Dziś mój 34 letni japończyk (bluebird 2.0 litra benzyna/gaz) przeszed pomyślnie policyjną akcję SMOG... Trochę stresu było bo to jednak 34 letni silnik z ponad pół milionem... ale okazał się czysty jak łza... Jestem dumny ze staruszka( ͡º ͜ʖ͡º)
#motoryzacja #smog #policja #drogowka #jdm #jdmboners #auto #strumiencarboners

Akcjasmog:https://www.google.pl/amp/www.dziennik.pl/amp/580007,uwazaj-bo-dostaniesz-mandat-i-stracisz-dowod-rejestracyjny-wielka-akcja-policji.html
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#auto #pierwszafura #olx
Ostatnio w oko wpadło mi Volvo V40 1.9 di 115 km, przebieg około 260 tysięcy, rocznik 2003. Jakich awarii mógłbym się spodziewać po tym aucie gdybym się na nie zdecydował? Ogólnie auto robi dobre wrażenie, nie było picowane na handel bo sprzedającym jest zwykły użytkownik (w 2014 sprowadzony z Francji) nie widać żadnych wycieków z silnika, jedynym mankamentem na tą chwilę wydaje się
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JudzinStouner: ja wystawiłbym za 5k ale przyjedzie jakiś męczy dusza i będzie płakał o opuszczenie 1 k. narazie wisi trzy dni, ludzie piszą że chca się zamienić więc jakiś ruch jest
  • Odpowiedz
Wysiadła mi turbina ostatnimi czasy. Auto to Golf IV 1.9 TDI. W przyszłym tygodniu muszę pokonać trasę około 600 km w dwie strony. Czy może być tak, że auto zostanie unieruchomione w drodze? Jeżdzę nim codziennie i poza strata mocy pali i jeździ. Nie wiążę z autem jakiejś przyszłości, jak się kompletnie popsuje to trudno. Chciałbym wiedzieć czy może popsuć się szybciej niż później :)
#samochody #golf #
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, prosze o profesjonalna porade w dziale motoryzacji.

Mam 7,5 kola. Kupuje auto. Mam trzy na oku. Jedno to super zadbane Passeratti B5 w LPG od znajomego, ktory dbal o autko i piescil wrecz. Drugie to Freelander, sa fajnie 4x4, w lgp, dieslach, okolice 2000 roku. Duzo ich jest na olxach. Zna ktos opinie o tych jeepkach? Podobaja mi sie, a opinie sa rozne. Trzecie to Octavia 1.9 TDI z 2003. Znany
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Mieliście szukam #auto #samochody tak do 13 tys. do dojazdów do pracy 80km dziennie po ekspresówce (więc silnik musi tolerować gaz ew od razu w gazie to wtedy mogę dać 15k) dla żony, więc nic gigantycznego ale nie żaden ford ka.
Z wymagań takie podstawowe, klima, podgrzewane lusterka, dobrze jakby był tempomat i w opór poduszek powietrznych.
Najlepiej z dolnego śląska i okolic żeby nie trzeba było jechać
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Citroen C4 1.4/1.6 przed liftem


@ladzik: Mam takiego, chociaż niestety za daleko dla ciebie ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ale mogę polecić. Do jazdy po ekspresówce to raczej 1,6, bo i on nie jest demonem prędkości. Na plus - prosta konstrukcyjnie budowa, silnik tolerujący lpg, tempomat chyba w każdym egzemplarzu, poduszek też dość (w tamtym czasie 5 gwiazdek NCAP). No i małe szanse na rdzę (parę elementów
  • Odpowiedz
Mirki macie jakiś sprawdzony wzór umowy sprzedaży auta.
Mam do sprzedania starą 20letnią honde civic 6 . To co wiem, że jest do zrobienia to oczywiście powiem ale chciałbym uniknąc sytuacji , że za miesiąc mi przyjdzie typ, że mu się coś jeszcze popsuło i będę się z nim bujał po sądach.
#sprzedaz #auto #motoryzacja #samochody #pytanie #prawo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@modzelem: Tylko z sebixem są takie problemy, że od 20 letniego auta będzie oczekiwał stanu jak 2 latka . Jak sobię myślę o ewentualnym użeraniu się , to mi słabo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Potrzebuje pomocy !!!
Mam plan kupić auto i teraz wybór mój rozstrzyga się pomiędzy dwoma:
* Audi Q5 - 3-4 letnie
* Skoda karoq - nowa z salonu

Budżet to około 120-130k. Zależy mi na tym żeby był to SUV, benzyna, dość dynamiczny silnik, automat, jazda głównie po mieście
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzisiaj dopiero pierwszy raz jadąc przez Warszawa Żerań swoim autem na własne oczy widziałem Tesla 75D na norweskich blachach, kolor grafitowy jjakby w fiolet wpadający. Zrównałem się z nim na światlłach, spojrzał się na mnie, ale nie z "góry" facet był mniej więcej w moim średnim wieku ¯\_(ツ)_/¯ #tesla #auto #warszawa
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć
Jaki samochód w HB posiada po złożeniu tylnich siedzeń ponad 2m długości załadunkowej, może być SUV ale z tego co patrzyłem to one są zwykle malutkie i drogie.
W Lagunie mam 180cm i jest to bardzo pakowany samochód ale jednak te 25cm by się przydało. Może ewentualnie jakieś kombi ale ładne bo większość jest brzydka i już chyba wolałbym vana.
Budżet do 20k ale im bliżej 10k tym fajniej

#samochody
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jesli bylem sprawca drobnej stluczki, powinienem zglosic to do swojego ubezpieczyciela? Czy wystarczy wyslane oswiadczenienia do ubezpieczyciela poszkodowanego? Jesli powinienem a tego nie zrobilem, to jakie groza mi konsekwencje? Mislem lekka kolizje 3 miesiace temu i tak jak pisalem, kontak i oswiadczenia byly przeslane do ubezpieczyciela poszkodowanego #pytanie #auto #motoryzacja #samochody #ubezpieczenia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maniek74: To poszkodowany zgłasza się do Twojego ubezpieczyciela po odszkodowanie (albo zgłasza się do swojego, jeśli towarzystwa są w systemie Bezpośredniej Likwidacji Szkód). Ty jako sprawca zdarzenia masz jedynie wypełnić oświadczenie o przebiegu wypadku i podpisać je. Jeżeli potem poszkodowany zgłosi szkodę i ubezpieczyciel będzie miał jakieś pytania, to się skontaktuje z Tobą.
  • Odpowiedz
Mireczki i mirabelki, za jakiś czas będę się przymierzał do kupna auta. Planowany budżet to ok. 7-7,5 tysięcy złotych
Byłby to mój pierwszy samochód, co prawda wcześniej trochę jeździłem (prawko mam od sześciu lat), zdarzało się nawet pojechać raz 350 km nad morze (tego samego dnia był powrót), ale przez ten okres raczej nie jeździłem regularnie.

Auto by służyło głównie do jazdy w trasy na weekendowe (zazwyczaj) wypady (pewnie ze 2 razy w miesiącu
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Audi unikaj bo zjedzą Cię opłaty i koszty


@zaltar: Tylko takie A3 (czy nawet TT) pierwszej generacji to jest praktycznie to samo co octavia czy golf IV, bo ta sama płyta podwoziowa. Chyba ostatnie Audi z tanim w serwisowaniu zawieszeniem.

@Rino91:
  • Odpowiedz
@DobryZiomek: Mogę Ci powiedzieć cos na przykładzie warszawskiego salonu Alfy i Giulii. Chciałem zorientować się w cenie, gość miał na stanie tylko jeden egzemplarz, 200 koni plus chyba gotowe wyliczenie na oferte na 40k km/rocznie. Cena katalogowa samochodu to podobno było 200 tysięcy zł brutto, konkretnie chyba nawet ten model - link

Cena abonamentu to ponad 2800zł netto - grzecznie podziękowałem za tak wspaniałą ofertę ;)
  • Odpowiedz
Proszę o sugestie, które pozwolą mi zniwelować techniczne błędy w panowaniu nad autem.

Kwestia hamowania silnikiem jadąc ze wzniesienia

Ćwicząc na "wiejskich drogach" trafiłam na wzniesienie, dość strome. Zjeżdżając z niego na trójce, auto zaczęło nabierać bardzo szybko dużej prędkości i właśnie tutaj źle zareagowałam. Auto rozpędziło się błyskawicznie, ja za słabo wciskałam pedał hamulca, obroty na trójce poszybowały przynajmniej na ponad 3500 gdzie powinna być już czwórka i nagle auto... zgasło. Co się
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@foxyroxy: ,, obroty na trójce poszybowały przynajmniej na ponad 3500 gdzie powinna być już czwórka", powinna być jeśli jedziesz stałą prędkością, bądź miarowo przyspieszasz, hamując silnikiem nic się nie stanie jeśli nie osiągniesz obrotów oznaczonych czerwonym polem.
  • Odpowiedz
@foxyroxy: ogólnie wypadałoby najpierw powiedzieć czy mówimy o silniku diesla czy benzynie.

Ten pierwszy o wiele lepiej znosi niskie obroty niż drugi. A największą efektywność osiąga powyżej 3k+ obrotów.
Podstawą do przyspieszania jest żeby obroty nie były za niskie, jak to stwierdzić? Jeżeli silnik zaczyna kaszleć albo muli to znaczy że są za niskie (ogólnie w książce pojazdu wszystko jest napisane).

Osobiście jestem wielkim fanem samochodów ze skrzyniami automatycznymi, pozwalają
  • Odpowiedz