Wpis z mikrobloga

Umówiłem sie ze znajomym na transport jego rzeczy z Polski do Anglii. Chlopak przylatuje do PL, ładujemy busa i oboje jedziemy.Na miejscu zwalamy jego rzeczy, ew. Chcialbym posiedziec tam dzien i wracać. Jak wyglada kwestia powrotu z Uk do polski, czy musze odbyc tam kwarantanne i pozniej moge wracać, czy jesli chce opuscic kraj to w tym wypadku mam wolna rękę? Z gory dzieki mireczki za odpowiedzi #uk #anglia #transport #zycietruckera (moze złe tagi, moze dobre, niewiem)
  • 4
@Covid2020: wydaje mi sie, ze jesli chcesz opuscic kraj to moge, w koncu pozbywaja się potencjalnego problemu :). I wlasnie, chcialem sie dowiedziec od kogos kto jeździ jakie ma doswiadczenie z takim przypadkiem.
Drivers of goods vehicles
Applies to:

Drivers of goods vehicles and other employees of community licence holders for the international carriage of goods.

You will need to complete the passenger locator form before you travel to the UK.

You will not need to self-isolate.

You’ll need to show that your travel is part of your job, for example a letter from your employer, a consignment note or your operator’s licence.

https://www.gov.uk/government/publications/coronavirus-covid-19-travellers-exempt-from-uk-border-rules/coronavirus-covid-19-travellers-exempt-from-uk-border-rules#:~:text=You%20do%20not%20need%20to,on%20the%20travel%20corridors%20list