Witam, na jakim poziomie trzeba umiec język angielski żeby zacząć studia lub jakąś szkole, która cię przygotowuje do wykonywania pracy w konkretnej branży w Uk ? #uk #emigracja #anglia
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Umówiłem sie ze znajomym na transport jego rzeczy z Polski do Anglii. Chlopak przylatuje do PL, ładujemy busa i oboje jedziemy.Na miejscu zwalamy jego rzeczy, ew. Chcialbym posiedziec tam dzien i wracać. Jak wyglada kwestia powrotu z Uk do polski, czy musze odbyc tam kwarantanne i pozniej moge wracać, czy jesli chce opuscic kraj to w tym wypadku mam wolna rękę? Z gory dzieki mireczki za odpowiedzi #uk #anglia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drivers of goods vehicles
Applies to:

Drivers of goods vehicles and other employees of community licence holders for the international carriage of goods.

You will need to complete the passenger locator form before you travel to the UK.
  • Odpowiedz
Wklejam opinie z google którą znalazłem (pisownia oryginalna)

Bylem kiedys w tym gabinecie, nie wiem ktory to byl Lekarz ale zmierzyl mi cisnienie , zrobil EKG , po czym siada do biurka I mowi ze mam nadcisnienie i chce przepisywac mi leki na nadscisnienie , Ja wtedy 32 lata mialem , przytylem sporo a ten zamiast pogadac ze mna zeby zmienic styl zycia w tym wieku , nawyki zywieniowe , nic o
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bionesta nauczony doświadczeniem 10 000 innych grubasów z nadciśnieniem wie że żaden z nich nie zmieni stylu życia i przyszli tylko po tabletkę. Swoją drogą dziwne że ktoś postawił rozpoznanie nadciśnienia po jeden wizycie skoro do jej postawienia trzeba 2 patologicznych pomiarów z dwóch wizyt.

Jeszcze te ... Jako nie wiadomo co sugeruje że mamy do czynienia z osobą z ewidentnymi brakami umysłowymi
  • Odpowiedz
Dzienniki Goebbelsa, 18 lipca 1942:
"Mniej pomyślny jest rozwój [wydarzeń] w północnej Afryce. Do pewnego stopnia można nawet mówić o istotnym zwrocie w sytuacji. Włosi nie realizują tego, czego od nich oczekiwano. Kiedy dochodzi do ostrego starcia, po prostu opuszczają pozycje, uciekają gdzie pieprz rośnie albo oddają się do angielskiej niewoli. Na pozycjach wokół El Alamejn toczą się zacięte walki. W tym momencie nie można w ogóle mówić o tym, abyśmy mogli
I.....Z - Dzienniki Goebbelsa, 18 lipca 1942:
"Mniej pomyślny jest rozwój [wydarzeń]...

źródło: comment_1606236085L91eu1MTqPuIbsedGWICd2.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzienniki Goebbelsa, 17 lipca 1942:
"Wczoraj: [...] Sytuacja w Indiach staje się coraz bardziej dramatyczna. Gandhi propaguje teraz otwarcie bierny opór i sprawia tym Anglikom nadzwyczaj wiele kłopotów. Udziela wywiadu [gazecie] „News Chronicle”, w którym prezentuje dość pogmatwane i nieprzejrzyste stanowisko. Nawet jeśli Gandhi jest pomyleńcem, to nie wolno nie zauważyć, że ma on dużą rzeszą zwolenników i przez bezkompromisowe głoszenie biernego oporu może ewentualnie narobić władzom brytyjskim niezwykle dużo kłopotów."
#
I.....Z - Dzienniki Goebbelsa, 17 lipca 1942:
"Wczoraj: [...] Sytuacja w Indiach sta...

źródło: comment_1606235680T0HdA1ifpHV5h0TokINFXp.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bankowo jest tu ktoś, kto sciągał auto z UK.

Wiem, że muszę wysłać odcinek do DVLA dot. permanent export, podając przy tym datę eksportu. Auto ma MOT i opłacony Tax, jak i ubezpieczenie. Czy można wpisać datę eksportu np. +5 dni i wrócić na angielskim ubezpieczeniu, które obejmuje również Europę czy konieczne jest kupno ubezpieczenia na czas przejazdu?

Druga sprawa, to formalności po stronie polskiej. Wiem, że mam 30 dni na rejestracje samochodu.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sorek: Czyli wrócić do PL z pełnym logbookiem i na brytyjskim ubezpieczeniu? Dopiero jak będę w PL, to wysłać papiery do DVLA i zadzwonić do ubezpieczalni?
  • Odpowiedz
Polacy znaleźli skarb złotych suwerenów z XIX wieku! (GALERIA) Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/5814443/polacy-znalezli-skarb-zlotych-suwerenow-z-xix-wieku-galeria/

Wczoraj już od rana na zaprzyjaźnionych grupach detektorystycznych pojawiały się informacje o tym odkryciu. Złote monety których z godziny na godzinę tylko przybywało, zostały odkryte przez naszych rodaków w Anglii.
Skarb w sumie pięciu złotych monet z drugiej połowy XIX wieku, a dokładnie z czasów panowania królowej Wiktorii, odkryło dwóch Polaków w okolicy Manchesteru.

Chcesz
Zwiadowca_Historii - Polacy znaleźli skarb złotych suwerenów z XIX wieku! (GALERIA) L...

źródło: comment_16061257708HWyirl5ZgzSf2Ja7J9Q7D.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@konsonanspoznawczy: informacji jest mnóstwo, na samej stronie gov.uk Tak w skrócie - musisz przyjechać do UK przed końcem roku by otrzymać pre-settled status, a do końca czerwca 2021 r. masz czas złożyć wniosek o ten status.
  • Odpowiedz