Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kojarzy może jakiś mirek lub mirabelka taką przypadłość? Szczególnie w okresie zimowym, podczas powiedzmy pierwszego etapu pocenia się, czyli gdy robi się tak ciepło pod skórą i ma wypłynąć pot, skóra zaczyna niemiłosiernie swędzieć, tak jakby ktoś wbijał w nią igły, a drapanie się powoduje ulgę, ale też uczucie zimna. Mam tak już od lat i cieszę się gdy jest lato, ponieważ wtedy problemu nie ma lub występuje rzadko. Najbardziej swędzą plecy, ramiona. Ogólnie wszystko, ale w tamtych rejonach jest największe nasilenie. W czasie takiego ataku na rękach pojawiają się pojedyncze punkty, jakby wysypka, ale jest ich mało.
Ma to miejsce wtedy gdy ma pojawić się pot, czyli podczas wysiłku, przy powrocie do domu gdy na zewnątrz jest zimno, albo gdy np. poślizgniemy się na schodach i mamy takie ciary ze strachu.

Ktoś coś?

#zdrowie #skora #dermatologia #alergie #alergia #medycyna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #614085a85fb896000a00581f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 7
**OP_HERE**: @Eustachiusz: @slepauliczka: nie, to nie to. Nie wiem co więcej mogę napisać. Wiem tylko że nie jestem sam, bo na przestrzeni lat kilka razy szukałem informacji na ten temat w internecie i jest trochę osób z identycznym problemem. Zaczyna mi on wyraźnie dokuczać już teraz. Wieczory są chłodne, powiedzmy że wchodzę do domu po szybkim marszu chodnikiem, w domu jest cieplej, więc zaczynam się pocić, i właśnie wraz z
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja mam atopowe zapalenie skóry i często pot powoduje u mnie zmiany skórne i świąd. Też polecam wizytę u dermatologa. Być może masz jakąś przypadłość skórną, która występuje okresowo, pod wpływem warunków atmosferycznych (bo np. się przegrzewasz pod ciuchami)