Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pierwszy raz w mojej programistycznej karierze wyladowalem na projekcie, gdzie wrecz zmusza sie ludzi do wlaczania kamerek na callach. Nie tylko na daily itp., ale tez jak sie dev wdzwania do deva itd. Do tego tych calli wychodzi srednio 2h w ciagu dnia. Nie wiem po ch takie zasady, efektywnie musze tracic czas na calle zamiast kodzic jak i nie moge sie pozniej skupic na robocie bo mnie to zupelnie rozstraja. Nie chce sie zalic na to nadmiernie, czy to jest jakis standard i mialem szczescie co do projektow poki co czy tez powinienem sobie szukac czegos innego (a na rynku oj cienko)?

#pracait #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: kto zmusza deva z devem do wlaczenia kamerek? Wielki brat? Jest tu na wykopie kilku swirow ktorzy pochwalaja taka ideologie pewnie zaraz sie tu pojawia. Nie daj sie stlamsic mirek, najwyzej jak przycisna mocno to powiedz ze ci sie kamerka rozwalila i ja zaslon, wlacz i zapytaj czy widza, powiedza ze nie to powiedz ze tak jak myslalem. Bo nowe kompa klient ci nie kupi a zanim tego ci wymienia
  • Odpowiedz
najwyzej jak przycisna mocno to powiedz ze ci sie kamerka rozwalila i ja zaslon, wlacz i zapytaj czy widza, powiedza ze nie to powiedz ze tak jak myslalem. Bo nowe kompa klient ci nie kupi a zanim tego ci wymienia to tyle roboty ze machna reka


@peoplearestrange: to się go do biura zaprosi :)
  • Odpowiedz
Wszystko ma swoje plusy i minusy, pracowałem i tak i tak, ale generalnie luźniej jest bez kamerek, bo można się faktycznie skupić na tym co się mówi. Generalnie jak jest jakieś większe spotkanie i wszyscy są na cam to też uprzejmie jest włączyć, ale dev z devem to już chyba na luzie bez
  • Odpowiedz
Generalnie jak jest jakieś większe spotkanie i wszyscy są na cam to też uprzejmie jest włączyć, ale dev z devem to już chyba na luzie bez


@bruce: ja mam odwrotnie. 1 na 1 wole z video, na grupowych bez.
  • Odpowiedz
efektywnie musze tracic czas na calle zamiast kodzic


@mirko_anonim: Zawsze mnie to #!$%@? u wielkich programistów, unikają calli a potem się okazuje, że połowa rzeczy źle zakodowana bo zamiast się zdzwonić i dopytać to robili tak jak im się wydawało xD A z tą kamerką to co za różnica? Jakbyś był na miejscu to byś rozmawiał przez ścianę czy co? Odpalasz i zapominasz, że w ogóle odpalona. Jeżeli nie potrafisz rozmawiać
  • Odpowiedz