Wpis z mikrobloga

Mam problem ze sprzedażą samochodu. Gościu, który kupił auto wymyślił sobie, że ma 14 dni na zwrot samochodu, a jak nie zwrócę kasy to idzie do sądu (jest do ciężki przypadek debila kompletnego i myśli, że nie musi dołączać podstaw do zwrotu). Minęło od zbycia samochodu około 40 dni i sprawdzałam na historii pojazdu na gov, że gościu jeszcze nie zarejestrował samochodu (ma na to 60 dni). Czy na stronie e-sad znajdę czy złożył wniosek do sądu? Jeśli nie to po jakim czasie mogę złożyć zapytanie do sądu i rozumiem, że muszę udać się w tym celu osobiście do jego najbliższego Sądu Rejonowego? #auto #sadowehistorie #sadownictwo #prawo #samochody
  • 22
@poisonandwine: wystarczy, że zadzwonisz. Po kilku dniach sprawa powinna być już zarejestrowana, więc panie na informacji będą w stanie odnaleźć ją po twoim nazwisku. Spróbuje w SR właściwym dla swojego i jego miejsca zamieszkania.
Gościu, który kupił auto wymyślił sobie, że ma 14 dni na zwrot samochodu


@poisonandwine : jeśli dokonałaś sprzedaży jako firma i wystawiłaś fakturę oraz wysłałaś mu ten samochód do paczkomatu to rzeczywiście może odstąpić od umowy. W innym wypadku możesz mu powiedzieć żeby spadał na drzewo.
Jeśli nie to po jakim czasie mogę złożyć zapytanie do sądu i rozumiem, że muszę udać się w tym celu osobiście do jego najbliższego Sądu Rejonowego?


@poisonandwine: ale po co? Sprzedałeś, to sprzedałeś, to nie Twój problem. Wyluzuj portki, pierwszy raz w życiu spotykasz takiego janusza? Oni dużo kwiczą, a nigdy nic nie robią.
Przecież jego nawet nie stać na rozprawę sądową, a Ty się przejmujesz.
Jak zadzwoni to powiedz, że
że ma 14 dni na zwrot samochodu

Minęło od zbycia samochodu około 40 dni


@poisonandwine: Proponuję odpowiedź: Witam, termin 14 dni na zwrot upłynął, pozdrawiam XD

sprawdzałam na historii pojazdu na gov, że gościu jeszcze nie zarejestrował samochodu (ma na to 60 dni).


Ma 60 dni na zgłoszenie nabycia a nie na przerejestrowanie. Na przerejestrowanie, rozumiane jako zmiana danych faktycznych wymagająca zmiany w DR ma 30 dni ale za brak przerejestrowania
@biskup2k: 16 tys. Pieniądzem nie pachniał. To najgorszy typ klienta, który kupuje 10 letni samochód z przebiegiem 250 tys w dieselu, a myśli że kupił nówkę. Ogółem śmieszna sprawa, bo mieliśmy już zaklepanego wstępnego kupca i ten problematyczny napisał, że mamy się nad nimi zlitowac, bo "żona jest w 9 miesiącu". I tak mnie pokarało za to że wybrałam ich, bo mąż nie chciał im oddawać ()