„Przez ostatnie dwa lata dzieciom ukraińskim w polskim systemie edukacyjnym poświęcono za mało uwagi. Chcemy zaprosić do polskiego systemu edukacyjnego dzieci, które uczyły się poza nim. Tak, aby one mogły jak najwięcej z niego czerpać” – mówi wiceministra edukacji Joanna Mucha
Nauczyciele mówią, że zmiany w systemie edukacji nie powinny być na pokaz i w ramach łatania zaniedbań po poprzedniej ekipie. Mówią o potrzebie głębokiej reformy. 'Ten system już totalnie nie działa i naprawdę nikt sobie nie zdaje sprawy jak bardzo' – mówi w rozmowie z Dziennik.pl Tomasz, nauczyciel
Myślę że za to użeranie się z czyimiś dzieciakami powinni dostawać w okolicy 10k na miesiąc na rękę. Na tyle Ja wyceniamy ich pracę jeżeli robili by to najlepiej jak potrafią i się angażowali
przy ulicy Żurawiej w Śródmieściu o nagiej około 20-letniej kobiecie bez funkcji życiowych znalezionej na klatce schodowej. Z relacji świadków wynika, że kobieta miała ślady duszenia, prawdopodobnie została również zgwałcona. Na reanimacji trafiła do szpitala. Aktualnie jej stan jest nieznany"
Potwierdzono drugie ognisko ptasiej grypy w powiecie ostrowskim. Wirus zaatakował 175 tys. indyków – przekazał w niedzielę PAP wojewódzki lekarz weterynarii Andrzej Żarnecki. Ognisko choroby potwierdzono w stadzie indyków w powiecie ostrowskim we wsi Gałązki Wielkie. Na godziny południowe zaplanowan
Radny miejski PiS Marek Dudziński ogłosił w piątek, że będzie kandydował na prezydenta Gdyni w zbliżających się wyborach samorządowych. Kandydata poparło PiS i Konfederacja. Hasło, z którym startuje to: "Wspólnie naprawimy Gdynię".
W Niemczech dwaj młodzi ukraińscy koszykarze zostali zaatakowani przez grupkę mężczyzn. Kilkanaście dni po ataku ze szpitala napłynęły tragiczne wieści.Głównym sprawcą jest 15-letni Niemiec tureckiego pochodzenia, który na co dzień mieszka w Gelsenkirchen.
Prawie 2,5 mln złotych, to szacowny koszty naprawy policyjnego śmigłowca Black Hawk, który w sierpniu zeszłego roku na wojskowym pikniku w Sarnowej Górze na Mazowszu zahaczył o linię energetyczną i zerwał jeden z przewodów. Uszkodzeniu uległo 11 elementów. Remont ma potrwać do maja.
Tuż przed świętami dwukrotnie przyszedł na stację SKM Politechnika i w tunelu porąbał biletomaty SKM, automaty systemu Fala, gabloty oraz kamerę. Policja publikuje wizerunek sprawcy i prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości lub miejsca pobytu.