@SkrytyZolw: z mojego doświadczenia (tzn. empirycznie do tematu podchodząc - zęby własne) im mniej estetyczna odbudowa, tym na ogół również mniej trwała, bo jak ktoś kładł lachę na estetykę prawdopodobnie kładł również lachę na pozostałe aspekty
  • Odpowiedz
napiszę to jeszcze od drugiej strony dla jasności: nie znam ŻADNEGO stomatologa, który robiłby odbudowy wysokiej jakości=trwałości, które jednocześnie nie byłyby estetyczne
  • Odpowiedz
#dentysta #zdrowie
Leczy ktoś tutaj ostatnio zęba kanałowo? Zastanawia mnie koszt bo w mojej klinice śpiewają za to 1500zl z odbudową, ale robią to wszystko na jednej wizycie co jest fajną opcją.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki szukam #stomatolog w #lublin i okolice
Potrzeba:
- wyleczyc zęby
- naprawic zgryz, pewnie jakims aparatem
- zrobic szynę relaksacyjną
- na koncu odbudowac zab po zebie bo starte i zniszczone
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NaczelnyAgnostyk: jaki smród piłowanych zębów? Przecież to nie lata 90, nikt już nie powinien czegoś takiego robić ( _)

Nie dają Ci mało znieczulenia, bo znieczulenie odcina ból, a nie całkiem czucie. Będziesz czuł, że Ci tam gmerają, uciskają itp. A jak czujesz o nól, to gdzie problem poprosić o więcej znieczulenia?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kto za dorosłego nosi aprar na zęby?
Periodontolog mi zalecił założenie aparatu. Tak sie zastanawiam czy brać ten "drucikowy" czy odżałować i brać te nakładki...
Wada mała \ srednia
Tylko czy warto? Ten pierwszy ok 6-8 kafli. Ten drugi co najmniej 9...
Plusy, minusy?
#dentysta #zeby #zdrowie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Poldek0000: musisz uważać co jesz żeby nie poodklejały się zamki od zębów :) dadzą Ci listę takich produktów ale na szybko to np orzechy i guma do żucia :) moja żona myka żeby po każdym posiłku i dzięki temu jedzenie nie zalegało w aparacie :) z początku mówiła że bolały ja wewnętrzne części jamy ustnej bo po prostu zamki urażają. Pierwsze kilka dni bardzo mocny ból szczęki, potem już luzik
  • Odpowiedz
@Kluskislaskie: też mi została dziura z widoczną kością w środku po jednej ósemce na dole i dentystka powiedziała, że wszystko ok i drugi raz się nie szyje. Uważaj żeby się tam jedzenia nie napchało i z czasem się zrośnie.
  • Odpowiedz
@Kluskislaskie: Zadzwoń do swojej dentysyki i ją spytaj o opinie.

Jak to jakoś bardzo nie boli, to póki co dałabym mu jeszcze czas na gojenia. Możesz sobie elugelem smarować, bo to odkaża okolicę rany.

Na pewno siódemka obok jest w fatalnym stanie i wymaga leczenia, czyli wymiany wypełnienia. Tylko ciężko koferdam będzie założyć, ale nie pozwól nikomu tego bez koferdamu robić. W planach masz leczenie ortodontyczne?
  • Odpowiedz
Cześć Mirki i Mirabelki

Chciałbym wybielić sobie zęby w gabinecie metodą nakładkową i szukam preparatu Phillips Zoom 6% nadtlenkiem wodoru (podobno lepszy niż ten 16% nadtlenek karbamidu).

Wie ktoś gdzie mógłbym kupić to nie będąc stomatologiem? Albo ktoś może mi to kupić?

Wołam
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Kilka miesięcy temu kupiłem irygator Oclean W10 i używałem zgodnie z przeznaczeniem, niedawno rozebrałem go na części i okazało się, że wiele elementów i trudno dostępnych miejsc jest zapleśniałych... Czym to najlepiej wyczyścić, i jak zapobiec takim problemom w przyszłości? #pytanie #irygator #stomatologia #dentysta #ortodoncja #higiena #zakupy #oclean #szczoteczka #szczoteczki
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Kilka miesięcy temu kupiłem irygato...

źródło: comment_1668889616mF2r3Tr1NgR2gx8ZLZfkab.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Byłem tydzień temu u dentysty i dostałem jakieś wypełnienie tymczasowe żeby odwrócić zapalenie miazgi czy coś w tym stylu (tak zrozumiałem) no i przed chwilą podczas jedzenia mi to wypełnienie wypadło. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jutro niedziela to raczej nic z tym nie zrobię. Może to tak poczekać do poniedziałku czy coś złego się stanie? Na razie nic nie boli. Wiem że są jakieś tymczasowe wypełnienia do kupienia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaka jest szansa, że ząb (dolna szóstka) po #leczeniekanalowe prędzej czy później pęknie (czy rozwali się w jakiś inny sposób)? To nieuniknione? Dowiedziałem się dzisiaj, że mam zęba do leczenia kanałowego (była próchnica pod wypełnieniem) i cykam się, że będę musiał na tego zęba jakoś bardzo uważać i że za kilka lat się całkiem rozwali ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ma to być robione pod mikroskopem, ale
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Byłem u dentystki dzisiaj, bo bolała mnie 6 górna przy zimnych i ciepłych posiłkach/napojach od tygodnia. Wziąłem znieczulenie, dentystka rozwierca plombe i mówi, że nic nie ma, zaczęła czymś tam płukać, dmuchać i myślałem że zrobie kloca na fotelu z bólu, bo wiadomo zimne powietrze poleciało akurat w to czułe miejsce i znieczulenie nie pomagało. Zaplombowała zęba z powrotem, coś tam poczyściła, ponitkowała, dała jakieś maści i tyle. A ból jak był
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema, jaka #szczoteczkasoniczna do ok 400 zł? Nigdy nie miałem, nie wiem na co zwrócić uwagę. Skłaniam się ku #seysso carbon professional, z tego względu, że często teraz podróżuję między domem a pracą i to etui wydaje się spoko rozwiązaniem. Moźe w tej cenie jest coś lepszego? Ktoś coś? #pytanie #szczoteczka #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #zeby #dentysta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach