Wpis z mikrobloga

Myje zęby codziennie szczoteczką soniczną, używam specjalnej pasty do zębów z elmexa, chodzę regularnie do dentysty, dbam o zęby ile się da. Nie pale fajek, kawe pije bardzo rzadko. Moim problemem jest to że nie potrafię ich za żadne szanse wybielić... Dentyści mi mówią że mam taki odcień kości i w sumie tyle. meh.
Próbowałem specjalnych past z węgla(czy ki kij to jest) ale nic nie pomagało. Chce spróbować i kupić sobie "Lampa do Wybielania Zębów UV-LED" z jakiejś firmy, na 100% wiecie o co chodzi, te śmieszne coś co nakładamy na każdy ząb po czym wkładamy lampkę do buzi i po jakimś czasie wyciągamy.
I moje pytanie jest takie, co myślicie o tego typu sprzęcie? Opłaca się? Działa? jest jakakolwiek szansa na wybielenie?
ew. jakiś inny dobry sposób na wybielenie?
w ostateczności będę musiał iść do kliniki żeby zrobili to specjalista, ale ceny są dosyć wysokie :/

#zeby #wybielaniezebow #stomatologia #dentysta #pytaniedoeksperta
  • 5
@Kerwis: nie używaj past z węglem bo tyrają szkliwo. jak chcesz trwale mieć białe zęby rozważ licówki na jedynki i dwójki górne (najlepiej no prep, bez piłowania zębów). wtedy masz efekt na stałe bo masz nałożoną jasną ceramikę, jak masz zęby szare/żółte to ich wybielanie będzie krótkotrwałe i nie będzie obojętne dla zdrowia zębów - czyli powtarzalne koszty, ból, nadwrażliwość, negatywny wpływ na szkliwo