Ok dziękuję
A czy coś stoi na przeszkodzie żeby maczać główki w redesepcie albo corega tabs?
A rączkę? (Albo można ją chociaż przepłukać pod bieżącą wodą z mydłem?)

@SkrytyZolw:
  • Odpowiedz
korzysta ktoś ze słuchawek dousznych podczas wizyty u dentysty/stomatologa?
W sensie jak gościu tam sobie robi robote w zębie to jakąś muzyczke sobie puszczacie w słuchawkach żeby jakoś zrelaksować się podczas zabiegu xD?

#stomatologia #dentysta
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@IGorgonzolass: a poco? Teraz jest taka technologia że równie dobrze mogła by Ci laske robić. Pokutuje jakieś takie przekonanie w społeczeństwie ze w stomatologii to się czas zatrzymał na epoce PRLu
  • Odpowiedz
Te recepty farmaceutyczne to jakiś totalny bubel prawny. Niby farmaceuta może wystawić ale żadna z obdzwonionych aptek w Gdańsku nie wystawi chyba że to nadciśnienie. Bo się boją kontroli chociaż jedyne czego nie mogą to wystawiać na psychotropy, a ja chce antybiotyk na zapalenie dziąseł.
N--------a mnie ząb, poł gęby spuchnięte i ząb do usunięcia zakwalifikowany. Albo pójdę teraz i zapłacę 300zl dentyście za wystawienie recepty albo poczekam do rana i pójdę
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak dlugo utrzymywal Wam sie skrzep po usunieciu zeba? Jutro miną mi dwa tygodnie od ekstrakcji ósemki a jak tam zaglądam to ciągle czarna dziura ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo to żarcie i już glupieję. Chociaż jakieś 3 dni temu probowałam obadać temat i delikatnie grzebałam szczoteczką jednopęczkową no i polała się krew.
#dentysta
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mi się kiedyś po usunięciu zrobił suchy zębodół - strasznie bolało. Jeśli trwa to zbyt długo, to do dentysty, bo nawet sepsy można dostać.
  • Odpowiedz
Jestem trzeci pełny dzień po wyrwaniu #osemka u #dentysta - biorę 2x ketonal 50mg rano i wieczorem ale po 5h znów zaczyna boleć. Jaki jest najmniejszy odstęp czasu dla ketonalu przy takiej dawce?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ostatnio jak byłem u dentysty, to orzekł że biorąc pod uwagę czas od ostatniego ściągania kamienia, prawie go nie ma. Mimo to zapisał mnie do swojej asystentki na kamień. I teraz pytanie. Czy ktoś mnie tu naciąga?

Czy też zabieg usuwania kamienia co jakiś czas powinien być robiony, choćby nie było na zębach widocznego kamienia?

#dentysta #stomatologia #medycyna
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Intelektualista: a nitkujesz zęby? Irygator nie zastępuje nici, wbrew temu co producenci obiecują.

Nie ma potrzeba stosować płynu na co dzień. Za to to co robisz niweluje najważniejsze działanie pasty do zębów, wypłukując substancje służące do remineralizacji szkliwa. To jest najważniejsze, a płyn możesz dolewać do wody w irygatorze.
  • Odpowiedz
Cześć, chcę założyć aparat na zęby, każdy ze znajomych poleca swojego ortodontę, ale w necie ogólnie za wiele opinii nie mają, w mojej okolicy są mniejsza miasta, to pewnie też dlatego.
Chciałbym się umówić na wizytę do paru z nich i wybrać jednego.
Tylko, jak rozpoznać tego najlepszego? Na co zwracać uwagę i o co zapytać.
Może Ci z Was co już mieli/mają aparat zechcieliby mi coś doradzić?

#ortodonta #
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mit_o_chondriach: do laserowego brakuje badań potwierdzających skuteczność i bezpieczeństwo. Do nakładkowego nic nie brakuje, bo niezmiennie od lat jest to najlepsza metoda wybielania zębów. Najbezpieczniejsza, dająca najtrwalsze efekty.
  • Odpowiedz
kurde, mireczki, dzisiaj podczas jedzenia obiadu - zimna surówka, ciepły ryż, jem a tu nagle ból gdzies na dolnych zebach, zadna plomba mi nie wypadła, myje regularnie zeby, płuczę pomarańczowym elmexem i wczesniej chyba nigdy takiej nadwrazliwosci nie mialem. ktos mi mowil, ze mogla sie zrobic dziura/dziurka, ale jak w jaki sposob? jak sobie świsnę chłodniejszym powietrzem to to samo. dodam, ze mialem z pol roku temu gruntownie podleczone wszystkie zeby pod
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poleci ktoś #dentysta z Katowic lub okolic, który jest dobry w rwaniu ósemek, ale najlepiej na NFZ albo przynajmniej w jakiejś przyzwoitej cenie. Pozwalam sobie zawolac @SkrytyZolw, bo przegladalem tag i widzę, że zna się na rzeczy.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SkrytyZolw: nie mam w zwyczaju dodawania ludzi na czarną, bo to że ja nie będę widzieć ich wysrywow nie sprawi, że ich idiotyczne istnienie zniknie z odmętów internetu. Ale chyba zrobię wyjątek, bo świadomość, że ludzie, którzy próbują kreować się w internecie na wszechwiedząca wyrocznię i jakże oświeconych lekarzy, w jednym komentarzu pytając o wyrozumiałość, w drugim mówiąc o zimnym prysznicu dla pacjentów, a w trzecim panicznie ratując się ogólnikami
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak się zastanawiam czy polecacie irygator? W sensie czy jest to czysty marketing czy faktycznie poprawia zdrowie zębów i nie macie problemów na wizycie u dentysty?
Problemu z kupieniem nie mam. Tylko zastanawiam się czy to nie jest jedno z urządzeń które bez różnicy czy korzystamy czy nie bo i tak nie widać różnicy.

Obecnie używam pasta -> nić dentystyczna -> płyn.

#irygator #stomatologia #zeby #
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gorthin: Irygator lepiej usuwa resztki jedzenia z zębów niż nić, poprawia zdrowie dziąseł, ja jak jestem w domu używam irygatora po każdym posiłku, nić jest mniej przyjemnym zabiegiem, ale znacznie lepiej usuwa płytkę więc skuteczniej chroni przed próchnicą, jak masz opcję polecam to i to
  • Odpowiedz