• 17
#hbo nakręciło serial o #czarnobyl i nagle wszyscy w robocie są specjalistami od energetyki jądrowej ()
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeden z lepszych filmików ukazujących wyłączenie ostatniego reaktora w 2000 roku jak i późniejsze przebitki z mało publikowanych filmów ukazujących historię elektrowni. Plus muzyka dodaje klimatu.
#czarnobyl
DPary - Jeden z lepszych filmików ukazujących wyłączenie ostatniego reaktora w 2000 r...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

- Powiedzcie mi więc towarzyszu, jak wybucha reaktor rbmk 1000?
- nie wiem...
.
.
.
.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rozumiem, że Prypeć było w latach 80-tych osiedlem dla pracowników elektrowni i różnych instytucji i służb działających przy elektrowni

Zastanawia mnie jednak czy ludzie funkcjonowali tam trochę na wzór koszar wojskowych? Tj dostajesz pracę w elektrowni, dają Ci mieszkanie - potem idziesz na emeryturę lub zwalniają Cię - musisz oddać chatę i wracać z rodziną skąd przybyłeś - ewentualnie dostajesz miejscówkę w lokalnym domu starców ale twoje dzieci które wybrały inne kariery
ZuzkazBornholmu - Rozumiem, że Prypeć było w latach 80-tych osiedlem dla pracowników ...

źródło: comment_5XNF18o70zUfL7dfpEMJMAo0eUdLXbXy.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zuzka_z_Bornholmu mieszkanie w Prypeci było przywilejem i każdy dbał o to, żeby go nie stracić. Mieszkali tam głównie pracownicy elektrowni i ich rodziny, a także mnóstwo ludzi do obsługi miejskiej infrastruktury. Mieszkania były przydzielane odgórnie i można było je stracić np. za pijaństwo
  • Odpowiedz
@Zuzka_z_Bornholmu: To było normalne miasto, z normalnie funkcjonującą infrastrukturą, mieszkania były z przydziału, ale to w komunistycznym kraju była normalność, jakby szukać anologii to raczej Nowa Huta a nie koszary, sztucznie wybudowane miasto, z dominującym pracodawcą.
  • Odpowiedz
Ile tak na prawdę osób zmarło w wyniku zdarzeń z Czarnobyla? Bo na wikipedii ta liczba, która umarła wydaje się strasznie mała niewspółmierna do tego co jest pokazane na filmie. Przecież samych tych strażaków na miejscu gdy gasiło to pewnie z setka była. Do tego są jakieś artykuł itp. na temat osób które umarły w ciągu kilku lat przez zdarzenia spowodowane w Czarnobylu?
#czarnobyl
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach