W #cv zataiłem posiadanie wyższego wykształcenia, żeby przyjęli mnie do #praca fizycznej. Na umowie każą wpisać posiadane wykształcenie, jeśli tam też skłamię, to czekają mnie jakieś konsekwencje prawne? Wiadomo, może im się to nie spodobać, jeśli się pokapują, ale czy jakieś kary finansowe są za coś takiego?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w aplikacji dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o ochronie danych osobowych; tekst jednolity: Dz.U.z 2016 r., poz. 922).

@antipathia:
  • Odpowiedz
@antipathia Nie może być jednolitej klauzuli w sytuacji, bo każda strona może chcieć do czegoś innego przetwarzać Twoje dane. Dobra klauzula definiuje właśnie cel przetwarzania. Do rekrutacji to, co mówi @Xizor jest ok. Dodałbym tylko z późn. zmianami, ale kolega powołał tekst jednolity, więc myślę, że ok.
  • Odpowiedz
@Lubie-po-polsku: finalnie i tak liczy się procent poprawnych więc lepiej strzelić (czasu jest tyle że i tak max 5 nie rozwiążesz).
Pamiętaj, że to test a nie pytania otwarte - często można oszacować wynik i to wystarczy do zaznaczenia prawidłowej odpowiedzi.
  • Odpowiedz
Mirasy, mam #pytanie

Myślicie, że lepiej podrzucić #cv do (być może) przyszłej #pracbaza osobiście niż mailowo? Nie wiem, czy to wywiera lepsze wrażenie w procesie rekrutacji. Babka przez telefon mówiła, że można tak i tak.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@straggler: Wymieniam tylko języki. Twoje CV ma być informacją poglądową, a nie tabelką z gwiazdkami, ocenami w skali od 1 do 5 itp. Zadaniem rekrutera jest określić czy znasz język na wystarczającym poziome na dane stanowisko.
Sam nie pisz nic bo sobie krzywdę zrobisz, bo jak pani z HR zobaczy że masz np znajomość javascript 3/5 to uzna że mało, a osoba techniczna stwierdzi że 3/5 to jak napiszesz własny
  • Odpowiedz
Mirki, jak nazwać w CV te całe papierkowe roboty, które są częścią prawie kązdej pracy - tj. fakturowanie, wpisywanie jakichś danych do Excela i inne shity ?
Nie przychodzi mi do głowy żadna inna nazwa niż papierkowa robota, a przecież tak nie wpisze do CV :o

#praca #cv #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pracbaza #cv #korposwiat #hr #praca
Zastanawiam się jak rekruterzy postrzegają rubryczkę "zainteresowania" w CV. Lepiej pisać o zainteresowaniach związanych ze stanowiskiem, na które aktualnie się aplikuje, czy może wszystkie? Podam przykłady:
-nauczyciel języka polskiego szukający pracy w szkole powinien do zainteresowań literatury romantyzmu i i wierszów Tuwima dopisać programowanie i elektronikę, czy to będzie dziwnie wyglądało?
-programista oprócz komputerów, systemów operacyjnych powinien
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GRBAS: Nie jestem związany z HR ale w większości przypadków jest to po prostu zbędne. Chyba że ma to związek z praca na którą aplikujesz, to jak najbardziej.
  • Odpowiedz
Mirki, mam #pytanie właśnie zabieram się do pisania #cv i pracowałam w dwóch formach, w sumie na podobnych stanowiskach, zakres obowiązków miałam podobny z jakimiś tam małymi różnicami i tu mam pytanko, czy w cv będzie dobrze wyglądało jak wymienię te dwie firmy jedną pod drugą, a późnij dam zapis o treści "zakresy obowiązków" i tu wymienię te wszystkie, które wykonywałam w tych firmach, chodzi o to żeby
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach