Kryptowaluty promują chciwość, spekulacje i nieuczciwość a zatem nieczystość duchową, co oczywiście ex cathedra stoi w sprzeczności z wartościami katolickimi. Moje dziecko, ich anonimowość może wydawać się wielką zaletą ale pamiętaj że wszelka skrytość jest cechą każdej siły Złego. Musimy być stanowczy w odrzuceniu kryptowalut jako narzędzia diabelskiego wpływu, które zagraża naszej moralności i społeczeństwu.
Dlaczego #kde jest takie brzydkie i zbugowane? Czy ktoś tego używa? Wątpię.
Aplikacje Flatpak się wyłączają, po prostu, czasem nie zapisują plików w katalogu domowym (parabolic). Kursor mi drga, kiedy trzymam na touchpadzie palec. Kiedy jestem w Discover i czegoś szukam, muszę kliknąć pole input, żeby pisać, gdzie standardem jest przełączyć się na jedyne pole tekstowe w programie, jeśli ktoś zacznie pisać.
Dlaczego jak coś nie działa na #linux to heheszki orzeszki, a co, niby na #windows wszystko działa? Wątpię.
Jak dla mnie to jest po prostu efekt tego, że mają pluralizm dystrybucji, widać między nimi różnice, a Windows jest 1, i nie ma z czym porównać, chyba, że wcześniejszą wersją. Jestem ciekaw czy windows taki zacny w stabilności i wydajności działania.
@pyroxar: losową kwotą zaplaconą osobie za tworzenie sztucznego ruchu na danej sieci, tudzież klikania w linki, polubienia, substrybcje ich ceo na linkedzie itp, wszystko to w celu pokazania sieci z fałszywej lepszej strony, czyli taki MLM kryptowalutowy, jak ktoś mówi że dostał 10kUSD to zamien to sobie na słowo mercedes
@pyroxar: Jak nie napiszesz apki wielowątkowo to jak ona ma być wielowątkowa "sama z siebie"? Co do wydajności to PHP będzie wolniejszy, bo jest interpretowany.
Jak genialny jest pomysł, żeby aplikacja desktopowa działała na zasadzie mikro serwisu i przy starcie serwer rust odpalałby serwer http2 z ssl lub mtls żeby nikt nie mógł podglądać co robi się na aplikacji klienta w systemie.
@pyroxar: Druga sprawa to poczytaj o socketach uniksowych bo twój pomysł jest trochę bez sensu z samego założenia. Po pierwsze jak ktoś będzie miał możliwość słuchania na interfejsach to też będzie miał możliwość wyciągnięcia sobie rozszyfrowanego klucza prywatnego do certyfikatu z pamięci. Po drugie TLS będzie ci generować spory narzut (spory w kontekście praktycznie braku jakichkolwiek korzyści). Po trzecie. Sockety możesz ograniczyć na poziomie uprawnień do plików wiec tylko ty
Mam Transportera T5. Akumulator rozładował się, naładowałem go. Następnego dnia po 2 godzinach jazdy i 3 godzinach postoju, znów się rozładował i nie odpalał.
Mam aplikację opartą na zasadzie mikroserwisów: Go-lang (gin) i aplikację Vue, oraz serwer WebDAV w Rust (hyper + jakaś biblioteka do WebDAV). Obie aplikacje to zupełnie osobne projekty. Chciałbym, aby można było wrzucić coś na serwer za pomocą formularza, a potem, aby użytkownik po zalogowaniu na GNOME Account miał dostęp tylko do swoich plików. Jak się integruje takie mikroaplikacje? Napisać jakiś konfig i jego obsługę w obu aplikacjach, czy może zakodować coś
więc chyba to zły pomysł, aby taki tandem dla każdego użytkownika osobno zestawiać, prawda?
@pyroxar: to zły pomysł jak i te pliki najlepiej abyś trzymał poza podami które niech będą bezstanowe. Prawidłowo masz dwa podejścia: 1. Aplikacja jej silnik jak już musisz ją trzymać na tych dockerach niech będzie to bezstanowe a pliki danego użytkownika aplikacja niech przechowuje tak jak to powinno być i tak robią aplikacje pod Linux -
Dlaczego, czasem są takie niebieskie prześwity? Może odbicia? Pod różnymi kontami, nie wiem od czego, po prostu czasem się tak dzieje. To kwestia materiałów?
@pyroxar: nie musisz. Jak chcesz to możesz założyć że będzie sama bezpośrednio gadała do swoich zasobów i nimi zarządzała (konfigurowała sobie obiekty w k8s) ale to jest Twój wybór. Gratis dostaniesz np. service discovery - wbudowane nazwy w wewnętrznym DNS które pod nazwą serwisu mają konkretny komponent.
@pyroxar: jak robisz zwykłą bezstanową appke to generalnie deploy i tyle - jedyne co możesz zrobić (co wpływa na Twój serwis w sensie dodania kodu) to dodać readiness i liveness endpointa - https://kubernetes.io/docs/tasks/configure-pod-container/configure-liveness-readiness-startup-probes/ - dzięki temu k8s moze np wykryć że Twoja appka się wykraszyła i ją zrestartuję automatycznie (w tagach masz golang i rust, ale np w javie jak poleci OOM error to proces wisi ale nie przyjmuję więcej
Jak poznać że ktoś się nie zna na ekonomii? Jedyna zasada jaką zna to „popyt podaż” z tej zasady jako głównej/jedynej bardzo prosto można WYMYŚLIĆ zasadę, że ktoś zyska tylko jak ktoś traci.
—— Jak przekonać kogoś że na rynku każdy tylko zyskuje?
@pyroxar Aby poznać, czy ktoś się nie zna na ekonomii, można zapytać go o podstawowe pojęcia i zasady tej nauki, takie jak PKB, inflacja, deflacja, podaż i popyt, koszt alternatywny, efekt substytucyjny, efekt dochodowy, elastyczność cenowa, rynek doskonale konkurencyjny, rynek monopolistyczny, rynek oligopolistyczny, rynek monopolistyczniy konkurencyjny, dobro publiczne, dobro prywatne, dobro wspólne, zasoby ograniczone, potrzeby nieograniczone, równowaga rynkowa, nadwyżka konsumenta, nadwyżka producenta, interwencja państwa, podatek, subsydiowanie, regulacja, deregulacja, efekt zewnętrzny, dobro
@pyroxar: Jeśli zakładamy, że jedno wynika z drugiego, to oznacza, że im więcej mamy prywatności, tym więcej mamy bezpieczeństwa. I w drugą stronę im więcej mamy bezpieczeństwa, tym mniej mamy prywatności. Przeglądając zatem rankingi wolności i bezpieczeństwa krajów, powinniśmy otrzymać z grubsza odwrócone listy, tzn im wyżej kraj na liście bezpieczeństwa, tym niżej na liście prywatności, prawda? Czy tak jest? Oczywiście, że nie
Mam aplikację, która wykorzystuje bibliotekę Hyper (serwer HTTP w Rust), aby wyświetlać aplikację w środowisku Vue/React. Jeśli chodzi o backend, do autoryzacji (OAuth) również wykorzystujemy tę bibliotekę, prawdopodobnie dojdzie jeszcze inny backend obsługujący inne funkcje.
Jak efektywnie pisać taki program i rozwijać go w czasie rzeczywistym? Czy Docker byłby dobrym rozwiązaniem, czy może coś innego?
Szukam rozwiązania równie wygodnego jak yarn watch dla tych technologii, aby odpowiedni segment odświeżał się automatycznie przy
aby odpowiedni segment odświeżał się automatycznie przy zmianach w kodzie.
@pyroxar: pushujesz kod do repozytorium -> to wyzwala pipeline (poczytaj o jenkins albo postaw sobie repo na bitbucket) -> pipeline Ci buduje zmieniony kod -> pipeline możesz ustawić aby zdeployował zmieniony "segment" jak to nazwałeś na twoje "środowisko" gdzie te "segmenty" trzymasz. Może to być docker (budujesz wtedy obraz dockerowy po prostu), może to być zwykły serwerek na linuxie, może
@pyroxar: Te śruby trzymają tylko okucie, zamek masz mocowany od boku skrzydła. Tobie chyba chodzi o to, że klamka się rusza, jeśli kaseta na to pozwala to zmień okucie na takie które jest mocowane przelotowo to będziesz miał spokój, ewentualnie grubsze śruby ale i tak nie ma pewności, że się nie obrusza.
„Każdy głupi ma swój rozum” to ciekawe stwierdzenie rozumiem trochę inaczej:
W racjonalnym osadzie sytuacji należy dać autonomię każdemu człowiekowi; nie ma jednej pełnej wykładni, która jeszcze jest jedyna.
Chodzi o to że nie ma jedynej prawdy; prawd jest wiele w różnych sytuacjach (myślę tu o społecznych), dlatego jeden słuszny urząd sanitarny raz ratuje przed zatruciem; raz egzekwując normy biologiczne; likwiduje właściwości lecznicze produktów np herbaty czy mleka.
@jazgarz: jest. Tak samo jak jest wiele walut. Jeśli jest tylko jedyna danym państwie, to okazuje się, że jest ona zespawana z państwem i tylko przy władzy jest dostęp do zasobów.
Podobnie z wiarą w jedną prawdę, dziwnym trafem okazuje się, że taki monopol jest propaństwowy.
@pyroxar: Każdy ma swój rozum, ale tylko Prawda Boża jest absolutna. W Biblii jest napisane: "Prawda was wyzwoli" (Ewangelia Jana, rozdział 8, werset 32). To, co uważasz, nie zmienia faktów ustalonych przez Boga.
If anyone has no love for the Lord, Jesus Christ, let him be accursed. Our Lord, come! Amen! ****** Połowę pracy ma za sobą, kto dobrze zaczął, miej [więc] odwagę być mądrym [i] zacznij.
Mam Fedora z KDE 5 i wszystkie „dymki” migają przez chwilę; to się ciągle powtarza, system mam aktualny.
Gdyby nie to że mnie to wkurza pomyślałbym że to funkcja, bo w każdym miejscu interfejsu takie kwiatki.
Może
źródło: kdeplasma
Pobierz