1. Polecam po piątym odcinku obejrzeć pierwszy, gdy już człowiek wie dokładnie co sie stało to inaczej sie to ogląda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. A po pierwszym odcinku koniecznie drugi trzeci czwarty i piąty
3. Po obejrzeniu piątego odcinka wróć do punktu pierwszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#czarnobyl
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zastanawiałeś się jak wygląda błękitna poświata pojawiająca się podczas reakcji łańcuchwej ? W linku jest podgląd pracy wnętrza reaktora atomowego.

https://youtu.be/UxQdS0pbpKo

1:30 włączenie
2:15 moc 500kW
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś tu kiedyś polecał jakiś fajny dokument na Discovery o #czarnobyl
Znacie może tytuł, nie mogę tego znaleźć.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#czarnobyl Jaki był sensu podjeżdżania z dozymetrem pod sam reaktor w drugim odcinku żeby wykryć 15k Rentgenów? Przecież nawet gdyby zmierzyli promieniowanie tam gdzie rozmawiali z Fominem itd i wykryliby np. 100 Rentegnów to już by chyba świadczyło o tym że rdzeń jest odsłonięty.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marek1991: I tak i nie.

To nie dozymetry mają rację tylko Partia towarzyszu!

Takie mniej-więcej było podejście. To że rdzeń jest odsłonięty to niektórzy pracownicy trąbili 5 minut od wybuchu, ale oczywiście nikt w to nie wierzył (nie chciał wierzyć w sumie).
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Po co w tym serialu #czarnobyl strzelali do tych psów? Żeby nie cierpiały konając z choroby i głodu czy co? I to zalewanie betonem ich zwłok, a wszystko dookoła napromieniowane tak samo, albo i bardziej..
#hbogo
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pouty: Aby nie przenosili napromieniowania dalej. W rzeczywistości to robili nie tylko z psami, ale z innymi zwierzętami domowymi.
  • Odpowiedz
Ogólnie serialów nie oglądam i ostatnio obejrzałem parę lat jeden sezon #strangerthings na kolejny nie miałem ochoty. Ale te 5 odcinków czarnobyla to było coś zajebistego. Takich seriali brakuje. Ciągle robią jakieś sci-fi i inne bajeczki dla gimbazy. #czarnobyl
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach