W środę miałem kończone leczenie kanałowe zęba 'czwórki' (na poprzedniej wizycie pani stomatolog nie zdążyła całkowicie opracować kanałów dlatego na raty). Krótko po wizycie, gdy puściło znieczulenie, zaczęło mnie dość mocno boleć. W czwartek i piątek coraz mocniej, ibuprofen już nie działał a dzisiaj (sobota) ból stał się identyczny lub nawet gorszy niż przed leczeniem tego zęba (coś jakby ostre zapalenie) więc skonsultowałem się z gabinetem i dostałem e-recepte na Clindamycin MIP
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@fajfus42d: Podczas leczenia kanałowego może się zdarzyć wszystko i może dojść do różnych powikłań, nie z winy lekarza. Weź sobie dwa Ketonale, skoro masz 50 mg. Skoro przepisali antybiotyk, to też bierz :)
@fajfus42d: Ból jest ekstremalnie mocno, bo zapewne masz tam zapalenie w stanie ostrym, nastaw się na to, że ból nie zniknie od razu. Zanim antybiotyk zacznie działać to potrzeba 1-2 dni. Dexak działa lepiej od ketonalu, a też jest bez recepty.
Tak swoją drogą, to ból zęba jest oceniany jako najgorszy z możliwych ¯\_(ツ)_/¯
@drakan8: potrafisz ocenić jakość oczyszczenia kanałów z opisu na wykopie? No proszę, a niektórzy
Tak swoją drogą, to ból zęba jest oceniany jako najgorszy z możliwych ¯\_(ツ)_/¯
@drakan8: potrafisz ocenić jakość oczyszczenia kanałów z opisu na wykopie? No proszę, a niektórzy
Pawulon - po przedawkowaniu generalnie spada ciepłota ciała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FreakingAwesome: Od jakiegoś czasu masz ketonal bez recepty.
Ogólnie na nagły ból zęba/dziąsła warto mieć w domu Eludril - tylko nie ten do codziennego stosowania, a ten leczniczy "classic". Tylko pamiętaj, żeby go z wodą rozcieńczać.
Ogólnie na nagły ból zęba/dziąsła warto mieć w domu Eludril - tylko nie ten do codziennego stosowania, a ten leczniczy "classic". Tylko pamiętaj, żeby go z wodą rozcieńczać.
W czwartek ukruszył mi się ząb,zapisałem się do swojego dentysty na najbliższy wolny termin ale dzisiaj przy jedzeniu ,odpadł tylni kawałek i cała przednia płytka się rusza(poprostu odcementowana praca protetyczna) oddzwoniłem już z 30 dentystów lecz na dzisiaj nigdzie nie ma miejsc(jutro będe próbował znowu), wystarczy, że lekko jezykiem dotkne i już się pół zeba rusza, co zrobić aby tego jeszcze bardziej nie uszkodzić?(poza nie jedneiem tym zebem i nie grzebaniem w
- 0
Poleci ktos dobry irygator? Zalezy mi przede wszystkim na trwalosci gdyz mam bardzo twarda wode. Ewentualnie aby wystarczylo raz na jakis czas jakims kwaskiem cytrynowym go ogarnac.
Dobrze aby mial spory pojemnik na wode.
Myslalem nad ktoryms Waterpikiem lub Phillipsem, bo OxyJet ktorego polecil mi dentysta ma wlasnie niestety slabe opinie jesli chodzi o trwalosc wezyka (i brak mozliwosci jego dokupienia)
Widzialem tez ciekawy model SoWash ktory sie bezposrednio podlacza do kranu,
Dobrze aby mial spory pojemnik na wode.
Myslalem nad ktoryms Waterpikiem lub Phillipsem, bo OxyJet ktorego polecil mi dentysta ma wlasnie niestety slabe opinie jesli chodzi o trwalosc wezyka (i brak mozliwosci jego dokupienia)
Widzialem tez ciekawy model SoWash ktory sie bezposrednio podlacza do kranu,
źródło: comment_1632433979VmGvM6Hrag86yTZrWW6hYp.jpg
PobierzHalo, czy jest tu jakiś #dentysta ?
Po kilku latach wziąłem się ponownie za zęby - trochę to zaniedbałem, głównie ze względów finansowych. Ale nie o tym. Po pierwszej wizycie zostałem skierowany na pantomogram. Robiłem go dziś, dałem stówę, a jak tak patrzę na to zdjęcie, to wydaje mi się jakieś rozmazane. Mam rację?
Kolejna sprawa - z racji, że kolejną wizytę u stomatologa mam dopiero w przyszły czwartek, to
Po kilku latach wziąłem się ponownie za zęby - trochę to zaniedbałem, głównie ze względów finansowych. Ale nie o tym. Po pierwszej wizycie zostałem skierowany na pantomogram. Robiłem go dziś, dałem stówę, a jak tak patrzę na to zdjęcie, to wydaje mi się jakieś rozmazane. Mam rację?
Kolejna sprawa - z racji, że kolejną wizytę u stomatologa mam dopiero w przyszły czwartek, to
źródło: comment_1632431615bC2mpJuyZ57G4ocJw8wThe.jpg
Pobierz- 1
@Kiyoe: dzięki, zawsze myślałem że zmiany okołowierzchołkowe na rtg (i w żuchwie i szczęce) mają postać zaciemnień, tu jest ten okrąg jaśniejszy niż sąsiadujący obszar
@HamsterPL: objawy z tym bólem na zwiększone ciśnienie akurat dosyć typowe dla zapalenia miazgi, ale jeśli ząb na lód reaguje tak samo jak sąsiadujące (przykładasz - boli tak samo jak inne, odejmujesz - przestaje boleć tak samo szybko jak inne) i na zdjęciu
@HamsterPL: objawy z tym bólem na zwiększone ciśnienie akurat dosyć typowe dla zapalenia miazgi, ale jeśli ząb na lód reaguje tak samo jak sąsiadujące (przykładasz - boli tak samo jak inne, odejmujesz - przestaje boleć tak samo szybko jak inne) i na zdjęciu
- 1
@HamsterPL: ok to jak nie masz hajsu to mam dla Ciebie protip: DBAJ SUPER O ZĘBY
w skrócie:
- naucz się poprawnej techniki mycia, jak Ci się psują myj po każdym posiłku (ale nie od razu jeśli jadłeś kwaśne rzeczy)
- naucz się poprawnej techniki nitkowania i nitkuj MINIMUM 1x dziennie
- kup sobie ksylitol w sklepie (taki proszek jakby cukier) i płucz nim usta 1-2 razy dziennie (pół małej łyżeczki do ust, czekasz
w skrócie:
- naucz się poprawnej techniki mycia, jak Ci się psują myj po każdym posiłku (ale nie od razu jeśli jadłeś kwaśne rzeczy)
- naucz się poprawnej techniki nitkowania i nitkuj MINIMUM 1x dziennie
- kup sobie ksylitol w sklepie (taki proszek jakby cukier) i płucz nim usta 1-2 razy dziennie (pół małej łyżeczki do ust, czekasz
- 0
- 1
Dobry dentysta okolice #trojmiasto? Muszę dwa zęby wyleczyć. Ma ktoś kogoś do polecenia?
#trojmiasto #gdynia #gdansk #sopot #dentysta
#trojmiasto #gdynia #gdansk #sopot #dentysta
#anonimowemirkowyznania
Zastanawiam sie nad ekstrakcja osemek. Wyrwalem juz dwie i bardzo zle to przeszedlem. Samo wyrwanie bezbolesne, rekonwalesencja tez bezbolesna ale przez 2tyg zdychalem z powodu wysokiej goraczki. Ciagle mokry chodzilem i bylo mi zimno. Nie mialem tak dlugiej,paskudnej goraczki w zyciu. Mam czesciowo zatrzymane ale moge wyrwac sobie za darmo, dopoki mam ubezpieczenie dentystyczne. Robic to, skoro osemki sa zdrowe czy zostawic te dwie w spokoju? Wyrwalbym bo to
Zastanawiam sie nad ekstrakcja osemek. Wyrwalem juz dwie i bardzo zle to przeszedlem. Samo wyrwanie bezbolesne, rekonwalesencja tez bezbolesna ale przez 2tyg zdychalem z powodu wysokiej goraczki. Ciagle mokry chodzilem i bylo mi zimno. Nie mialem tak dlugiej,paskudnej goraczki w zyciu. Mam czesciowo zatrzymane ale moge wyrwac sobie za darmo, dopoki mam ubezpieczenie dentystyczne. Robic to, skoro osemki sa zdrowe czy zostawic te dwie w spokoju? Wyrwalbym bo to
@AnonimoweMirkoWyznania: ja na twoim miejscu bym wyrwał. Teraz nie jest ok (bo ranią ci policzki), a co będzie kiedyś? Może zaczną się psuć i będzie jeszcze gorzej ¯\_(ツ)_/¯
Wyrwij sobie obie na raz, to będziesz miał gorączkę tylko przez 2 tygodnie, a nie 4 - ja tak zrobiłem :D
Wyrwij sobie obie na raz, to będziesz miał gorączkę tylko przez 2 tygodnie, a nie 4 - ja tak zrobiłem :D
- 2
@cor1sto: jak dbasz o zęby to się nie psują. wyrywa się tylko wtedy kiedy są problemy z ich poprawnym pojawieniem się w zgryzie
Ej czemu moja ósemka poszła spać????
#dentysta
#dentysta
źródło: comment_16322608822QpWWuitS5HE9kSqsNqT3o.jpg
Pobierz@Zales360: to raczej "nowy" problem.
- 1
@Zales360: to wprost przeciwnie: kiedyś ludziom te ósemki normalnie rosły, ale człowiek współczesny wymyślił sobie miękką dietę od dzieciaka i przez to szczęka/żuchwa nie rozwijają się tak jak u ludzi kiedyś ite zęby się nie mieszczą, dlatego tak wyrastają
źródło: comment_1632340572uRiSBkgBjCuc8S1gvOeZgj.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@SkrytyZolw: tzn czemu szybko?
@eternit_nie_wybacza: bo może zacząć boleć bardziej.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 3
O kurde miruny!
W styczniu ciupało mnie w dolnej, lewej szóstce, do tego doszła wrażliwość i aż ból na każde ciepłe i gorące. Skierowałem się do swojej stomatolog, u której nie byłem latami.
Ząb zatruty, chodzilem z - jak mniemam - tlenkiem pół roku, mając przed oczami wizję leczenia kanałowego (obciążająca portfel i psychikę xD) ale jednak udało się i skończyło się na sporej plombie. Wysiedziałem z otwartym ryłem prawię godzinę, ale
W styczniu ciupało mnie w dolnej, lewej szóstce, do tego doszła wrażliwość i aż ból na każde ciepłe i gorące. Skierowałem się do swojej stomatolog, u której nie byłem latami.
Ząb zatruty, chodzilem z - jak mniemam - tlenkiem pół roku, mając przed oczami wizję leczenia kanałowego (obciążająca portfel i psychikę xD) ale jednak udało się i skończyło się na sporej plombie. Wysiedziałem z otwartym ryłem prawię godzinę, ale
- 0
2 x 50pcs/set 7.6CM Dental Floss
#cebuladlaodwaznych
Cena z VAT: 1,22 $
Link ---> Na moim FB. Adres w profilu.
Darmowa wysyłka
#duxrm
#cebuladlaodwaznych
Cena z VAT: 1,22 $
Link ---> Na moim FB. Adres w profilu.
Darmowa wysyłka
#duxrm
źródło: comment_1632217642bNhYTGEEkWueIBGKgEpIZA.jpg
PobierzPójście jutro wieczorem na trening mma jak dzisiaj przed chwilą miałem wyrywaną ósemkę to jest dobry pomysł czy kiepski? xd
W ogóle na ile są mi potrzebne te leki co dostałem na receptę od dentysty? To jest must have do kupienia czy zimne okłady wystarczą?
#stomatologia #dentysta
W ogóle na ile są mi potrzebne te leki co dostałem na receptę od dentysty? To jest must have do kupienia czy zimne okłady wystarczą?
#stomatologia #dentysta
@Anty_Chryst: Jak miales przed chwila to jeszcze nic nie czujesz, za 2h poczujesz sie tak ze nie zadalbys tak glupiego pytania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
- 0
Jaki typ korony po leczeniu kanałowym (szósty ząb) jest ogólnie najlepszy? W sensie, żeby ząb był w miarę trwały i wyglądał naturalnie?
Z tego co czytałem to najbardziej polecane są korony porcelanowe na cyrkonie i korony porcelanowe na podbudowie z metalu - który typ najlepiej by się sprawdził do dolnej szóstki?
#dentysta #zeby #pytanie #stomatologia
Z tego co czytałem to najbardziej polecane są korony porcelanowe na cyrkonie i korony porcelanowe na podbudowie z metalu - który typ najlepiej by się sprawdził do dolnej szóstki?
#dentysta #zeby #pytanie #stomatologia
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@affairz: chodzi o zęby obok, zeby czesc wybielic a czesc dac licówki
- 0
@zielonkadoglupichpytan: tak, ale wbrew pozorom aż tak dużo zębów nie widać. górne jedynki, dwójki, trójki, dołu u wielu osób nie widać prawie w ogóle. może spróbuj licówki + pełną higienizację zrobić, często usunięcie osadów z zębów wystarcza
@Klepajro: mam 28 i potrafię się zhaftac na fotelu dentystycznym z nerwow, nie przejmuj się. Nikt nie lubi jak mu się dłubie w paszczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak poszedłem w tamtym roku do dentysty i zrobili mi kosztrys to wpisali mi usunięcie dwóch ósemek chirurgicznie i za każda policzyli 500 ziko. Trochę czasu minęło więc wszedłem na ich stronę z cennikiem bo może coś zwiekszyli a tam widzę, że wyrwanie ósemki chirurgicznie to koszt 500-900 no i teraz jest pytanie jaka jest szansa że mi zwiększą cene. Średnio widzi mi sie płacić 600-700 a co dopiero np. 900
Jak
Jak
@Anty_Chryst: musisz to ustalić przed zapisem na przyszłość, bo ceny przez ten rok urosły. Mnie zwykła wizyta kontrolna aparatu raz w miesiącu kosztuje o 50zl więcej
- 1
@Anty_Chryst: miałem podcinane wędzidełko. pytam o cenę przed - 300 zł. zabieg tydzień później, przychodzę, cena już 400 zł. Glapiński szmaciarzu to twoja wina
Komentarz usunięty przez autora






















#pytanie #dentysta #stomatologia
ile płacicie?