to co ma powiedzieć zwykły zjadacz chleba powiedzieć jak się stomatolodzy dogadać nie mogą.


























#szczoteczka #zeby #higiena #stomatologia #dentysta #oralb
no właśnie
A czy coś stoi na przeszkodzie żeby maczać główki w redesepcie albo corega tabs?
A rączkę? (Albo można ją chociaż przepłukać pod bieżącą wodą z mydłem?)
@SkrytyZolw: