Hej,

Jaka jest realna średnia cena leczenia kanałowego i zabiegów, które się wokół niego wykonuje?
To pierwsze takie moje leczenie i koszty są nieco wyższe niż myślałem.

Samo kanałowe to 250 pln / ząb, w tym mam 4 kanały więc 1000.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Cześć, nietypowe zapytanie - czy tylko ja widzę różnicę? Czy to są poprawnie wykonane licówki? Otóż porcelelanowe licówki zrobione na górnych jedynkach i dwójkach po trzech dniach użytkowania tak jakby zmieniły odcień ●︿●, lewa strona ciemniejsza prawa jaśniejsza czy też to widzicie? Lewa strona była poprawiana często przed założeniem przez technika, w ostateczności zostały założone i zacementowane przeźroczystym wypełnieniem od razu, prawa jedynka ciągle na tymczasowym cemencie. Lekarz twiedzi
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Cześć, nietypowe zapytanie - czy ty...

źródło: comment_1631051565UmfIj1MDnba8q7sDziUlTo.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam do usunięcia ósemkę. Trochę mnie dwa tygodnie pobolewała przy nacisku,ale nie aż tak by brać leki. Na dziś jestem umówiony na wyrwanie.
Natomiast wybieram się też na urlop Grecja/Turcja w zasadzie na dniach.
I teraz co lepiej zrobić?
Usunąć dziś zęba i raną lecieć np pojutrze czy zostawić tak jak jest (teraz nie boli) i ogarnąć temat po powrocie?
#dentysta #stomatologia #wakacje
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fraagles: Jak boli wyrwij od razu. Nie ryzykuj bo zab moze zaczac napieprzac w kazdym momencie. W szczegolnosci jak bedziesz leciec. I trafi cie szlag tam albo bedziesz musial wydac kupe $ zeby isc tam do dentysty.
  • Odpowiedz
@iEarth: istotne jest żeby miał ciśnienie odpowiednie i końcówki, tak to to jest po prostu maszynka do psikania wodą pod ciśnieniem, za wiele nie wymyślisz. no i spoko też żeby się nie psuł
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jest jako taki sposób na wyczyszczenie zębów jak nie mam pod ręką szczoteczki, irygatora czy jakiegoś plynu do płukania jamy ustnej?

Np po zjedzeniu w pracy podczas przerwy do powrotu do domu mam jeszcze 5 godzin i wtedy co mam zrobić z tymi resztkami? Zawsze żuje se jedną gumę bez cukrową i niby jest git ale może macie inne sposoby

#dentysta #stomatologia #zeby
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anty_Chryst:
1. przede wszystkim przepłucz usta wodą starając się wytworzyć maksymalne ciśnienie (pracując policzkami). tuż po jedzeniu dobrze jest też potrzymać wodę w ustach - szybciej zneutralizuje pH jamy ustnej. butelkę z mineralną 0.5L zawsze dobrze mieć pod ręką, możesz też wejść do toalety i przepłukać wodą z kranu
2. są na rynku nici dentystyczne pakowane na sztuki, czyli masz odcięty kawałek nici wystarczający do jednorazowego czyszczenia, w kieszeń wrzucisz
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#dentysta
Ile boli miejsce po wyrwaniu zęba? Mija 5 dzień ból nadal jest i biorę ibuprom. Brak opuchlizny itp ładnie się goji tylko ten ból. Ząb 6ska.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Mam następujący problem: jakieś 8 miesięcy temu między siódemką, a zasłoniętą dziąsłem ósemką zrobiła mi się kieszonka dziąsłowa. Na początku była bardzo mała; po 5 miesiącach zaczęła być coraz większa i delikatnie pobolewać przy jedzeniu niektórych rzeczy. Generalnie aż do samego początku września sytuacja się delikatnie, ale stopniowo pogarszała. 2 dni temu to miejsce bolało mnie już w sposób ciągły; wciąż nieznacznie, ale było widać, że sytuacja jest gorsza,
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Afera_zbozowa: różnie bywa - moja żona np. miała podobny problem i akcja trwała 10 minut - 250 zł. Ja musiałem się pofatygować do chirurga - ponad godzina grzebania i 600 zł lżejszy wyszedłem. Ale ta franca była tak ułożona, że masakra ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ehhh, o 14 miałem wejść do dentysty, jest 14:10 i nadal czekam bo się asystentki stomatologiczne w gabieniecie kłócą XD #dentysta #luxmed
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lepiej kupić sobie standardową elektryczną


@SkrytyZolw: @bol_od_bytu: a ja polecam soniczne, o niebo lepsze od elektrycznych IMO. Ja używam taniej za 120 zł jakiejś z Chin i jestem zadowolony. Nie ma bajerów, kilka trybów o różnej mocy i wibracjach, bez ładowania pracuje min. miesiąc i to wystarcza. Jedyne czego mi brakuje to czujnika nacisku, który by ostrzegał o zbyt mocnym docisku.
  • Odpowiedz
Czy ktoś z was przechodził przez proces ubiegania się o odszkodowanie za niepoprawnie przeprowadzone leczenie ortodontyczne, w skutek czego doszło do zniszczenia zębów? leczenie jest jeszcze w toku, znaczącej poprawy zgryzu nie ma, ale już widać że baba zwodzi, odpowiada wymijająco na pytania, nie zna daty końca leczenia i na każdej wizycie pacjent przeszkadza jej w rozmowie z asystentką. Dodatkowo 2 wizyty temu podpiłowała zęby w dość idiotyczny kształt, przy okazji odsłaniając
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kończąc ten przydługi wpis prosiłbym o namiary na jakiegoś ortodontę w #trojmiasto ( #gdynia , #gdansk ), który rzeczowo oceniłby aktualny stan uzębienia i aparatu oraz wystawił jakiś dokument gdzie wszystko byłoby wypunktowane.


@demonox: taki dowód to żaden dowód bo nie będzie miał przymiotu opinii biegłego zgodnie z kpc. Niech kumpel zażąda całej dokumentacji medycznej i złoży wniosek do sądu o zabezpieczenie dowodu poprzez
  • Odpowiedz
Mirki, jakiś czas temu miałam robiony implant. Aby nie stracić gwarancji, muszę wstawić się na kontrolę w ciągu pół roku, czyli już praktycznie za chwilę. Ale dentysta wymaga testu na covid, który jest robiony u niego w gabinecie i kosztuje 90 zł. Więc bez tego testu i dodatkowej opłaty nie mogę iść na kontrolę, muszę wybulić. Inaczej po gwarancji. Takie coś wgl jest zgodne z prawem?
#prawo #covid19
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Boli mnie dwójka(taki bół klujący ale nie uciążliwy przy jedzeniu itd nie czuje) na dole przy mocnym nacisku paluchem xD zaczalem to czuć po tym jak mi pani dentystyka zrobiła dwójke na górze. Mam się martwić i dzwonić czy poczekać bo to moze być coś po sobotnim zabiegu? :(
#dentysta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SkrytyZolw: wizyte mam dopiero na 29 pazdziernika ale dali mnie na liste oczekujacych mam nadzieje ze nic sie nie stanie przez ten czas( ͡° ʖ̯ ͡°) bo sczerze jak nie pukam w tego zęba ani nie pcham go paluchem to nie czuje dyskomfortu
  • Odpowiedz