Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
Czy przyczyną alergii może być zła dieta zakwaszająca organizm
- Tak 25.7% (9)
- Nie 74.3% (26)
- 0
Czy to normalne ze przy odczulaniu na jakis alergen mogą mi sie nasilić objawy na cos innego? Nigdy nie mialem kataru zimą ani zadnych objawow a teraz sie pojawily.
#alergia
#alergia
@italia__: Niekoniecznie na inny alergen a na ten na który jesteś uczulony - w szczepionce masz zestaw alergenów na które reagujesz więc po zastrzyku możesz mieć normalne objawy alergii nawet przez kilka dni po, plus pamiętaj o alergenach krzyżowych (czyli masz alergie na brzoze więc reagujesz na jabłko, masz alergię na trawy więc reagujesz na pomidora itd.) Na dole masz tabelę z najbardziej popularnymi alergenami krzyżowymi. Przed każdym odczulaniem powinieneś
źródło: IMG_6550
Pobierz- 1
@kicioch: dziekuje ci za tak dlugi tekst panie kicioch
#pytanie #kiciochpyta #ankieta #alergia #alergie
Zawsze się zastanawiałem jak to jest kichać zamiast cieszyć się wiosną i latem.
Zawsze się zastanawiałem jak to jest kichać zamiast cieszyć się wiosną i latem.
źródło: mulher-assoando-o-nariz-devido-a-alergia-respiratoria-orig-1
PobierzMasz alergie?
- Mam 58.1% (18)
- Nie jestem upośledzonx 41.9% (13)
1
Zmarł cztery godziny po zjedzeniu hamburgera. Powodem rzadka alergia

47-letni mieszkaniec New Jersey w Stanach Zjednoczonych zmarł zaledwie cztery godziny po zjedzeniu hamburgera. Wystąpiła
z- 1
- #
- #
- #
- #
- 0
Czy astmę można wyleczyć?
- Tak 34.5% (10)
- Nie 65.5% (19)
3
Awantura o KitKata. Pasażerka pozwała linie na 18 milionów złotych

Matka pozywa linie lotnicze Qatar Airways po tym, jak jej córka doznała wstrząsu anafilaktycznego po zjedzeniu batona KitKat. W pozwie zarzuca personelowi niedopełnienie obowiązków oraz brak właściwej reakcji w sytuacji zagrożenia życia pasażera. Chce 5 mln dolarów (18 mln zł) odszkodowania.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Czy miał ktoś może podobny objaw do mnie?
Jestem alergikiem. Obudziłem się z zatkanym nosem- no niby nic dziwnego, ale miałem taki płytki oddech i do tego kaszel jakbym się dusił. Trwało to może 40 minut. Świszczący oddech i czułem jakby to powietrze ledwo przechodziło przeze mnie.
Czy to może być jakiś objaw astmy, skurcz oskrzeli? Czy raczej obrzęk zatok, może jakiś refluks żołądkowo przełykowy. Niby to raz się coś takiego mi
Jestem alergikiem. Obudziłem się z zatkanym nosem- no niby nic dziwnego, ale miałem taki płytki oddech i do tego kaszel jakbym się dusił. Trwało to może 40 minut. Świszczący oddech i czułem jakby to powietrze ledwo przechodziło przeze mnie.
Czy to może być jakiś objaw astmy, skurcz oskrzeli? Czy raczej obrzęk zatok, może jakiś refluks żołądkowo przełykowy. Niby to raz się coś takiego mi
@okti325: polecam prywatnie. Jeśli jesteś z Warszawy, bardzo polecam Centrum Alpejska. Mają dobry sprzęt, a wynik ma dużo więcej parametrów niż w innych miejscach, gdzie robiłam spiro. Niska jest też cena (130zł) i w miarę szybkie terminy.
@okti325 Zazwyczaj jak idziesz na Nfz do alergologa to obok są gabinety z pielęgniarkami gdzie masz od razu testy alergiczne i spirometrie.
Możesz sobie zrobić takie badanie prywatnie, ale i tak pasowałoby żeby alergolog na to zobaczył i żebyś testy alergiczne też miał zrobione.
Możesz sobie zrobić takie badanie prywatnie, ale i tak pasowałoby żeby alergolog na to zobaczył i żebyś testy alergiczne też miał zrobione.
Grzyby należą do alergenów, wchodzących w skład zanieczyszczeń powietrza i kurzu. Ekspozycja na pleśnie może być przyczyną alergii, najczęściej pod postacią nieżytu śluzówki nosa, astmy oskrzelowej i alergicznego zapalenia płuc i zatok. Szacuje się, że ok. 6-8% populacji w Polsce ma alergie na peśń. Najczęściej wykrywamy uczulenie na takie gatunki, jak Stachybotrys, Rhizopus, Cladosporium, Aspergillus, Penicillium i Fusarium, Alternaria, Candida, #alergia #astma #grzyby
- 0
Orientuje się ktoś w temacie preparatu flavon? Chodzi o flawonoidy wyizolowane z owoców.
Chodzi o jego zdolności do wzmocnienia odporności i leczenia różnych schorzeń w tym np. alergii.
#flavon #alergia #medycyna #medycynanaturalna #farmacja #zdrowie #zydkrecikorba
Chodzi o jego zdolności do wzmocnienia odporności i leczenia różnych schorzeń w tym np. alergii.
#flavon #alergia #medycyna #medycynanaturalna #farmacja #zdrowie #zydkrecikorba
Czy flavon może wyleczyć alergię?
- Tak 0% (0)
- Nie 100.0% (12)
@okti325 gdzieś kiedyś na to natrafilem chyba u ajemge był taxowkarz który sprzedażą tego się zajmował. Typowy mlm, preparat za 20zl pod ich nazwa za 250zl + sprzedaż niczym Avon.
- 1
konto usunięte via Wykop
- 0
@okti325: Nie jestem ekspertem, i piszę "na chłopski rozum", i coś tam gdzieś tam zasłyszane. Więc proszę weryfikować informacje samemu, przed podejmowaniem jakichkolwiek decyzji, bo można sobie poważnie zaszkodzić.
Dietą bezglutenową nie można wyleczyć, choć jak masz ten słynny wariant uczulenia na gluten, to unikając glutenu możesz wyleczyć się ze skutków (które jednak powrócą jeśli zaczniesz znów jeść gluten - czyli nie jesteś wyleczony).
Podobno można się 'uodpornić' na niektóre
Dietą bezglutenową nie można wyleczyć, choć jak masz ten słynny wariant uczulenia na gluten, to unikając glutenu możesz wyleczyć się ze skutków (które jednak powrócą jeśli zaczniesz znów jeść gluten - czyli nie jesteś wyleczony).
Podobno można się 'uodpornić' na niektóre
@okti325 wyleczyć może nie, ale dieta bezglutenowa pomaga w alergi na gluten.
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Czy ktoś ma sprawdzony sposób na pokrzywkę cholinergiczną? Pojawiła się nagle znikąd i męczy przy każdym wysiłku fizycznym. Od lekarza dostałem Telfexo, które niezbyt pomogło, a po 3 miesiącach przeszliśmy na Rupafin nie mając zbytnio żadnych oczekiwań co do poprawy. W sumie na chwile obecną potrzebowałbym coś co powstrzyma wysypkę tak na 2 godziny treningu.
#pokrzywkacholinergiczna #alergia #pokrzywka #wysypka
#pokrzywkacholinergiczna #alergia #pokrzywka #wysypka
nigdy nie miałem żadnej alergii, ale teraz zauważyłem że jak zjadłem np chrupki orzechowe curly albo czekolade z orzechami to mam pare godzin kaszel. Możliwe ze sie nabawiłem alergii w moim wieku powiedzmy nie młodzieżowym już?
myślałem że to po e-pecie ale to jest inny rodzaj kaszlu, tu ewidentnie swędzi mnie gardło
#alergia
myślałem że to po e-pecie ale to jest inny rodzaj kaszlu, tu ewidentnie swędzi mnie gardło
#alergia
konto usunięte via iOS
- 1
@lukasz-lux oczywiście że możliwe. I albo idź do alergologa albo unikaj orzechów, bo nawet jeśli teraz to tylko swędzenie gardła i kaszel to przy kolejnych ekspozycjach reakcja może być silniejsza, nawet obrzęk czy duszności.
@lukasz-lux: w każdym wieku ci może alergia p--------ć, ja też dawniej nie miałem a teraz zdycham jak pyli na wiosnę
- 4
Jak myślicie, kiedy rejestracja odbierze telefon? Po ok min odebrała rejestracja główna i przekierowała do rejestracji poradnii alergologicznej.
I tak sobie jestem pierwszy w kolejce od ponad 30 minut. ( ͡º ͜ʖ͡º)
#sluzbazdrowia #alergia #nfz #glupiewykopowezabawy
I tak sobie jestem pierwszy w kolejce od ponad 30 minut. ( ͡º ͜ʖ͡º)
#sluzbazdrowia #alergia #nfz #glupiewykopowezabawy
źródło: temp_file7487853388595597378
Pobierz@T34v2: Po godzinie rejestratorka podniesie słuchawkę, po czym bez słuchania od razu nią kłapnie z powrotem. Co jej jakaś dioda po oczach jebiąca będzie przeszkadzała pić kawę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 2
Update: po 50 minutach udało się zarejestrować.
źródło: temp_file7818195766333934623
Pobierz- 6
Czemu #lidl nie ma już w swojej ofercie tych lodów wegańskich w kubku? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Znalezienie lodów bez laktozy, które nie są sorbetem, graniczy z cudem.... W biedrze bywały te ichniejsze czasem, ale zawsze jak sprawdzam to ich zamrażarki wyglądają, jakby dziki tam grzebały.
Może ktoś zna i poleci jakieś nie-sorbetowe lody bez laktozy, jakieś bananowe czy coś, w którymś z dyskontów? (╥
Znalezienie lodów bez laktozy, które nie są sorbetem, graniczy z cudem.... W biedrze bywały te ichniejsze czasem, ale zawsze jak sprawdzam to ich zamrażarki wyglądają, jakby dziki tam grzebały.
Może ktoś zna i poleci jakieś nie-sorbetowe lody bez laktozy, jakieś bananowe czy coś, w którymś z dyskontów? (╥
źródło: Lody-Vegan-Ice-Dessert-Banana-Chunk-Vemondo
PobierzWiem ,że piszę to już 4 raz ale mam już dość zabawy z media expert :(
Kupiłem robota sprzątającego Dreame L40 Ultra w Media Expert (zakup luty 2025). Sprzęt miał ułatwić życie w domu, gdzie mam syna alergika, więc zależało mi na jakości i niezawodności.
Pierwsza reklamację złożyłem już 5 lipca – robot nie działał prawidłowo, nie łączył się z aplikacją, nie reagował na komendy, nie ładował się. Po naprawie sprzęt wrócił, ale
Kupiłem robota sprzątającego Dreame L40 Ultra w Media Expert (zakup luty 2025). Sprzęt miał ułatwić życie w domu, gdzie mam syna alergika, więc zależało mi na jakości i niezawodności.
Pierwsza reklamację złożyłem już 5 lipca – robot nie działał prawidłowo, nie łączył się z aplikacją, nie reagował na komendy, nie ładował się. Po naprawie sprzęt wrócił, ale
@michal-wnuk: odrzucaja reklamacje? rekojmia, a jesli chcesz ten sprzet nadal to bezposrednio do serwisu dreame, sam posaidam i zasuwa zarabiscie
- 1
@xede Robot elegancki póki się nie zepsuł. Ale traktowanie klienta straszne. Nigdy nic już tam nie kupię.
Czy ktoś się orientuje jakie testy na alergię są najlepsze najbardziej skuteczne? Od roku ciągle ściekanie glutów po gardle. Już nawet gastroskopię miałem - za wiele tam nie wyszło. Może to alergia... #alergia #medycyna #zdrowie #labolatorium
@Megalogin: Testy skórne u alergologa, badania z krwi mają bardzo duży odsetek wyników fałszywie dodatnich.
@Megalogin Testy skórne to podstawa, dodatkowo jeśli masz fundusze to Alex2 - mi na skórnych wyszła mocno pszenica ale na Alex2 nie (za mało białek testują prawdopodobnie), ale za to Alex2 mi pokazał alergie krzyżowe o których nie wiedziałam jak np marchewka, soja, seler czy orzechy. Niby alergie krzyżowe nie są tak mocne i alergen znika po ugotowaniu np marchewki, ale u mnie to się nie sprawdza bo reaguje pieczeniem gardła
- 0
Od trzech lat męczy mnie alergia w okresie wiosenno-letnim (kichanie, leci z nosa), więc w końcu zarejestrowałem się do alergologa i 1 lipca miałem wizytę. Na tym badaniu wyszło mi dużo uczuleń, nawet pielęgniarka była zaskoczona tj na kurz, na kota, na psa, na pleśń, na trawę, różne drzewa i zboża. Kupiłem przepisany lek, ale od tamtego badania nie miałem żadnego swędzenia nosa czy kichania. Zastanawia mnie, czy to może przez pogodę,
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
- 0
Dodam, że nadal od tego badania nie mam alergii, mimo że tabletek nie tknąłem, czyli dwa miesiące lipiec i sierpień, gdzie wcześniej ją miałem, teraz jest spokój, ale prawdziwy test przyjdzie na wiosnę, jak ktoś ciekawy czy to przeszło całkowicie to niech woła mnie w połowie wiosny.
- 0
Mam alergię połączoną z zapaleniem śluzówki nosa. Pytanie jest o leki sterydowe, bo dostałem od lekarza receptę na ryaltris.
#alergia #medycyna #zdrowie #psychologia #medycynanaturalna #farmacja #leki #apteka
#alergia #medycyna #zdrowie #psychologia #medycynanaturalna #farmacja #leki #apteka
Czy stosowanie leków ze sterydami na alergię to dobry pomysł?
- Tak 70.8% (17)
- Nie 29.2% (7)
@okti325: Ryaltris tez polecam, drugie opakowanie koncze wlasnie i duzo pomogl, zadnych problemow jak krew z nosa przy przesuszenie sluzowki nie mialam. jedynie sie zastanawiam, czy jak skoncze go stosowac to objwy nie wroca xD
@okti325 Dobry pomysł - ja mam przewlekłe stany zapalne zatok i Ryaltris się sprawdza, jako przeciwalergiczny też jest bardzo dobry. No i działa miejscowo, czyli nie trujesz sterydami całego organizmu.





















Czy leki na alergie antyhistaminowe mogę prowadzić do nowotworu?