Mirki i mirabelki pomuszcie plz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Potrzebuję płytę do #auto żeby się przyjemnie jeździło. Radiem rzygam, podrzućcie coś ciekawego, gatunek nieistotny. Może być polskie, zagraniczne, mogą być rapsy (byle nie taco i ten drugi degenerat).
#muzyka #plyta #cd #pytaniedoeksperta
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki spod tagu #motoryzacja #auto,

Powiedzcie mi co byście wybrali bo pierwszy raz ubezpieczam auto:

OC (z ochroną zniżek), AC pełne w wariancie serwisowym (czyli naprawa w ASO, na oryginalnych częściach), NNW na 10 tys. zł – w tym też mamy podstawowy assistance z holowaniem do 150km i autem zastępczym do 3 dni – składka 1403 zł / rok,
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@markkk92: jak dla Ciebie roznica 200 zł jest do przeżycia to nawet sie nie zastanawiaj. Ja miałem polise OC+AC za ponad 3000 super fajnie, a jak z------i mi samochód to zastępczy tylko na 10 dni :D a tak to nie miałbym nawet na 1 dzień... sprawdz też czy masz AC od kradzieży. Co do lawety sprawdź ile kilometrów od domu musi Ci sie zesrać samochód, zeby laweta była za free.
  • Odpowiedz
zakres jak w pkt 2 + rozszerzony assistance na Polskę, z holowaniem bez limitu kilometrów – składka 1597 zł / rok.


@markkk92: jeśli kasa nie jest problemem to zdecydowanie to. Sam takie mam (no, podobne).
  • Odpowiedz
Pytanie do specjalistów, hobbystów, ludzi, który znają się na rzeczy, a mianowicie, czy w ostatnim dziesięcioleciu, jeśli chodzi o mechanikę samochodową, czy weszły w życie jakieś nowe, innowacyjne rozwiązania, które są powszechnie stosowane, które spowodowały, że te nowsze auta prowadzą się lepiej, są bardziej komfortowe, bezawaryjne itp.? Chodzi mi np. o używane materiały do produkcji podzespołów, czy w kwestii mechanicznej następowały jakieś wielkie skoki czy raczej w większości przypadków doszliśmy już jakiś
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LubieDlugoSpac: Układ mechaniczny jest z reguły o stałej charakterystyce. Jak chcesz wprowadzić jakiś poziom kontroli to niestety trzeba wprowadzić element elektroniczny/hydrauliczny/magnetoreologiczny. Sama mechanika niewiele się zmieniła przez ostatnie 50 lat.
Czyli, odpowiadając na pytanie - w sumie nie.

Jeśli chodzi o rozwiązania konstrukcji zawieszenia, to u mnie w firmie stworzyliśmy nową konstrukcję zawieszenia typu double wishbone.
https://www.horiba-mira.com/research/independent-double-wishbone-suspension-system
https://www.roadandtrack.com/new-cars/car-technology/news/a21958/suspension-revolution-36302/
  • Odpowiedz
We Wrześniu chciałbym kupić samochód, mam budżet 4000zł. Nie mam pojęcia co na pierwszy samochód, nie koniecznie do "nauki jazdy" bo przejechałem już całą polske ;). Obecnie śmigam autami rodziców, albo scenic albo passat. Chciałbym coś mniejszego, jakiś coupe, hatchback albo sedan, najlepiej zagazowane ;D Na jakie auta zwracać uwage? #auto #samochody #jakieauto #mechanikasamochodowa
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, kupiłem dziś auto z 2009 - Renault Megane II

Pytanie teraz do was - gdzie mam się z nim teraz udać, żeby kompleksowo mi je sprawdzili wymienili rozrzad filtry oleje itp?
Czy robia takie rzeczy w autoryzowanym serwisie?

Jakie powinny byc kolejne kroki ze sprowadzonym autem?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Razikus: po co autoryzowany serwis,znajdz polecany zaklad w okolicy,czesci kup najlepiej sam (olej rozrzad paski filtry czy co tam chcesz ) ewentualnie jedz tylko na ogolne sprawdzenie zeby mechanik ocenil co trzeba zrobic (czy to hamulce,czy cos w zawieszeniu,jakies wycieki itp )
  • Odpowiedz
Jakieś protipy jak dojechać 160 km do mechanika z najprawdopodobniej uszkodzonym czujnikiem położenia wału korbowego g28? Ostatnim razem jak jechałem, zgasł mi w trakcie normalnej jazdy, pojawił się check engine, miałem kompa przy sobie i sprawdziłem bład -> 16706 - Engine Speed Sensor (G28): No Signal. Jakoś dojechałem (po odczekaniu) tam gdzie musiałem a teraz pasuje mi dojechać do mechanika i coś się boję że będzie ciężko :/
#auto #
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Detergent: @biskup2k: nie pojedzie bez czujnika na wale na wałku tak ale na wale nie, będzie ci gasł jak się nagrzeje więc jedyny pro tip to kupić coś w sprayu co szybko odparowuje np. zmywacz do hamulców. Jak ci zgaśnie to czekasz aż ostygnie i wtedy odpali, albo psikasz tym sprayem na czujnik i wtedy go szybko schłodzisz i będziesz mógł jechać dalej
  • Odpowiedz
@Detergent: nie raczej nie ma to związku , jak nie ma wycieków , płyn chłodniczy jest czysty to się sprawdza kompresję na silniku i wiadomo o co chodzi, jak wychodzi z moich doświaczeń to jest duża szansa, że skończyły się pierścienie w tym silniku bo są słabe.
  • Odpowiedz
#motoryzacja #auto

Mirki zostałem policzony przez mechanika za wymiane linki od szyby elektrycznej w Focusie MK1 : 358 zł.

Cena linki w hurtowni ponoć: 208 + robocizna 150 ( ponoc rozebranie drzwi to sporo roboty) czy to nie przesada, czy tak wyglądają ceny na rynku napraw samochodów?
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pompastic: ogólnie roboty może być sporo przy samej wymianie linki w mechaniźmie, nawet nie wiedziałem, że jest on rozbieralny, dlatego linka mogła tyle kosztować. Trzeba było kupić cały używany mechanizm podnoszenia szyby na szrocie za 100zł + 50zł wymiana i spokój. 150zł jest mozliwe, bo trzeba rozebrać drzwi + wymontować szybę, wymontować mechanizm i wymienić w nim linkę i złożyć w odwrotnej kolejności. Minimum 50zł roboczogodzina i się uzbiera -cena
  • Odpowiedz
#mazda #samochody #samochod #auto #motoryzacja Czy jest sens aktualizaowania oprogramowania dla Mazdy CX3? kupiłem pod koniec 2016 r. Z tego co widziałem aktualizacja oprogramowania trwa ok. połtorej godziny.. samochód raczej nie będzie jeździł szybciej :D ktoś coś? sa jakieś zmiany w Mazda Connect? czy strata czasu.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@goferek: w tym miesiącu panie kolego, może nawet w nadchodzącym tygodniu. Niestety żeby AA lub Carplay działało trzeba wymienić moduł z portami USB - koszt jakieś 250EUR (jeszcze w PL nie ogłosili ile dokładnie).
  • Odpowiedz
Pytanie do znawców car audio. Mam w aucie fabryczne radio ze zmieniarką. Chciałbym mieć możliwość podłączenia do niego telefonu, mp3 etc. Lepszym rozwiązaniem będzie montaż zestawu głośnomówiącego (np. Parrot) i podłączanie do niego urządzeń, czy montaż jakiegoś emulatora zmieniarki, np. Yatour? #pytaniedoeksperta #radio #muzyka #auto #caraudio
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach