konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 144
Podobno człowiek cieszy się z #auto gdy je kupuje i później, gdy je sprzedaje.
Coś w tym jest ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Chciałem sprzedać #samochod
Od pierwszego dnia w rodzinie i pomimo 17lat trzyma się kupy, bezwypadkowy itp
Zwykłe a4 B5 w klekocie za 7k pln
Takiego z------a kupujących nie oczekiwałem
a.....k - Podobno człowiek cieszy się z #auto gdy je kupuje i później, gdy je sprzeda...

źródło: comment_sIS3hogsto32fsy8exePwZ76AgIR5IV0.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuje pomysłu na diagnozę: objawy to metaliczny dźwięk przy redukcji z 3 na 2, bardzo ciche obcieranie też metaliczne przy jeździe na biegu bez wciskania gazu.
Jestem po wymianie łożysk skrzyni biegów i to nie pomogło. Mechanik sprawdzil skrzynie wizualnie w środku wszystko ok, olej był czysty. Wizualnie stwierdził że koło dwumasowe się kończy.
Jaka część napędu przenosi największe obciążenia przy hamowaniu silnikiem bo pewnie tam coś się dzieje?
Toyota Avensis T27
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@petrelli30 Powinno być spoko. Ja posiadam Pioneera x370bt (ma już parę lat) i sobie chwalę. Bluetooth działa dobrze, z mikrofonem też nie ma problemu. Nie sprawdzałem jak to współpracuje z Windowsem mobilnym, ale iOS i Android chodzi fajnie. Spotify działa bardzo dobrze, wyświetla wszystkie informacje o piosence na wyświetlaczu.
  • Odpowiedz
Wie ktoś może, gdzie w #mazda 5 jest zlokalizowany (i tutaj różne określenia, jakie znalazłem w Google):
Czujnik wstrząsu / „wsztrząsówka alarmu” / czujnik ruchu / alarm sensitivity sensor / intruder sensor...

Jest to taki p--------k wielkości dużej zapalniczki zippo z białym pokrętłem (patrz zdjęcie). Nigdzie w internatach nie podają lokalizacji dla mazdy 5, a w mazdzie 6 i 3 są w różnych miejscach :/

Muszę to k------o zlokalizować i zmniejszyć czujność, bo
chozi - Wie ktoś może, gdzie w #mazda 5 jest zlokalizowany (i tutaj różne określenia,...

źródło: comment_9AOSUQBkzsbwrG3NZQuznfO9ErDwDLka.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kupiłem samochód. Przy zakupie wszystko pięknie i ładnie. Po tygodniu, dwóch zaczęło w środku zalatywać mokrymi zastanymi skarpetami. Domyślam się, że poprzedni wlasciciel zapomniał kiedyś zamknąć szyberdach i zalala sie wykładzina/fotele. Jak się pozbyć tego zapachu, jakieś pomysły? Dodam, że przed sprzedażą Janusz wyprał całe auto i się nie zorientowałem. Nie mam zamiaru psikać w aucie za każdym razem jak do niego wsiadam...

#samochod #auto #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, proszę o pomoc. Szukam auta za około 20 tys. PLN. Na pewno benzyna i w miarę jak najnowszy. Myślałem o jakimś z segmentu C, ale chyba nie dostane nic nowszego w tych pieniądzach. Chciałbym też nie użerać się za długo z nim przy sprzedaży za 2 lata. Z tego co czytałem to ludzie chcą tylko VW za 15k, więc najrozsądniej byłoby chyba wziąc polo #samochody #auto #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fejcon: Może Astra H? Jak masz 20 tys to znajdziesz wersje 5d praktycznie z końca produkcji, tylko nasze krajowe niestety będą golasami jeżeli chodzi o wyposażenie. Części tanie, silniki proste. Jeżeli chcesz auto które wygląda ciekawiej, to skłaniałbym się w stronę wersji 3D, czyli GTC. Zupełnie inna linia nadwozia, czesto bogatsze wyposażenie, jednak jest mniej praktyczna przez co mniej popularna. Sam mam taką GTC 2.0t, jakbyś miał jakieś pytania to
  • Odpowiedz
@kroliczasty: Teraz jeżdżę polowka III 3d i szczerze jednak wolałbym coś 5d. Astrze się ciągle przyglądam, ale jest tego mnóstwo na rynku i boję się, że potem będzie ciężko sprzedać za normalna kasę
Dzięki za odpowiedz.
  • Odpowiedz
Z dwa lata temu kupiłem auto na firmę, została mi wystawiona faktura VAT. Teraz chce go sprzedać. Przez dwa lata trochę go zuzylem i wiadomo, że cena będzie niższa niż jak kupowałem. Czy w takim przypadku muszę to zgłosić do urzędu skarbowego?
Czy jak zgłosze sprzedaż w wydziale komunikacji to już to pójdzie dalej?

#motoryzacja #sprzedaz #auto
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@07zglosSie: napisałeś że wystawiono ci fakturę VAT więc dla mnie domyślnie odliczyłeś 50% VAT przy zakupie. Jeśli nic nie odliczyłeś to nie musisz teraz naliczać VAT.
  • Odpowiedz
  • 0
@krootki dodzwonilem się do księgowej. Sytuacja wygląda tak, że okres amortyzacji używanego auta to 30 miesięcy
I będę musiał zapłacić dochodowy, ale z wzorem
Cena sprzedaży - różnica mojego użytkowania a te 30 miesięcy = kwota od której odprowadzam 18%
  • Odpowiedz
Cześć Mirki :), pacjent to ford focus mk2 z 2008 nie działają mi czujniki parkowania. Tzn.podczas wrzucenia wstecznego piszczy cały czas. Będąc na badaniu komputerowym (chyba niepoprawnie się wyrażam..) wykazano mi, że uszkodzony jest czujnik -więc chyba jest pewność, że to nie działa. Różowość moja mocna..jak się naprawia takie coś? Szukam schematu z bezpiecznikami, ale też nie mogę znaleźć. Milaby ktoś pod ręką takowy? #auto #ford #fordfocus
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Mirunie z #motoryzacja, potrzeba nam do firmy #auto #dostawcze na trasy PL-DE. Szef myślał na początku nad #volkswagen Crafter - dobry wybór czy warto rozejrzeć się za czymś tańszym? Auto nie musi być na full wypas wyposażeniu. Najważniejsze:
- Pojemne
- W miarę wygodne na trasy po kilkaset km
- Of kors klima to minimum wyposażenia
- Fajnie jakby miało jakieś czujniki parkowania co by kierowcy zaraz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szrono: tak naprawdę, w tym segmencie większość aut oferuje prawie dokładnie to samo i różni się małymi smaczkami. Najlepiej sprawdzić wszystkie i samodzielnie ocenić, który z nich będzie najbardziej odpowiedni. Wyposażenie to kwestia dogadania, podobnie jak cena która zawsze podlega negocjacjom. Musicie zwrócić uwagę na koszty eksploatacji bo może wyjść, że lepiej dołożyć trochę na start ale zwróci się w tańszym serwisowaniu
  • Odpowiedz
ale kogo interesują nudne auta


@Atreyu: ano tych co sami nimi jeżdżą, a nie stać ich na auto z V10 pod maską. Ja tam bym chętnie pojeździł na zmianę a to Mazdą, a to Mercem, a to innym Volvo. Nie widzę tutaj nic zabawnego ;)

@snifer: detale, które oczywiście trzeba by dopracować i ustalić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Pomysł fajny ale osobiście bym się na to nie pisał. Ludzie którzy maja tak drogie auta z reguły mają też inne, lub te to dla nich tylko zabawka z podejściem nie ta to inna. W naszym wypadku byłby problem z tym że w większości te auta to dorobek całego życia.
  • Odpowiedz
Cześć,

Wczoraj dostałem koszulkę Motór, mierzyłem i pasuje idealnie ( ͡º ͜ʖ͡º), prócz tego gratisem był najnowszy numer ich magazynu, co prawda jeszcze całego nie przeczytałem, ale zapowiada się obiecująco (coś świeższego niż dominujące niemieckie gazety plus fajny papier). Bardzo dziękuję, to moja pierwsza taka wygrana (mam nadzieję, że nie ostatnia), a poniżej załączam zdjęcie jako dowód prawdziwego #rozdajo :

#motoryzacja #motormag
michakasta - Cześć,

Wczoraj dostałem koszulkę Motór, mierzyłem i pasuje idealnie (...

źródło: comment_qAvwsTWAXpy28ginlBoOnVGihcQOxwpy.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dajcie jakieś strony niemieckie typu nasze otomoto, na których ludzie sprzedają auta. Planuje kupić sobie kombika 2-4 latka a nie chce od Janusza w Polsce tylko od Hansa w Rajchu. Bywam tam co jakiś czas więc w sumie czemu nie.

Znalazłem ooyyo.com, ale nie wiem czy to jest legitne.

#auto #motoryzacja #niemcy
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, co myślicie o takich autach:
Mazda 3 (II) benzyna + lpg
Ford Focus mk2 1.6 benzyna + lpg
Mitshubishi Lancer 1.6 lub 1.8 + lpg
?
Dają radę z "lepszym powerem"?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach