@Non_vincere_te: potwierdzam co mówi @hatterka Zdarzyło mi się kiedyś wykonywać pomiar u kobiety, która miała ładnie ustabilizowaną glikemię tabletkami i nagle wyskoczyło 500 (+/- 30 nie pamiętam dokładnie). Podsunęła nie ten palec, który był przetarty spir. salic., a po moim okrzyku "że co?!" przyznała się, że wszamała ciasto z masą.. rękami. Drugi pomiar był ok. nawet jak na "po spożyciu".

Chociaż przy 500 powinna już mieć zajebiste objawy, typu
  • Odpowiedz
Mirki przeszkadzało by wam jeśli wasza dziewczyna miałaby cukrzyce typu 1 insulino zależną + nie tolerancję glutenu? Unikacie takich czy nie? Mi osobiście to nie przeszkadza, ale rodzice hurr durr jaką sobie znalazłeś hurr durr
#cukrzyca #pytanie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pawelJG: to ciekawe jak chętnie lekarz będzie wypisać paski.
Jeżeli lekarz nie da sam gluko, to mając receptę na kilka opakowań pasków można do nich otrzymać gkukometr w aptece.
  • Odpowiedz
@pawelJG: idź do diabetologa, paski bez recepty refundowanej kosztuja 40zl za 50 sztuk.
Glukometry za darmo rozdają, aczkolwiek taki tańszy accu kosztuje Ok 50-100 zł, nie wiem jak z paskami i czy da sie dostac. Z wyższej półki od panasonica ponad 300. Recepty lekarz raczej nie wypisze bez dokumentu z poradnii, jeżeli jest potrzeba to radzę zapisać starsza osobę do takiego lekarza.
  • Odpowiedz
Używa ktoś z Was CGM Medtronica albo Dexcoma? Obecnie jestem na FSL, ale rozważam zmianę, więc chciałem zapytać o opinie.
FSL ma przewagę w niższym MARD i braku kalibracji (osobiście ją robię, bo używam xDripa), ale nie jest CGM, a sam już nie wiem na ile można ufać rozwiązaniom 3rd party, które go na to przerabiają.

#cukrzyca #cukrzycachoroba #dexcom #medtronic #enlite
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lukasz728 @mati05 mirki, poratujcie garścią info.
Moja luba ma cukrzycę, aktualnie używa pompy medtronic 640 z Guardianem, niedługo będzie musiała ją oddać.
Co kupić w zamian. Zależy jej na prawdziwym cgm, więc libra odpada (chyba że jesteście w stanie potwierdzić że urządzenia typu blueconn działają?).

Medtronic connect wymaga srajfona i nie działa na androidzie ((
  • Odpowiedz
Mireczki, mam wiadomość do mirków z cukrzycą.

Cukrzyca to nie rak, którego po prostu się dostaje i kropka. Cukrzyca to skutek życia jakie prowadzisz. Tłumaczenie sobie, że cukrzyca to choroba podświadomie odbiera ci narzędzia, bo mówisz sobie "mam cukrzycę, no szkoda w **uj", albo "mam cukrzycę, nie przeszła sama po 5 miesiącach, więc idę do lekarza po leki". Cukrzyca stałą się taka modna, bo ludzie często żyją jak roboty. Wiedziesz słodkie życie
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiedziesz słodkie życie - nie dziw się, że brakuje Ci insuliny.

Wyjście ze swojej strefy komfortu, która jak się okazuje jest słodka nie jest łatwe, ale prowadzi do poprawy.


@rybsonk: dobre XD tu najbardziej śmiechłam
  • Odpowiedz
Właśnie oglądam NHK world. Mówili o poziomie cukru we krwi i jego wpływie na organizm

Oto co się dowiedziałem:

U sporej części populacji występują tzw skoki poziomu cukru po posiłku. Na czczo ci ludzie maja normalny poziom glukozy, ale po posiłku skacze on do zbyt wysokich poziomów.

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@llllI: Na TVP3 leci czasem program "astronarium" i też warto to obejrzeć, możesz się czegoś dowiedzieć o astronomii, więc nie manipuluj bo czasem też są ciekawe rzeczy na tvp.

Zaznaczę tylko że w-----a mnie manipulacja #tvp, ale ty tutaj też nie wydajesz się być obiektywny.
  • Odpowiedz