Szukam opinii o technologii chemicznej i inżynierii chemicznej i procesowej na Politechnice Warszawskiej. Jak się same studia mają do chemii? Perspektywy pracy po tych kierunkach są? Rozbieżność opinii ludzi na forach jest ogromna- jedni mówią, że pracę znajdziesz bez problemu, inni, że nie ma szans. Chemią jestem straaasznie zafascynowany i myślę, że jest to dziedzina, w której chciałbym szukać pracy. O medycynie i innych takich raczej nie myślę, bo z biologią to
Jak się same studia mają do chemii?


@Czuowieg: Skończyłem technologię ale w Krakowie. Jest sporo chemii ale też sporo przedmiotów typowo inżynierskich jak grafika, wytrzymałość materiałów, procesy technologiczne i różnorodne przedmioty związane z inżynierią chemiczną. Sama nauka technologii to nauka konkretnych koncepcji chemicznych wraz z realizacją tej koncepcji w większej skali. Co do pracy? To jest ale niestety nie za dobre pieniądze, no chyba że jak najwcześniej załapiesz się na jakiś
technologii chemicznej i inżynierii chemicznej i procesowej


@Czuowieg: 1/10 niezależnie gdzie skończysz. Mniej więcej tyle osób znajdzie pracę w zawodzie wartą poświęconego na studia i naukę czasu. Reszta skończy jako laboranci w Hammiltonie.
#dobrywieczor oto kolejna postać z cyklu #dzielnipolacy - zachęcam do obserwowania i wrzucania Polaków dzielnych i odważnych w różnych dziedzinach życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tym razem Kazimierz Funk – ur. 23 lutego 1884 r. w #warszawa, zm.19 listopada 1967 r. w Nowym Jorku. - polski biochemik, twórca nauki o witaminach.

Po ukończeniu szkoły średniej w 1900 roku wyjechał na studia do Szwajcarii. Pod okiem polskiego chemika
elady1989 - #dobrywieczor oto kolejna postać z cyklu #dzielnipolacy - zachęcam do obs...

źródło: comment_ZzM9X53hQ2ANMnCsr3opQCr806Obggpo.jpg

Pobierz
#perfumy #chemia

Nie mogę się zebrać żeby zamówić z ebaya ISO E Super i to rozrabiać, ale jeśli ktoś miałby z 5ml na sprzedaż już rozrobione to z chęcią przygarnę, może być bez atomizera. Albo inne ciekawe tego typu wynalazki jeśli się zapachami bawicie.

https://perfumomania.wordpress.com/2013/03/21/iso-e-super-magia-sciema-cudowny-skladnik-czy-moze-olfaktoryczna-chinska-witamina/
szczesliwa_patelnia - #perfumy #chemia

Nie mogę się zebrać żeby zamówić z ebaya IS...

źródło: comment_EB2hcsRPwkY0PprDkY1EcErCmR6IldSX.jpg

Pobierz
#perfumy #chemia

Znacie jakieś dobre artykuły na temat czemu dokonuje się przedreformulacyji perfum? Nie wierzę, że są to zabiegi czysto marketingowe - tzn pierwsza partia jest wysokiej jakości a później tniemy koszty. Z tego co mi wiadomo i tak najdroższe jest R&D a nie składniki. Celowe zabijanie swojego produktu by wypromować kolejny też bez sensu. Prędzej myślałbym o próbie dostosowania do domniemanej nowej grupie docelowej, ale to pewnie nie jedyny powód.

Może
@szczesliwa_patelnia: wytyczne IFRA, wytyczne ue w postaci list substancji niedozwolonych. Otóż dawniej człowiek używał mydła i dajmy na to jakiejś pomady oraz perfum. Teraz ilość substancji zapachowych w codziennym użytku się zwiększa: proszki, płyny, środki czyszczące, balsamy do ciała, szampony.
Zdaje się, że obliczają dozwolone poziomy substancji na podstawie średniego zużycia kosmetyków i detergentów i dzielą to na produkty.
No, a firmy perfumeryjne korzystają i tną koszty przy okazji.