Pamiętacie może to zdjęcie gdzie na tle starego szpitala z odpadającą elewacją stoją dwie fury warte kilkaset tysięcy?
No to ten filmik co jest w gorących, gdzie młoda lekarka zrobiła wszystko podczas dyżuru czytaj o---------a się to jest właśnie ten sam szpital xDD Porównajcie sobie logo. Arion szpital Biłgoraj. Tam to serio niezłe kwiatki muszą się dziać jak takie aparaty tam pracują xD
@Zartos_Larpiarz: @donttalktome Ja powiem CI nawet lepiej, bo w takich szpitalach to potrafią wziąć 3x 24h gdy jeden lekarz robi za lekarza nocnej, wyjazdowego i pediatrę w tym samym czasie :)
@elena-mary: I widzisz tu jest taki paradoks, że bezpieczniej dziecku podać słoiczek. Jest przebadany, stworzony z kontrolowanych surowców. Kupno marchewki na eko targu niczego nie gwarantuje i potem zdziwienie, że dziecko ma alergię nie na dany owoc/warzywo a na pestycydy użyte w jego uprawie.
Rządzący powinni uregulować te ogłoszenia sprzedaży #nieruchomosci. Jeśli mieszkanie jest w stanie deweloperskim, to powinny być zdjęcia stanu deweloperskiego, a nie 30 wysrywów wizualizacji/obrazków AI ( ͡°͜ʖ͡°)
Tak sie manipuluje ludzmi... pokazuje jak najbardziej oficjalne dane, ALE pod teze. Czyli wykres dostepnosci zasadniczo jest prawdziwy, ALE pytanie kontrolne brzmi: kto kupuje mieszkania za gotowke? Bezdomni? Gniazdownicy? Ci na minimalnej od kelnera po fizyka w pan?... No chyba tylko zasobna spekula. Przecietny czlowiek bez kredyty nie jest w stanie kupic nowego samochodu, a co dopiero mieszkania...
@Arivederczi: do tej magii to Ty sobie dodaj też darmową opiekę nad tymi dziećmi i generalnie pomoc dziadków ;) na studia do dużego miasta pojechało nas z klasy 15 osób, wstępnie po została połowa ostatecznie po 15 latach jest nas 4. Dzieci łącznie całe 2 z tego więc no upnie za dużo. Reszta wróciła do rodziców i ich domów tam już niektórzy nawet po 3 maja, ale babcia pomoże, dołoży
Szukam powoli porodówki w Krakowie. Jakie macie doświadczenia? Ważne aby miały w razie w ten specjalny oddział jak nenatologia. Rozważam narazie Żeromskiego, Ujastek, Rydygier. Proszę o porady na co też zwrócić uwagę, a może całkiem inny szpital? #porod #ciaza #dziecko #krakow
@Lacrimosa: rodziłam w Rydygiera, generalnie ok, chociaż poród ciężki i długi, żałuję że nie wykupiłam prywatnej położnej bo brakowało kogoś kto by to trochę ogarniał. Po porodzie leżałam tydzień i tu już większych zastrzeżeń nie miałam.
Co się dzieje, że ostatnio są mniejsze korki? Od kilku dni obserwuję w wielu miejscach wyraźnie mniejszy ruch samochodowy, np. dzisiaj musiałem jechać przez ATW po godzinie 8 i byłem w szoku, że praktycznie nie było korków. #krakow
Dzień dobry, uprzejma prośba o poradę jak ktoś ma doświadczenie w temacie. Ja raczej z prysznica do tej pory korzystałem, więc tematy wannowe nieco mi obce. ( ͡°͜ʖ͡°)
Układ jak na rysunku: wanna 170 w zabudowie. Na krótkim boku obok drzwi jest grzejnik. Nie planujemy w tej łazience deszczownicy ani parawanu – wanna będzie służyć do kąpieli.
1. Gdzie najlepiej byłoby umieścić baterię wannową z słuchawką: na krótkim boku wanny obok
@oficjalne_konto: odpowiem jako fanka kąpieli i właścicielka łazienki o identycznym układzie, grzejnik na tym boku super, służy idealnie jako wieszak na ręczniki, baterię mam na krótkim boku obok umywalki (w poprzednim wynajmowanym mieszkaniu była na środku długiego boku i ile razy przeorałam nią plecy nie chcę pamiętać). My mamy jeszcze dodatkowo składany parawan i nie ma najmniejszego problemu z sięgnięciem do tego kranu (łącznie z 6 latkiem).
@oficjalne_konto: 4 skrzydłowy nie pamiętam ile dokładnie ale coś około 20-25 cm skrzydło, składa się bez problemu :) wanna 170 cm Coś w tym stylu tylko 4 skrzydła. Wszystko było tak obliczone, żeby przy składaniu nie zahaczał baterii. A złożony jest żeby nie było problemu z dostępem baterii.
@oficjalne_konto: szczerze mówiąc bez problemu, po każdym prysznicu ściągamy wodę gumową ściągaczką i raz na jakiś czas jest czyszczone jakimś specyfikiem do łazienek. Mamy to rozwiązanie już 8 lat, składanie dziennie kila razy i dopiero od niedawna mechanizm zaczyna delikatnie szwankować, bez chwili zastanowienia po prostu wymienię go na nowy bo to jedna z lepszych rzeczy w naszym mieszkaniu (mąż woli prysznic, ja częściej wybieram klasyczną kąpiel i oboje jesteśmy
@MarcinDerk: W wieku 35 lat, spłaciłam kredyt na swoje pierwsze mieszkanie. Dzięki tym pazernym bankom, mogłam to zrobić mieszkając 8 lat na swoim, wiercąc gdzie i jak chce. Pozdrawiam.
@arsze_nick: mam w domu 6 latka, dziadkowie spędzają z nim pojedyncze dni w roku, po kilka godzin jak przyjedziemy ich odwiedzić. Poza tym jesteśmy zdani sami na siebie (no i przedszkole oczywiście), drugiego dziecka nie będzie bo nie damy rady fizycznie tego obrobić.
Po głośnej sprawie w II Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu ruszyły kontrole Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty. W działania zaangażował się również Rzecznik Praw Obywatelskich. Wszystko zaczęło się od historii ucznia, który nie został dopuszczony do matury po otrzymaniu oceny niedostatecznej z matematyki, a następnie... zdał egzamin komisyjny na blisko 90 procent.
@Akatrosh: ja byłam na mat-fizie ale wymyśliłam sobie zdanie chemii na rozszerzeniu. Pod koniec 2 klasy, babka wystawiła mi 3 z podstawy (w 3 klasie chemii już nie było, więc dużo więcej zdziałać nie mogła) i dobitnie dała mi do zrozumienia, że z moją maturą nie chce mieć nic wspólnego. Zdałam rozszerzenie na 78%.
Jak oceniacie wygłuszenie waszych mieszkań? Widzę że poziom jest różny, w jednym moim mieszkaniu najemcy narzekają mi, że słyszą nawet normalne rozmowy sąsiadów i będę musiał wygłuszyć ścianę od sąsiedniego mieszkania. #mieszkanie #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie
@EditorTM: Jak student zaliczyłam kilka mieszkań: 1. kamienica - masakra, sąsiad z góry, stary dziad non stop miał pretensje o nasze hałasy, ale trudno go winić, skoro moją współlokatorkę zza ściany budziła w nocy muzyka, którą słuchałam na słuchawkach 2. budownictwo z lat 2000-2005 - zero wygłuszenia, słyszeliśmy wszystko co się dzieje dookoła, prostatę sąsiadowi mogliśmy badać poprzez analizę stróżki moczu tak wyraźnie było wszystko słychać 3. blok z lat
Co sądzicie - jako 24-letni singiel świeżo po studiach, lepiej inwestować 5k zł w popularne etfy i dalej wynajmować kawalerkę w mieście z top 5 w PL za 1600 zł msc ze wszystkimi opłatami, czy też zamiast tego kupić mieszkanie za około 500 k zł na kredyt z wkładem własnym 100k (częściowo wsparcie od rodziców xD) i spłacać miesięczne raty po jakieś 6k zł? Szczególnie kminie czy mając tak tani wynajem się
@Knur_z_lasu: a to proste akurat, skoro kredyt miałby być na rodziców to prawdopodobnie ze względu na ich wiek okres kredytowania byłby krótszy niż standardowe 30 lat ;)
Hej, mam w domu 6-latka, szukam jakichś przyjemnych aplikacji do nauki angielskiego, matematyki, może jakieś programowanie. Może macie coś sprawdzonego? Umie już czytać, więc to go nie ogranicza.
@oficjalne_konto: mam bardzo podobny układ łazienki, grzejnik przenieśliśmy na krótszy bok wanny przy wejściu, ale baterię mamy na przeciwko, też na krótszym boku, sprawdza się idealnie. Ręczniki się nie moczą i po prysznicu łatwo po nie sięgnąć z haczyka zamontowanego na grzejniku .Nad kibelkiem to lepiej sobie sporą szafkę choćby na papier toaletowy zrobić :)
No to ten filmik co jest w gorących, gdzie młoda lekarka zrobiła wszystko podczas dyżuru czytaj o---------a się to jest właśnie ten sam szpital xDD Porównajcie sobie logo. Arion szpital Biłgoraj. Tam to serio niezłe kwiatki muszą się dziać jak takie aparaty tam pracują xD
#lekarski #lekarz #lekarz100k
źródło: obraz
Pobierz