Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
@SkrytyZolw: z mojego doświadczenia (tzn. empirycznie do tematu podchodząc - zęby własne) im mniej estetyczna odbudowa, tym na ogół również mniej trwała, bo jak ktoś kładł lachę na estetykę prawdopodobnie kładł również lachę na pozostałe aspekty
- 0
napiszę to jeszcze od drugiej strony dla jasności: nie znam ŻADNEGO stomatologa, który robiłby odbudowy wysokiej jakości=trwałości, które jednocześnie nie byłyby estetyczne
Mireczki szukam #stomatolog w #lublin i okolice
Potrzeba:
- wyleczyc zęby
- naprawic zgryz, pewnie jakims aparatem
- zrobic szynę relaksacyjną
- na koncu odbudowac zab po zebie bo starte i zniszczone
Potrzeba:
- wyleczyc zęby
- naprawic zgryz, pewnie jakims aparatem
- zrobic szynę relaksacyjną
- na koncu odbudowac zab po zebie bo starte i zniszczone
@rekinwpaski: New look clinic na Diamentowej. Dr Elżbieta Bandurak albo Marcin Przegaliński.
Komentarz usunięty przez autora
Mirki, gdzie polecacie zgłosić się z bólem zęba w stolicy żeby nie zrujnować studenckiego budżetu
#warszawa #dentysta #stomatologia
#warszawa #dentysta #stomatologia
- 2
@NaczelnyAgnostyk: nie bardzo chcą za jednym razem robic 2 zęby
@NaczelnyAgnostyk: jaki smród piłowanych zębów? Przecież to nie lata 90, nikt już nie powinien czegoś takiego robić ( ಠ_ಠ)
Nie dają Ci mało znieczulenia, bo znieczulenie odcina ból, a nie całkiem czucie. Będziesz czuł, że Ci tam gmerają, uciskają itp. A jak czujesz o nól, to gdzie problem poprosić o więcej znieczulenia?
Nie dają Ci mało znieczulenia, bo znieczulenie odcina ból, a nie całkiem czucie. Będziesz czuł, że Ci tam gmerają, uciskają itp. A jak czujesz o nól, to gdzie problem poprosić o więcej znieczulenia?
- 2
czy to jest odchylenie psychiczne, że lubię i chcę chodzić do dentysty jak najczęściej?
#stomatologia #dentysta
#stomatologia #dentysta
@siemawpadajdomejkuchni: znajdź taki gabinet gdzie mają dobre znieczulenia a nie jakieś spady po PRLu. Po jednym znieczulenie powinna Ci w minut dwie szczęka tracić czucie i podczas zabiegu powinieneś nic nie czuć
@CipakKrulRzycia: Ale ja tak mam, nie zmienia to faktu ze mam dentofobie
@Poldek0000: musisz uważać co jesz żeby nie poodklejały się zamki od zębów :) dadzą Ci listę takich produktów ale na szybko to np orzechy i guma do żucia :) moja żona myka żeby po każdym posiłku i dzięki temu jedzenie nie zalegało w aparacie :) z początku mówiła że bolały ja wewnętrzne części jamy ustnej bo po prostu zamki urażają. Pierwsze kilka dni bardzo mocny ból szczęki, potem już luzik
@Poldek0000: skoro zaleca Ci to periodontolog, to zdecydowanie wybierz nakładki. Przy standardowym higiena jest mocno utrudniona, więc przy problemach z przyzębiem bezpieczniejsze są nakładki.
- 0
używa ktoś szczoteczki magnetycznej? Jak wrażenia, mycie zębów dokładniejsze względem sonicznej?
#szczoteczka
#dentysta
#zeby
#szczoteczka
#dentysta
#zeby
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Kluskislaskie: też mi została dziura z widoczną kością w środku po jednej ósemce na dole i dentystka powiedziała, że wszystko ok i drugi raz się nie szyje. Uważaj żeby się tam jedzenia nie napchało i z czasem się zrośnie.
@Kluskislaskie: Zadzwoń do swojej dentysyki i ją spytaj o opinie.
Jak to jakoś bardzo nie boli, to póki co dałabym mu jeszcze czas na gojenia. Możesz sobie elugelem smarować, bo to odkaża okolicę rany.
Na pewno siódemka obok jest w fatalnym stanie i wymaga leczenia, czyli wymiany wypełnienia. Tylko ciężko koferdam będzie założyć, ale nie pozwól nikomu tego bez koferdamu robić. W planach masz leczenie ortodontyczne?
Jak to jakoś bardzo nie boli, to póki co dałabym mu jeszcze czas na gojenia. Możesz sobie elugelem smarować, bo to odkaża okolicę rany.
Na pewno siódemka obok jest w fatalnym stanie i wymaga leczenia, czyli wymiany wypełnienia. Tylko ciężko koferdam będzie założyć, ale nie pozwól nikomu tego bez koferdamu robić. W planach masz leczenie ortodontyczne?
Cześć Mirki i Mirabelki
Chciałbym wybielić sobie zęby w gabinecie metodą nakładkową i szukam preparatu Phillips Zoom 6% nadtlenkiem wodoru (podobno lepszy niż ten 16% nadtlenek karbamidu).
Wie ktoś gdzie mógłbym kupić to nie będąc stomatologiem? Albo ktoś może mi to kupić?
Wołam
Chciałbym wybielić sobie zęby w gabinecie metodą nakładkową i szukam preparatu Phillips Zoom 6% nadtlenkiem wodoru (podobno lepszy niż ten 16% nadtlenek karbamidu).
Wie ktoś gdzie mógłbym kupić to nie będąc stomatologiem? Albo ktoś może mi to kupić?
Wołam
@SuperMaslo: z tego co wiem to wszędzie, nikt niczego nie sprawdza.
@SuperMaslo: ale po co? Wybielanie gabinetowe jest gorsze, mniej skuteczne, mniej trwałe i znacznie bardziej szkodliwe.
Pola to dziadostwo.
Pola to dziadostwo.
Jak pozbyć się odruchu wymiotnego? U stomatologa nawet zębów nie mogę zrobić bo mną szarpie. Relanium i inne nie pomagają, tylko narkoza..
#dentysta #stomatologia #zeby
#dentysta #stomatologia #zeby
@Cyk_dwujeczka: relanium nie do tego służy. Spróbuj hydroksyzyny, ma działanie przeciwwymiotne. Ostatnio słyszałam, że niektórym pomaga metoklopramid.
#anonimowemirkowyznania
Kilka miesięcy temu kupiłem irygator Oclean W10 i używałem zgodnie z przeznaczeniem, niedawno rozebrałem go na części i okazało się, że wiele elementów i trudno dostępnych miejsc jest zapleśniałych... Czym to najlepiej wyczyścić, i jak zapobiec takim problemom w przyszłości? #pytanie #irygator #stomatologia #dentysta #ortodoncja #higiena #zakupy #oclean #szczoteczka #szczoteczki
Kilka miesięcy temu kupiłem irygator Oclean W10 i używałem zgodnie z przeznaczeniem, niedawno rozebrałem go na części i okazało się, że wiele elementów i trudno dostępnych miejsc jest zapleśniałych... Czym to najlepiej wyczyścić, i jak zapobiec takim problemom w przyszłości? #pytanie #irygator #stomatologia #dentysta #ortodoncja #higiena #zakupy #oclean #szczoteczka #szczoteczki
źródło: comment_1668889616mF2r3Tr1NgR2gx8ZLZfkab.jpg
Pobierz@AnonimoweMirkoWyznania sam sobie dziąsła kaleczysz.
Źle jej używasz.
"Wydawało mi się, że stomatolodzy polecają irygatory..."
Chyba w TV.
Źle jej używasz.
"Wydawało mi się, że stomatolodzy polecają irygatory..."
Chyba w TV.
- 0
@AnonimoweMirkoWyznania: jak go otworzyłeś?
- 0
Byłem tydzień temu u dentysty i dostałem jakieś wypełnienie tymczasowe żeby odwrócić zapalenie miazgi czy coś w tym stylu (tak zrozumiałem) no i przed chwilą podczas jedzenia mi to wypełnienie wypadło. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jutro niedziela to raczej nic z tym nie zrobię. Może to tak poczekać do poniedziałku czy coś złego się stanie? Na razie nic nie boli. Wiem że są jakieś tymczasowe wypełnienia do kupienia
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@DzikiJelonek: na nfz tak jak wyżej @Simple-Man napisał kilka miesięcy, pora ogarnąć sobie z boku jakieś leki przeciwzapalne, apo napro polecam, działa na kilka dni nawet.
@DzikiJelonek: ostatnio w lato byłem na wizycie NFZ, tego samego dnia przyjęli ale musiałem z 2 godziny poczekać. W szpitalu csk w Łodzi. Ogólnie polecam.
Jaka jest szansa, że ząb (dolna szóstka) po #leczeniekanalowe prędzej czy później pęknie (czy rozwali się w jakiś inny sposób)? To nieuniknione? Dowiedziałem się dzisiaj, że mam zęba do leczenia kanałowego (była próchnica pod wypełnieniem) i cykam się, że będę musiał na tego zęba jakoś bardzo uważać i że za kilka lat się całkiem rozwali ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ma to być robione pod mikroskopem, ale
@96431e9dfa1a78af1aadcfcc744e7548: dobre wyplenienie + odbudowa ,fakt więcej hajsu wychodzi ale tańsze rozwiązanie jak implant
- 1
@96431e9dfa1a78af1aadcfcc744e7548: tylko ta odbudowa to na ceramice koniecznie - dopytaj i upewnij się, bo są w naszym kraju majstrzy, którzy trzonowce po endo odbudowują kompozytem, a potem pacjent zdziwiony, że ząb się połamał na czymś twardszym
- 0
Byłem u dentystki dzisiaj, bo bolała mnie 6 górna przy zimnych i ciepłych posiłkach/napojach od tygodnia. Wziąłem znieczulenie, dentystka rozwierca plombe i mówi, że nic nie ma, zaczęła czymś tam płukać, dmuchać i myślałem że zrobie kloca na fotelu z bólu, bo wiadomo zimne powietrze poleciało akurat w to czułe miejsce i znieczulenie nie pomagało. Zaplombowała zęba z powrotem, coś tam poczyściła, ponitkowała, dała jakieś maści i tyle. A ból jak był
Siema, jaka #szczoteczkasoniczna do ok 400 zł? Nigdy nie miałem, nie wiem na co zwrócić uwagę. Skłaniam się ku #seysso carbon professional, z tego względu, że często teraz podróżuję między domem a pracą i to etui wydaje się spoko rozwiązaniem. Moźe w tej cenie jest coś lepszego? Ktoś coś? #pytanie #szczoteczka #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #zeby #dentysta
@kalasznikowbumbumbum: zadowolony jesteś?
- 1
@isInteger: Wiesz co, nie mam porównania za bardzo, ale jak przejechałem językiem po zębach po myciu to żałowałem, że tak późno kupiłem taką szczoteczkę. Zęby myje dobrze, dużo lepiej jak zwykła.Jeszcze za 318 kupiłem, więc chyba cena spoko.
- 0






























Komentarz usunięty przez autora