Mirasy chciałbym zakupić klamkę smart na odcisk palca,kod,apkę . I szczerze powiedziawszy jestem trochę sceptyczny do takiego rozwiązania, głównie chodzi mi o mechaniczną trwałość takich rozwiązań. Czy taka klamka nie ulegnie pod ciężarem młota lub łomu? Jakie są Wasze odczucia i doświadczenia odnosnie takiego rozwiązania ?? Może macie jakieś klamki godne polecenia?? #smarthome #bezpieczenstwo #dom #aplikacje #inteligentnydom
@WykoZakop dzięki wielkie za odpowiedź. Czysto teoretycznie gdybym urwał klamkę od zewnatrz to raczej miałbym fizyczny dostęp do mechanizmu w zamku który przesuwa zapadke/rygiel wchodzacy w okucie w futrynie. Później tylko kwestia jego obrócenia i wysunięcia rygla/zapadki z okucia. Sprawa miałaby się inaczej w sytuacji ( jak wspominałeś) ryglowania wielopunktowego. Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby gdyby taka smart klamka byłaby normalnie spelniającą funkcje klamki, otwieraną na odcisk palca ale która dawałby
Allegro, OLX, Vinted i inne takie platformy mają od lipca informować fiskusa o niektórych transakcjach. Przy sprzedaży powyżej 2000 euro lub gdy liczba transakcji będzie większa niż 30 w roku tłumaczy doradca podatkowy Piotr Juszczyk. Przepisów jeszcze nie ma, ale rząd Tuska ma zająć się nimi...
Czy samo wystawienie będzie interpretowane jako sprzedaż czy dopiero od chwili gdy klikniemy "kup teraz "?? Zawsze można się dogadać poza ogłoszeniem mając kontakty.
Mirasy swego czasu zakupiłem sonoffa Basica z 3 czujnikami temp . Założenie jest takie by sterować nim załączanie pieca na pellet. Wszystko mam już połączone,czujnik wyprowadzony do mieszkania lecz nie wiem jak ustawić funkcje termostatu na sonoffie. Chce aby sonoff załączał piec przy np. 21 stopniach w mieszkaniu a wyłączał się np przy 23. Mam suple do tego. Jak to ustawić?? #sonoff #smarthome #inteligentnydom #internet
@jurii dzieki kolego za pomoc ale wczoraj udało mi się ogarnąć ,metodą prób i błędów na stronie cloud.supla.org ,teraz pozostaje ogarnąc jeszcze jakieś powiadomienia . Podpowiedź tylko jak się ma sytuacja zadziałania tego termostatu w trybie offline,będzie to działać?? Sprawa ważna ,nie chce żeby doszło do sytuacji że piec odpali ,supla ,sonoff będzie offline i zagotuje mi piec. Zainstalowałem niby termostat z kapilarą na max 90 st odcinający zasilanie palnika ale
Krzysztof to samotny ojciec 12-letniej Julii która zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Okazało się, że ostatnia operacja się nie udała i trzeba zrobić kolejną która jest mega kosztowna. Potrzebny #wykopefekt !
Pany potrzebuje termostatu pokojowego bezprzewodowego do sterownia piecem na pellet , generalnie chodzi o to by termostat dawaj cynk kiedy odpalić palnik i po osiągnięciu temp w pomieszczeniu go gasił. Czyli potrzebuje panelu u siebie w pomieszczeniu oraz odbiornika przy piecu . Do tego chciałbym aby była możliwość sterowania i podglądu temp poprzez apkę. Podrzuccie jakiś pomysł. #smartdom #inteligentnydom #ogrzewanie #mieszkanie #dom
Mirasy zamierzam zakupić quada z zagranicy, jest on jednak zarejestrowany tam jako traktor. jak wyglada u nas rejestracja w takim przypadku? #atv #quad #motoryzacja #prawo
Mirasy mam do kupienia ciągnik rolniczy za granicą . Ciagnik jest na typa który ma firme , i tenże ciagnik był kupowany na tą firmę. Ja chce ten ciagnik kupić jako osoba prywatna. Typo nie chce wystawic faktury vat na ten traktor tylko chce żebym mu dal caśh i pusci mi go w cenie tak jakby bez vatu. Czy w zwiazku z powyższym bede zmuszony jako kupujący zaplacic vat w Pl, czy
@powsinogaszszlaja śmierdzi nie smierdzi aleszcerze powiedziawszy ,jesli z tego tytułu nie byłoby przypału dla mnie to mam na to wyjebongo i niech on sie kopie z US
mirasy jak to jest ze importem używanego ciągnika rolniczego z zagranicy z europy na osobe prywatną. Placi sie jakis podatek,vat jak to wygląda. ?? #import #europa #vat #podatki #akcyza
Mirasy jakiego opertora wirtualnego telefonii komorkowej polecacie. ? Chciałbym wziąc ze 4 numery dla całej rodziny ,na abo. Są jakies sieci od viking ,czy otvarta co polecicie? #telefony #siecikomorkowe #telefon #oszczedzanie #pieniadze
Polacy chociaż ciężko pracują to nie są w stanie dziś niczego się dorobić. Ceny nieruchomości są już kosmicznie wysokie, a inflacja pożera ostatnie oszczędności. Polaków nie stać dziś już na podstawowe rzeczy.
@dewanderer coś w tym jest w latach 70-tych bardzo znana mi osoba wybyła do usa poprzez meksyk na 2,5 roku. Po powrocie byla w stanie wybudowac dom , wraz z budynkami gospodarczymi, wyposażyc gospodarstwo w sprzęt, i kazdemu z dzieci kupic malucha a bylo ich piecioro. Do tego sporo kasy poszlo potem na przelew bo sie w dupach od dobrobytu poprzewracało.
Polska przegrała z Czechami 1:3 w meczu el. Euro 2024. Pierwszego gola strzelił już w 27. sekundzie Ladislav Krejci II. Była to najszybciej stracona bramka w historii reprezentacji Polski i szósty gol stracony przez Polaków w 1. minucie meczu. Poprzedni rekord został ustanowiony w 1930 roku!
Kanapki, ciepłe ubranie, herbata w termosie, a nawet urlop - tak najlepiej przygotować się do wyrobienia paszportu w Krakowie. Kolejki są gigantyczne. Mieszkańcy skarżą się, że czekać muszą nawet po kilka godzin.
no to kurde miałem farta , ze 2 miechy temu wyrabiałem dzieciakom paszporty i wszysko poszło od strzała ,żadnych kolejek . Paszporty po 3 tyg do odebrania.
Mirasy jak to jest teraz z cłem gdy kupuje z aliexpress? planuje zakupic pare uzytecznych narzedzi za kwote max 500zł. Wysylka z chin. Bedzie od tego jakies cło .?? jak generalnie to wygląda bo nie jestem obeznany z tematem. #aliexpress #chiny #zakupyonline #zakupyzchin #banggood #gearbest
@ceemack: Cytując "Paczki spoza Unii Europejskiej o wartości powyżej 150 euro są sprawdzane przez Urząd Celny, który kontaktuje się z odbiorcą i podaje wysokość opłaty celnej, jaką trzeba będzie uiścić. Jeżeli nie zapłacimy urzędowi, nie otrzymamy paczki.”
Pytanko odnosnie zasilacza do lapka. W lapku lenovo padl mi zasilacz parametry to output 20v 2.25 A 45 wat. mam drugi zasilacz od hp z parametrami output 19.5 v 2.31 A i 45 w . podlaczylem go do swojego lenovo zgodnie z polaryzacją i niestety ten nie uruchamia się,miga tylko pomarańczowa dioda. Czy taka delikatna rozbieżnosc w napieciu i natężeniu wplynełaby na to ,że lapek nie wstaje??? #elektronika #komputery
@ArchDelux: od razu zderzaki, odpinasz tu i tam i piszesz ze wada mechaniczna, silnik nie odpala, skrzynia nie wrzuca biegow czy usterka elektryczna - wsadz stary akumulator i probujesz.. jak maja dobry dzien to Ci puszcza a jak sie d-----e to i tak nie odpusci. Chyba ze poprostu robisz akcyze sam przez neta, wpisujesz wartosc pojazdu z umowy i od tego alcyza i czekasz czy pismo przyjdzie czy nie ze
Mirasy o co kaman czy teść pomimo tego że jest w normie wg laboratorium,może mieć wpływ na pamięć, koncentrację.? Okresowo robie badania na niedoczynność tarczycy, wyniki tarczycy ok,zrobiłem sobie też badanie teścia 1 raz bo juz 4 dychy na karku . Wynik jaki miałem 510 ng/dl norma w/g labu 240- 870. Czy testosteron pomimo tego że w normie może wpływać na pamięć, koncentracja, bo spadek tych powyższych zauważyłem u siebie diametralny. Na
@ramirezvaca biorę też na karb i starość i zmęczenie materiału niemniej jednak 40tka to nie czas by się starzeć,przynajmniej według mnie Zarzucam dość regularnie zma ,zdarza mi się może trochę nieregularnie poćwiczyć i na siłce ,wtedy wlatuje troche kreatyny. Niemniej jednak chyba moj prime już minął i trzeba będzie się chyba czymś wspomóc, dlatego rozważam trt
@Saprofit czyli to że mam teścia według widełek w normie nie determinuje mojego samopoczucia?? Pytam bo borykam się z hashimoto czyli niedoczynnością tarczycy i tam mimo widelek zawsze lepiej czułem się gdy stężenie było poniżej normy laboratoryjnej. Mam teraz 1.6 a norma chyba 2 do 4
@Saprofit mówię akurat o tsh jeśli chodzi o tarczycę jeszcze masz ft3 f4 antytpo . Niemniej jednak pije do tego że ludzie różnie reagują na stężenia substancji w org i niekoniecznie może to być tożsame z normą laboratoryjną Uwierz mi czułem się bardzo nieciekawie gdy tsh miałem kolo 8 a teraz jest naprawdę ok i by dojść do tego stanu zajęło to ponad rok. Nie chcę też umniejszać roli teścia w
@fukken kofeina tak jakieś 3 kawy dziennie taka już kultura krajów skandynawskich . Ekspozycja na słońce myślę że wystarczająca do tego dorzucam regularnie vit d3. Nie jaram alko mało jak na polaka,okazyjnie raczej. Możliwe że tarczyca daje po jajach znowu .