Wpis z mikrobloga

Dużo jest w Pradze miejsc gdzie nie zapłacę kartą?
Jadę na tydzień. Planuję wszędzie płacić revolutem i zastanawiam się ile brać gotówki na wszelki wypadek. Chciałem 1000 koron, ale teraz myślę, że może być mało.
Niby mógłbym wypłacić na miejscu, ale tutaj przyda się rekomendacja bankomatu, gdzie wypłacę z revoluta bez prowizji.

Poza centrum na pewno będę też trochę chodził po Žižkovie. W miarę możliwości chcę chodzić do knajp dla lokalsów.
#praga #czechy #revolut
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dondon: jestem 3 dzien w Pradze i jak na razie w każdym sklepie i knajpie zapłaciłem karta revolut ( ͡ ͜ʖ ͡)
Gotówkę wypłacałem w bankomatach Raiffeisen, a była mi potrzebna żeby kupić bilety wstępu na Hradczany - tylko gotówką...
  • Odpowiedz
  • 1
@dondon kup sobie wcześniej bilet na komunikację miejska w aplikacji. Możesz. Go aktywować po przyjeździe. Jak masz bilet dobowy to masz wjazd kolejka na l górę gdzie jest wieża Petrin https://g.co/kgs/z4z9ap
Ogólnie polecam wieże, najazd winda to 210 koron a wejście schodami to 150. Z ciekawych miejsc polecam Vysegard, Metronom I ścianę lennona
Jak szukasz hotelu to polecam Iris Hotel koło stadionu Slavii. Zaraz pod hotelem jest darmowy parking, całodobowy mcdonald's
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dondon: Na Hradczanach byłem drugi raz w życiu i teraz było mniej ludzi niż poprzednio (3 lata temu).
W weekend zrobiło się tłoczno na starym mieście ale okolice starego miasta i Wyszehrad wg mnie luźno

Update: dziś drugi raz nie mogłem zapłacić kartą - kawiarnia raczej dla lokalsów
  • Odpowiedz
@romo86: Dzięki. Hotel już mam, w samym centrum, więc myślę, że będę się głównie poruszał pieszo. O metronomie nie słyszałem, a ma ciekawą historię, postaram się o niego zahaczyć.
  • Odpowiedz
  • 1
@dondon jak masz ekipę to mozna się tam wybrać na piwka lub piknik, są lokale z piwem, dobre widoki i dużo zieleni. W weekendy siedzi tam dużo ludzi i imprezuje
  • Odpowiedz