Wpis z mikrobloga

Mam pytanie o nakładki invisilign z Dr Smile, a słyszałem różne opinie, że niektórym pomaga oraz że to scam. Pracuję za granicą (praca tymczasowa, zmiana miejsca bądź kraju pracy po max roku) i nie mogę przyjeżdżać do Polski na wizyty kontrolne stałego aparatu co 6 tygodni. Nakładki podobno rozwiązują problem w 9 miesięcy (u mnie stłoczenie zębów). Mógłbym je zabierać w "podróż" i przyjeżdżać po nowe co kilka miesięcy. #zeby #aparat #dentysta #ortodoncja #zdrowie #pytanie
  • 11
@DarthKenobi: nakładki z tego co wiem rozwiązują, ale nie każdy problem. Na te poważniejsze schorzenia trzeba aparat niestety. Musi cie ortodonta obejrzeć. A co do częstotliwości kontroli co kilka miesięcy to nie mam pojęcia czy znajdziesz takiego ortodonte co na to pójdzie, zależy pewnie od tego jak bardzo masz krzywy zgryz
Znam gościa który pracował a Beyli, największy konkurent invisilign. Przez dwa lata nie był w stanie dostarczyć mi fajnego zestawienia przed/po.

Oczywiście wszystko zależy od wady, pojedyncze zęby można poustawiać, poprzekręcane, ale już łuku nie da się poprawnie ustawić.

Dr. Smile wkleił ostatnio zdjęcie z zakończonego leczenia gdzie na dole zrobili w ten sposób pacjentowi 3 jedynki :D
@DarthKenobi: Dr Smile to nie to samo co Invisalign (to są osobne produkty i firmy), z boku to wygląda jakby Dr Smile był po prostu tańszą alternatywą dla Invisalign który jest 2-3 razy droższy. Generalnie efekty są, partnerka leczyła zęby nakładkami (krzywy dolny łuk) teraz ma tylko drut retencyjny, ja przymierzam się do ogarnięcia w kolejnym roku (czasami aparaty tradycyjne są po prostu niemożliwe do zastosowania po 30stce).

Nie zaczynaj ogarniania
@DarthKenobi: W moim przypadku różnica w kosztorysie to 18k vs 11k, przy czym Dr Smile nie ma retencji w kosztach (ok 1k za łuk), oraz w przypadku jeśli leczenie będzie wymagało przedłużenia - płacisz więcej (w Invisalign jak coś się #!$%@? to masz i tak opłacone nakładki na 2 lata nawet w przypadku gdy symulacja Ci zaproponowała np. 9 miesięcy), więc wcale szału nie ma w kosztach jeśli płacisz od razu
@DarthKenobi: osobiście wolałbym się umówić do dobrego ortodonty niż wierzyć w coś, co wygląda aż za dobrze na papierze. Chodzi tu o zęby, które źle leczone niosą poważne konsekwencje przez bardzo długi czas. A może i do końca życia
@twoj_starrry: nakładki same nie rozwiązują żadnego problemu, za to w rękach dobrego specjalisty można przy ich wykorzystaniu wyleczyć praktycznie te same wady które leczy się klasycznym apratem stałym.