Miałem dzisiaj badania wydolnościowe na bieżni – w tym pomiar tętna, spirometria, pomiar stężenia mleczanu we krwi. Badanie odbyło się na bieżni elektrycznej na nachyleniu 1,5. Prędkość początkowa 12 km/h, ze wzrostem prędkości o 1 km/h co 3 minuty. W trakcie biegu miałem nakłuwanego palca i pobierano mi krew celem dalszej analizy. Test zakończyłem na prędkości 19 km/h, którą przetrzymałem przez 1 min 40 s.
Wykorzystuje ktoś z was jakieś AI jako trener personalny i trener biegania? Testowałem Gemini przez jakiś czas bo miałem wersję pro za free, trening siłowy ułożył jako tako, z sporym moimi sugestiami doszliśmy do ładu. W bieganiu radził sobie nieźle, ale praktycznie hamował mocno mój progres. Kazał mi robić co tydzień te same treningi, podobne kilometry mimo że było widać progres. Jak mu to wytknąłem to coś poprawił, ale tak średnio jestem
@Wilson2231: chodziło mi o to, że nie reagował na mój progres. Tętno podczas tych aktywności spadało, a on kazał mi biegać tym samym tempem. W tym czasie sugestie garmina kazały mi już sporo przyspieszyć
@raseri: robiłem mu zrzuty ekranu z całego biegu. No właśnie też mam wrażenie, że jak mu wrzuciłem co chce osiągnąć, moje wcześniejsze biegi itd. to wypluł wszystko z sensem i fajnie. Ale im dłużej trwała jedna konserwacja to wyglądało to gorzej
@arclex: co do treningu siłowego totalnym laikiem nie jestem. Generalnie mam dość negatywne doświadczenia z trenerami personalnymi, szczerze mówiąc bazując na mojej wiedzy + ai byłem bardziej zadowolony niż z trenerów. Wypisałem mu moje słabe strony i problemy i udało się to trochę naprawić. W tych czasach też sporo trenerów korzysta z ai, zamiast płacić i wydawać kasę wygodniej dla mnie jest truć dupe ai. Tylko fakt że nie jest
@arclex: no właśnie i dla mnie troche tu jest pies pogrzebany. Dla mnie priorytetem jest bieganie, silowka ma służyć głównie poprawie biegania i poprawię sylwetki. W ai podoba mi się to, że to jest elastyczne, mogę mu truć dupe co pięć minut i nie płacę za to krocie. Jeśli szykuje się pod zawody, wtedy przygotowuje mi plan, aby zejść z obciążeń itd. Jak coś mnie ciągnie po bieganiu to wywalam
@enron: z ciekawości z czego wynika u Ciebie rozjechany bilans? Mam podobnie, a czasem większe odchyly spowodowane starą kontuzją kolana i ciężko mi to zniwelować
#bieganie Szukam nowych butów do klepania km na treningach. Hoka clifton 10 czy newbalance rebel v4? Czy jeszcze coś innego ? Budżet 500-600, bieganie po asfalcie, tempo raczej 4:40-6:00
Cześć, mając do dyspozycji Garmin 955 lub Polar V3 co byście wybrali? Powiedzmy, że cena Garmina ~1500zł a cena Polara ~1300zł? Oba zegarki mają dość podobne funkcje, z tym że Garmin oferuje dodatkowo pamięć na muzykę, płatności (nigdy nie korzystałem, ale wydaje się fajne) oraz chyba lepsze nawigowanie (?). Garmin pod tym kątem wydaje się fajny, gdyż nie potrzeba zabierać telefonu a nawet można zrobić zakupy
@yareae: posiadałeś jakiś zegarek sportowy wcześniej? Ja w podobnej cenie kupowałem suunto race i jestem zadowolony, przesiadłem się z garmina fenix 6x pro którego zajechałem. Aczkolwiek w środowisku biegaczy jednak garmin jest najbardziej popularny i też nie bez powodu. Wszystko też zależy od twoich potrzeb, jakie sporty uprawiasz ile trenujesz, czy zależy ci na funkcjach smartwatchowych bardziej, czy stricte sportowych.
@lazysoul: kolega @Catmmando dobrze prawi, jednak nie zgadzam się do końca w sprawie ceny. Dużo też zależy od metrażu jaki posiadasz, ale w tej chwili jesteś w stanie kupić odkurzacz pionowy poniżej tysiąca, który na małym metrażu będzie wystarczający. Co do marek stosunek cena/jakość Dreame=Samsung>Dyson. Z polecanych modeli to Dreame T30/Z30 lub Samsung Jet 95. Oczywiście jest to moja subiektywna opinia, polecam też zwracać uwagę na promocję bo uda
Uważam, że w Polsce powinien istnieć jeden, centralny, rządowy portal do ogłaszania sprzedaży nieruchomości mieszkaniowych. Bezpłatny, z funkcjonalnościami jakie teraz mają różne portale. Razem z pełnym i jawnym archiwum ofert.
Pozwoliłoby to śledzić losy każdej nieruchomości w tym kraju - kiedy była sprzedawana, jak długo, w jakich cenach ofertowych, w jakim stanie itd. Uniwersalny identyfikator mamy, tj. nr KW.
Ukróciłoby to spekulację, zmniejszyło tzw. koszty transakcyjne, zapewniło pełną transparentność rynku. W wielu krajach na
@mickpl: Nadal uważam, że byłoby troszkę marnotrawstwo publicznych pieniędzy skoro ma być darmowa. Strona musiałaby posiadać sporo moderatorów, sama baza danych też musiałaby być spora. Uważam, że strony państwowe w takim zakresie nie mają prawa działać dobrze. Rozwiązanie nie jest głupie, ale poszedłbym bardziej w kierunku jak wygląda to z ogłoszeniami na auta. W każdej ofercie jest wymagany VIN. W tym przypadku można by ukryć dane wrażliwe z ksiąg wieczystych
@lskx: zus, armir, etoll, bdo to totalnie nieużyteczne strony. @idainadenshigijutsusha: Pudło. @zielonkanazawsze69: Nie, mobywatel jest w porządku. Polecam wiadomość @mk321 który wypunktował ten pomysł lepiej niż ja,
@fi9o: Polecam polować na promki w różnych sklepach, osobiście udało mi się tak złożyć kompa taniej o 900zł i jeśli boisz się składać samemu to zawieźć części do serwisu w Twoim mieście Ci złożą za około 200zł.
@kluha666: Jeśli CI zależy na mikrofonie to przewodowe > bezprzewodowe dość zdecydowanie, słuchawki bezprzewodowe za 1000zł będą miały gorszy mikrofon niż przewodowe za 300zł. Z przewodowych mogę polecić te Logitech Użytkowałem dość długo, odpinany mikrofon co jest dość wygodne, same słuchawki świetnie leżą, uszy się nie męczą i jakość mikrofonu fajna. Oraz te hyperx bardzo zbliżone do logitechów, funkcje podobne, możesz sobie porównać jakość mikrofonu na yt który dla Ciebie
Hejka. Samolotem na wczasy lece 2 raz. Tym razem Turcja. i doznałem szoku. Wylatuje za 6 dni i zmienili godzinę odlotu z 3 na 17. Czy takie coś jest ok? Przyznaje ze sie wściekłem. Caly dzien stracony, praktycznie przylece się wyspać. czy tu obowiazuje zasada 14 dni do odszkodowania, czy tylko lot musi być pewny 24h przed?
Znacie jakieś inne strony niż plenti z wynajmem sprzętu? Mianowice chciałbym wynająć sobie gopro na wakacje, jednak na plenti brakuje mi uchwytów i nie mogę znaleźć żadnej ciekawej alternatywy #plenti #wynajem #gopro
#klawiatury dobry wieczór mirki, nie znam aktualnego rynku klawiatur a szukam mechanicznej dla siebie i mam kilka pytań 1. czy bezprzewodowe są coś warte? jak to działa w połączeniu z podświetleniem klawiszy? 2. jakimi markami się sugerować? są jakieś rzetelne (a nie sponsorowane jak chyba większość) rankingi w internecie?
@Kouros: Ostatnio kupiłem klawiature mechaniczna bezprzewodową z aliexpress bardzo polecaną na pepper i jestem do tej pory bardzo zadowolony. Dla mnie kluczowa była bezprzewodowa, bo oprócz zwyklego grania bawie się w simracing i mogę klawiature wziąć na stelaz do kierownicy. Model aula f75 cena około 150zl Czytałem sporo, w Polsce cena/jakość dobrze wypada niby darkproject, ale czytałem negatywne opinie o ich bezprzewodowych.
Grałem sobie w #kingdomcomedeliverance na monitorze 1440p z matrycą VA i jakość cały czas była dla mnie znakomita. Dałem za ten monitor w 2021 roku około 2000 zł, więc wcale nie tak mało. Przesiadłem się właśnie na #oled od MSI i normalnie mam ochotę się zesr*ć z wrażenia. Nie wyobrażałem sobie nawet takiej różnicy wiedząc jak te technologie w miarę działają. Mam wrażenie, jakbym grał w jakieś ponadczasowe
@Kostor95: z reguły też gram na monitorze VA i jak oststnio podłączyłem ps5 do telewizora OLED miałem takie same odczucia. Niesamowitą robotę robią OLEDy w gamingu
Miałem dzisiaj badania wydolnościowe na bieżni – w tym pomiar tętna, spirometria, pomiar stężenia mleczanu we krwi.
Badanie odbyło się na bieżni elektrycznej na nachyleniu 1,5.
Prędkość początkowa 12 km/h, ze wzrostem prędkości o 1 km/h co 3 minuty.
W trakcie biegu miałem nakłuwanego palca i pobierano mi krew celem dalszej analizy. Test zakończyłem na prędkości 19 km/h, którą przetrzymałem przez 1 min 40 s.
źródło: 1
Pobierz