Kupiłem, a raczej dałem zadatek na auto.
Auto pochodzi z niemiec na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy?
Trochę uderzone ale full opcja, mały przebieg (udokumentowany) i koło 10k ponizej wartosci.

W srodku pachnie jeszcze nowością. Trochę sie obawiam napraw, że coś wyjdzie w praniu, dlatego chcialbym sie dobrze zabezpieczyć. Ktoś coś podpowie?

#auto #niemiecplakaljaksprzedawal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
CzYczer - Kupiłem, a raczej dałem zadatek na auto. 
Auto pochodzi z niemiec na co zw...

źródło: comment_1633891214yEycOxHyyKReVdcTwEfAjO.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Odradzam zakup #samochody #auto #volkswagen #vw Polo o nr VIN: WVWZZZ6RZBY019220. Ogłoszenie tutaj: https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-polo-1-6-tdi-5-drzwi-nawigacja-oryginal-lakier-i-przebieg-piekny-ID6E2N6x.html
Lokalizacja: Bielska 65B, Płock (komis, kilka innych obok). Auto miało być bezwypadkowe, bezkolizyjne, niemalowane, oryginalny lakier (zapewniali telefonicznie). Na miejscu na dzień dobry widoczny niespasowany zderzak, lampy, prawie cały malowany, wzór z dachu 110 mikronów, reszta elementów ok. 250-400 mikronów. Wystarczyło 2-3 min oględzin i 500 km w jedną stronę
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@waciak: nie dziwię się. Jeżeli ludzie dalej myślą że kupią auto sprowadzane, w super stanie z małym przebiegiem, taniej/w tej samej cenie, aniżeli cena tych aut w kraju z którego zostały sprowadzone. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam auto z instalacją LPG. Sterownik iem jest King Mp48. Mam program i kabel i chciałbym sam zrobić kalibracje. W instrukcji jest napisane by przed kalibrach auto dobrze chodziło na benzynie. I pytanie Jak sprawdzić że odpowiednia dawka benzyny jest podawana? Wystarczy tylko rozgrzać samochód do 90 stopni i się przejechać?
#lpg #samochody #auto #zrobtosam #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I pytanie Jak sprawdzić że odpowiednia dawka benzyny jest podawana?


@24V_4PzS500: Jak nie ma błędów w sterowniku i sonda lambda pracuje to w teorii dawka jest poprawna. Jeszcze dobrze spojrzeć na korekty paliwowe czy mieszczą się w zakresie +/- 10% na obrotach biegu jałowego jak i podczas jazdy.
  • Odpowiedz
Mam zamiar kupić samochód (nowy z salonu) za ok. 100k. Powstrzymuje mnie jednak pewna myśl. Dlaczego Janusz co zarabia 3000zł musi przy takim zakupie musi zapłacić 23% podatku, a prezes Januszexu, który zarabia 30k nie musi. Na prawdę chciałbym kupić to auto, ale mam wrażenie, że robię z siebie kompletnego debila. Niestety pracuje na UoP i nie jestem w stanie tego zmienić z powodów ode mnie niezależnych.
#auto #samochody
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niestety pracuje na UoP i nie jestem w stanie tego zmienić z powodów ode mnie niezależnych.

@amityxd: O, masz sądowy zakaz prowadzenia działalności? Przecież możesz pracować na UoP i prowadzić DG jednocześnie.

Na prawdę chciałbym kupić to auto, ale mam wrażenie, że robię z siebie kompletnego debila.

Prawdopodobnie nie robisz. Masz jakieś powody dla których chcesz nowe, nie używkę. Jeśli chcesz i nie skazujesz tym zakupem swojego dzieciaka na biedowanie, to
  • Odpowiedz
@CzekamNaDnie: Tak, orurowanie musi mieć homologację drogową, głównie chodzi o przepisy związane z potrąceniem pieszego, musi spełniać takie same wymogi co karoseria samochodu(tak samo absorbować energię uderzenia). Co do kontroli policji czy przeglądu, to wszystko zależy od człowieka który to sprawdza,w teorii powinien się przyczepić do tego, ale wiadomo jak to bywa.
W skrócie, największe problemy będziesz miał gdy potrącisz pieszego i prokurator zainteresuje się twoim orurowaniem bez homologacji.
  • Odpowiedz
Witam,kupiłem auto szrota pojeździ może 2 lata.
Kwestia jest taka że chciałbym kupić alufelgi, ale część mnie uważa że jest to zakup głupi, ponieważ:
-auto kosztowało 2500 a alusy używane pewnie 500zl
-nie znam się także pewnie mogą być powyginane, takze jest ryzyko kupienia szitu tak samo co do stanu fizyczno-wizualnego ( po prostu nie wiem co za ile mam oczekiwać w jakiej jakości)

Plusy:
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@RwandyjskiFront jakjs czasu temu n-----------m ( bo jeździłem to za delikatne określenie ) taka jakieś 20 minut bez chłodnicy po zaoranym polu i skończyłem jeździć tylko dlatego że paliwo brakło. ( )
  • Odpowiedz
@prawa_reka_kubicy: słaba ta karma, teraz będzie się leczył za nasze pieniądze a potem gnił w więzieniu za nasze (takich do pracy nie puszczają) więc znowu policja zawaliła sprawę.
Nie dość że uszkodzili pojazd to jeden jeszcze pod samochód się pchał i też będzie leczony za nasze.
Przeciętny podatnik jak zawsze wy***hany
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mireczki mam pytanie do osób, które dostały kiedyś mandat karny. Chodzi mi o taką sytuację - dostałem mandat za przekroczenie prędkości i 4 pkt. karne, postanowiłem pójść na kurs, żeby je zredukować i teraz moje pytanie brzmi - czy jeżeli zatrzyma mnie do kontroli policjant, to czy będzie on wiedział o tym wykroczeniu? Gdy na koncie będę miał 0 punktów karnych? Czy być może nie będzie tego w ogóle
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemka Mirki, pomożecie z jakimiś cennymi poradami odnośnie zakupu pierwszego auta? Nie mam pojęcia na jakie modele patrzeć. Głównie zależy mi na tym aby to było mniejsze auto i sprawdzało się na trasie 300km+ pare razy w miesiącu. Zgaduje ze w takim układzie najlepsze by było kupić diesla lub po prostu cos z lpg. Auto niestety nie będzie garażowane. Budżet do 9-10k. Dziękuje ładnie za porady.
#motoryzacja #auto
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ateenman: Szukaj czegoś z klasy kompaktów, w swojej okolicy. Diesla raczej bym odpuścił - stare diesle generują już spore koszty, lepiej kupić prostego benzyniaka z LPG - zasięg mniejszy, zabierze trochę bagażnika, ale masz mniej drogich elementów do wymiany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie skupiaj się na jednym modelu - ustaw sobie w otomoto/olx auta w jakimś rozsądnym zasięgu (do 75-100km) od siebie, bo i tak pewnie będziesz musiał obejrzeć
  • Odpowiedz
@ateenman: Tak jeszcze w skrócie co mi przyszło do głowy:
- nie napalaj się na przebieg, czy młody rocznik - lepsze starsze auto, z większym przebiegiem, ale zadbane, niż młodszy strucel, którego użytkował bez jakiegokolwiek serwisowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Nie popadnij w pułapkę "jak dołożę XXX zł, to będzie mnie stać na XXX", bo zawsze za ciut większą kasę dostaniesz coś ciut lepszego (
  • Odpowiedz
Moto mirki, które auto byście wybrali? Hyundai i40 czy Opel Insignia? Obydwa warianty w kombi, szukam roczników 2015+ w dieslu. Kwota ~46 000 PLN.

A może ktoś poleci jakieś inne ciekawe modele warte uwagi? Tylko nie mniejsze, typu Kia Ceed czy Golf. Widziałem super egzemplarze w fajnych cenach jednak dla mnie za małe.

#motoryzacja #samochody #auto #hyundai #opel
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://www.yafud.pl/46595/ Pierwszy raz wyjechaliśmy na #weekend bez nastoletniego syna. Obiecał pod żadnym pozorem nie organizować imprezy. Obietnicy dotrzymał, ale postanowił pobawić się w kierowcę. Mimo, że nigdy nie ciągnęło go za kółko wsiadł do mojego auta. Stracił kontrolę i wjechał w #auto żony. #yafud
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Accord 2001 miał 220 tys km - pompa OE, Civic 2004 (żony EU8) ma 230 tys km - pompa też OE. Problem z pompami jest tego typu, że bez strachu warto montować tylko oryginał. Ja pomp nie zmieniam. Płyn zmieniam na czas, fabryczny płyn zastępuję Prestone i jest OK.

Dostęp dobry, jedyny niuanse to że silnik kręci się w przeciwnym kierunku

Tylko żeby nikt nie pomyślał, że gwint na śrubie ma lewy
  • Odpowiedz