@smierdakow: Powiedziałbym, że bardziej jak Mgła Stephena Kinga. O bardziej prymitywnych elementach umysłu, które uzewnętrzniają się w przypadku odarcia ze zdobyczy kultury.
Badanie udowodniło, że te same białka które odpowiadają za węch u człowieka pozwalają grzybom "wywąchać" celulozę będącą ich pożywieniem. Odkrycie pozwoli wypracować gatunki grzybów bardziej wydajne w produkcji biopaliw.
Sam węch w w sobie to tylko czujnik/miernik tylko biologiczny. Jak dotyk i smak. Elementy pozwalajace zareagować na otaczającą rzeczywistość. Nie mają nic wspólnego z tym, że grzyby "myślą", ale żeby nie było to co napisałem też nie neguje tego.
@Smortoon: Może nie bezużyteczne, ale jak w temacie przypraw to polecam spojrzeć na wygląd Javentry i pięknie brzmiące czarcie łajno :) a z bezużytecznych to bazylia suszona. Zastępowanie świeżej suszoną to jakiś żart
@Kjedne: A niedaleko jest Brunei Darusalam, które tak jak Timor jest sobie małym państewkiem z regionu, tylko tam z kolei wprowadzili prawo szariatu, także zależy jak się spojrzy.
Dojrzewanie i wyrastanie ciasta to dość proste procesy, ale jeszcze nie spotkałem się z tak prostym i fajnie zobrazowanym wytłumaczeniem, jak współdziałają i jaką rolę pełnią. Angielski wymagany.
@bardzo_lubie_placki: z drugiej strony w filmikach o oryginalnej neapolitanie mówią żeby nie przekraczać 18 godzin bo gluten straci swoje właściwości elastyczności
#dziendobry #sniadanie Dzisiaj i ja mam, aaaaa dalej uważam, że na śniadanie cilbir lepszy, ale już się trochę przejadł, więc wracam do szakszuki ¯\_(ツ)_/¯
@kodishu: Co prawda w Krk da się dostać w paru miejscach, ale jak ostatnio nie znalazłem jej na regale z kuchniami świata w Carrefourze to właśnie kupiłem tą suchą. Spróbuję zrobić z niej pastę ucierająć z oliwą. A sama w sobie oryginalna pasta nigdy nie była dla mnie jakimś wielkim przysmakiem w odróżnieniu do np. chipotle mmm cudo
mBank opublikował wczoraj wyniki swojego badania, z których wynika, iż już bardzo dużo osób straciło pracę w Polsce po wybuchu epidemii koronawirusem. Najbardziej dotkniętą tym grupą wiekową są osoby pomiędzy 18 a 24 rokiem życia.
@szopa123: co jak co, ale akurat mała liczba śmierci może być bezpośrednim wynikiem obostrzeń. "I co dobrze sie pan czuje po braniu leku? To po co pan go bierze"
@Risme: Bo to zakaz polegający na jedzeniu postnym. Ryba była kiedyś jedzeniem biednych w tamtym regionie. A, że nie jedzenie mięsa to tak się tylko mówi a później myli.
Wykopowicze, dziś w Lublinie bardzo ważne referendum. Z jednej strony ogromne pieniądze które deweloper wydał na kampanie "tak dla parku", z drugiej pytanie referendalne "czy jesteś za zmianą przeznaczenia 30ha z usługowej, rekreacyjnej i sportowej, na zabudowę mieszkaniowo usługową".
W sumie nazwa pasuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_16114827407mz6ftxS2ZSywgTsBSRdNs.jpg
Pobierz