Wpis z mikrobloga

Czy jest na sali lekarz? Mój młody ma na zębach hipermineralizacje szkliwa (mih) byliśmy już u dwóch dentystów plus wysłano nas na stomatologie dziecięca UJ. Każdy stomatolog mówi co innego. Pierwsza - nasza, przypisala tooth Muse, i powiedziała że boi się ich ruszać wiertlem, ale ponoć jest nowy sposób leczenia i żeby jechać na dziecięcy UJ. Tutaj w sumie nic nie zrobili prócz fluoryzacji i Elo. Zostawić jak jest czy jeszcze czegoś próbować? Młodego nic nie boli ale to stałe szóstki, więc dobrze gdyby je miał. #dentysta #stomatologia
  • 10
@miholp94 Na dolnych jedynkach są plamki. Górne szóstki nasza stomatolog zabezpieczyła i kazała dokładnie czyścić, natomiast dolne szóstki są mocno pomarańczowe i chropowate, póki co bez ubytków.
@Zborro: a ile ma lat w ogóle? Plamy na siekaczach zostawić, jak będzie starszy można zrobić wtedy ICON. Jak dolne szóstki są w słabym stanie to można zrobić metalowe korony tymczasowe, a jak będzie dorosły to wtedy porcelane. Ciężko stwierdzić bez badania :(
@miholp94 Ma 6 lat. No nic dzięki za info. Zastanawiam się czy po prostu nie zostawić tego w tej formie i jak będzie trochę starszy to robić coś konkretnego tak jak piszesz. Te wizyty i tak już mu obrzydzily fotel. Niestety.
@SkrytyZolw: @miholp94: Stomatologiczne Mirki. Apropo hipomineralizacji szkliwa w tym wpisie. Byłem z młodym w Krakowie u pani stomatolog specjalizującej się w stomatologii dziecięcej właśnie z MIH. Powiedziała mi że takiego stanu dolnych szóstek u dziecka jeszcze nie widziała, i sugeruje ich jak najszybsze usunięcie ( ͡° ʖ̯ ͡°). Z tym że młodemu na tą chwilę one nie przeszkadzają. Nie czuje nadwrażliwości, bólu, reakcji na ciepło/zimno. Mam
@Zborro: Ortodonty chyba? Pomimo dodawania kolejnych ampułek znieczulenie nic nie dawało czy tylko jedna ampułka nic nie dała?
Podejrzewam, że zaleca ich usunięcie z nadzieją, że siódemki przy wyrzynaniu wskoczą na ich miejsce. Jeśli szóstki faktycznie są bardzo zniszczone, to jest to dobre rozwiązanie.
@SkrytyZolw: Tak. Ortodonty (co ja pisze). Pierwsze próbowała z gazem, ale młody nie bardzo chciał oddychać przez tą maskę, potem dosyć długo go traktowała tą "różdżką". Same szóstki nie mają jeszcze próchnicy, ale przez to że są mocno poszarpane przez ten MIH, to bardzo łatwo mogą się jej nabawić.
@Zborro: Gaz nie ma działania znieczulejącego, tylko przeciwlękowe. Różdżką czy znieczuleniem komputerowym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ciężko mi się wypowiedzieć odnośnie szóstek bez ich oglądania. Tak czy siak coś z nimi trzeba zrobić.

A tak swoją drogą, to u kogo byłeś?