Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
GeneratorSzumu

GeneratorSzumu

Dołączył 8 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 406
  • Znaleziska 163
  • Mikroblog 243
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 7

332

Co się dzieje, kiedy pęka bańka mieszkaniowa?

Co się dzieje, kiedy pęka bańka mieszkaniowa?

Kiedy w 2022 kupowano rudery pod Auckland za $1.8M, wydawało się to świetnym biznesem. Ceny nieruchomości rosły o kilkanaście procent w skali roku, a banki rozdawały hipoteki jak darmowe cukierki pod osiedlową podstawówką. Dziś ludzie wyprzedają w panice, a rząd panicznie próbuje powstrzymać krach.

BArtus
z
youtube.com
dodany: 06.06.2026, 13:37:08
  • 131
  • #
    nieruchomosci
  • #
    gospodarka
  • #
    deweloperka
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    mieszkanie
  • #
    ekonomia
GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 07.06.2026, 10:06:45 via Wykop
  • 7
@mrjetro: Okej, ale zwróć uwagę na inną funkcję podatku Belki. Gdyby go nie było, to mielibyśmy sytuację, gdzie praca była by silnie opodatkowana, a kapitał nie. Oznaczałoby to, że większość żuczków utrzymujących się z pracy płaciłoby solidne podatki, a grube koty z kapitałem nie musiałyby pracować, i w tym płacić podatków.

Ciężko pracujący ludzie de facto utrzymywali by państwo. Bananowe dzieci, co dostały od rodziców kilka milionów, mogłyby wrzucić je
GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 07.06.2026, 10:40:59 via Wykop
  • 4
@alfka: Nie sposób się nie zgodzić. Co prawda nie mam pojęcia jak te problemy rozwiązywać w szczegółach. Chciałem jedynie zwrócić uwagę, że często nie jest tak, jak nam się subiektywnie wydaje - np. „państwo karze mnie za to, że oszczędzam”. Takie mechanizmy mają wysokopoziomowo jedne zachowania promować (praca, przedsiębiorczość), inne deprymować (życie wyłącznie z kapitału).
del855
del855
20.04.2026, 10:47:15
  • 7
Lubie ten mit, ze ukraincy przyjada i wykupia unity w top5 - jacy ukraincy, za co? Nie wiadomo...

Tzn wiadomo - ci ZAMOZNI - na nasze standardy, a na swoje BARDZO ZAMOZNI. Bo mamy 2 skrajne przyklady i cos pomiedzy:

- rzesza pracujacych w prostych zawodach, taka typowa emigracja zarobkowa - biedronka, uber, montowanio-magazynownia wszelaka
- jakas niewielka czesc co sie zaczepila w czyms lepszym: korpo, wykonczeniowka, spece
del855 - Lubie ten mit, ze ukraincy przyjada i wykupia unity w top5 - jacy ukraincy, ...

źródło: Zrzut ekranu 2026-04-20 114752

Pobierz

Czy przecietny migrant ze wschodu pracujacy w prostej pracy w top5 jest w stanie kupic mieszkanie?

  • Nie jest, dokladnie tak samo jak Polak 54.0% (34)
  • Jest, po prostu magicznie zarobi 2x tyle i kupi 14.3% (9)
  • Mieszkania kupuja ukrainskie krezusy 31.7% (20)

Oddanych głosów: 63

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 20.04.2026, 16:19:57 via Wykop
  • 2
@del855: Ale możesz mieć wpływ pośredni. Wszak ludzie, którzy tu przyjadą, gdzieś mieszają. Stąd może też być tak, że polscy inwestorzy w większej liczbie kupują mieszkania na wynajem dla przyjezdnych, zwiększając w ten sposób popyt na rynku mieszkaniowym.
  • Odpowiedz
rebel101
rebel101
25.03.2022, 18:41:58
  • 23
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 25.03.2022, 21:18:27
  • 3
Art. 7. ust. 3. stwierdza, że istotną częścią broni jest sama lufa.

Art. 25. ust. 2. stwierdza, że oprócz lekarza sąd lub prokurator może diagnozować stany chorobowe i nakłada na nich obowiązek niezwłocznego informowania właściwych organów. Nie wiem jak sąd lub prokurator mógłby wydać diagnozę lekarską.
  • Odpowiedz
GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 25.03.2022, 21:59:02
  • 0
@rebel101: Brzmi spoko, zastanawiam się jedynie czy nie warto było by tego doprecyzować aby uniknąć niepotrzebnych interpretacji.

@Podstarzaly_Mandalorianin wydaje mi się, że w pierwotnym kształcie A wymagało magazynu broni, ale w tym widzę, że to usunęli (art. 32. ust. 1.).
  • Odpowiedz
GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 25.03.2022, 22:07:44
  • 0
@Podstarzaly_Mandalorianin: Też niestety mam takie przeczucie. Ale trzymam kciuki.
  • Odpowiedz
GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 25.03.2022, 22:16:19
  • 1
@rebel101: Jestem ogromnie ciekawy jak to się wszystko potoczy. Ustawa naprawdę mocno zdroworozsądkowa, nie jest ekstremalna w żadnym kierunku. Mam wrażenie, że jest niej dla każdego coś dobrego. Aczkolwiek niesie za sobą fundamentalny skok w myśleniu o i postrzeganiu BP i o to wszystko może się rozbić.
  • Odpowiedz
GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 25.03.2022, 22:42:56
  • 0
@rebel101: Słusznie piszesz. Ale ostrożnie szafowałbym entuzjazmem. Jeśli tylko wyczute zostaną obawy społeczne, które mogłyby przełożyć się na niższe słupki wyborcze, ustawa będzie momentalnie spuszczona w toalecie, a głowa ustawodawcy schowana w piasek.
  • Odpowiedz
GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 28.03.2022, 17:56:36
  • 0
@rebel101 gdzie można dalej śledzić losy tego projektu?
  • Odpowiedz
GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 28.03.2022, 19:43:47
  • 0
@rebel101: Dzięki!
  • Odpowiedz
IIIlIII
IIIlIII
11.03.2022, 15:12:23 via Android
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 11.03.2022, 15:17:47
  • 2
Nie jestem specem, ale to, co dokładnie napisałeś. Na otwartej przestrzeni huk jest mniej odczuwalny, a do hałasu idzie się przyzwyczaić, co nie zmienia faktu, że pewnie powoduje ubytki/uszkodzenia słuchu.
  • Odpowiedz
WhiskyRomeo
WhiskyRomeo
09.03.2022, 13:15:47
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 09.03.2022, 17:04:07
  • 0
Znajomy niedawno nabył Visa. Światłowód wyleciał z muszki podczas pierwszego strzelania. Decocker jest w feralnym położeniu jak dla mnie - kciukiem nie byłem w stanie go nacisnąć z uwagi na to, że jest po prostu za blisko podstawy kciuka. Dodatkowo droga języka spustowego jest baaaardzo długa - przy pierwszym strzelaniu miałem wrażenie, że zgniotę mechanizm i go zepsuję, bo pistolet nie reagował. Przy DA trzeba mieć chyba ręce wyrobnika z kamieniołomu by
  • Odpowiedz
DrFaithless
DrFaithless
24.01.2022, 15:40:23 via iOS
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 24.01.2022, 15:42:15
  • 0
Wydaje mi się, że Astro Classic (https://www.astroclassic.pl)
  • Odpowiedz

846

Wścibski "Polski Ład" może zagrozić prywatności Polaków

Pokaż treści 18+

Wścibski "Polski Ład" może zagrozić prywatności Polaków

Rządowy projekt zakłada integrację terminali płatniczych z kasami, które ślą dane online do skarbówki.

Szewczenko
z
rp.pl
dodany: 03.10.2021, 19:28:38
  • 99
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    nowylad
  • #
    bekazpisu
GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 04.10.2021, 09:55:06
  • 0
@siepan: To, o czym piszesz, nie jest specjalnie nowym wynalazkiem. Można zerknąć na hasło "chleba i igrzysk":

Praktyka organizowania publicznych rozrywek i rozdawnictwa wynikała mniej z pobudek humanitarnych, a bardziej miała na celu łagodzenie napięć społecznych i zyskanie popularności niezbędnej w działalności politycznej, a nawet odwracanie uwagi społeczeństwa od działań polityków.


A także ["dziel

481

Polacy mają coraz więcej broni w domach.

Pokaż treści 18+

Polacy mają coraz więcej broni w domach.

Najwięcej sztuk broni przybywa do celów, w których najłatwiej uzyskać pozwolenie, czyli sportowych i kolekcjonerskich. W pierwszej kategorii liczba egzemplarzy na przestrzeni 2020 r. zwiększyła się o 13,8 tys., a w drugiej – 14,9 tys.

Oline
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 02.04.2021, 06:26:18
  • 185
  • #
    polska
  • #
    bron
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    bronpalna
  • #
    militaria
  • #
    strzelectwo
GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 02.04.2021, 20:38:23
  • 0
@Sprus: https://uobia.pl/1999/art8

Nie kłócę się z Twoją opinią, mówię tylko, że "wiatrówka" nie musi, ale może być w świetle ustawy bronią (co prawda nie palną, a pneumatyczną).

Dla ciekawych statystyka przestępstw z użyciem broni oraz analiza i komentarz Andrzeja Turczyna w tym temacie.
Del
Del
22.02.2020, 06:53:11 via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
Achtung! Samstagmorgenhandgelenkkontrolle! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kontrolanadgarstkow #zegarki
Del - Achtung! Samstagmorgenhandgelenkkontrolle! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kontrolanadgarstkow #ze...

źródło: comment_1582354390MYQt8ynmaeFBHZKsjkMx9d.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 22.02.2020, 11:25:49
  • 0
https://i.pinimg.com/originals/10/33/ff/1033ff4aca19a7262128f7039b380429.jpg
  • Odpowiedz
T.....i
T.....i
konto usunięte 02.11.2019, 16:17:35
  • 64
Moja teza: Mamy prawo czuć nienawiść do ludzi, którzy na nią zasługują, czyli na przykład źle nas potraktowali, albo nawet niekoniecznie nas.

Co o tym sądzicie?

#filozofia #psychologia #kiciochpyta #przemyslenia #pytanie
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 02.11.2019, 17:32:06
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Rasht
Rasht
Rasht
06.01.2019, 19:40:32
  • 0
Wtf? 0% uszkodzeń a kontrolka jednak świeci
#ets2
Rasht - Wtf? 0% uszkodzeń a kontrolka jednak świeci
#ets2

źródło: comment_X74fCNV61Bl7hBeyeQgDVV8iMpDqmPxi.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 06.01.2019, 19:47:10
  • 0
https://steamcommunity.com/app/227300/discussions/0/648814842056875866/
  • Odpowiedz
GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 06.01.2019, 19:52:05
  • 3
@Rasht: @HaPPe: @Pangia: Kontrolka hamulca - w skutek niskiego ciśnienia w układzie. Hamulce działają na sprężone powietrze, widoczna jest najczęściej przy starcie, kiedy sprężarka nie zdążyła jeszcze napompować wystarczająco dużo powietrza.
  • Odpowiedz
GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 06.01.2019, 20:02:04
  • 0
@Pangia: Nie do końca tak. Nie oznacza, że w układzie nie ma ciśnienia, tylko, że jest ono mniejsze niż nominalne, tj. hamulce nie będą działać ze swoją maksymalną skutecznością. Tak jak wspomniał @cordant - w ciężarówce rolę płynu hydraulicznego pełni powietrze, sprężane w odpowiednim zbiorniku. Użycie hamulca zmniejsza ciśnienie w układzie, stąd sprężarka dopompowuje powietrze w locie. Aczkolwiek jeśli ciśnienie spadnie poniżej pewnego poziomu, komputer sygnalizuje o tym za
  • Odpowiedz
GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 16.12.2018, 00:50:43
  • 0
#siecikomputerowe #sieci #router #komputery
Cześć! Pytanie - który z routerów warto zostawić do niedużej sieci domowej: Compal CH7465LG (Connect Box od UPC) czy TP-Link Archer D7? Posiadałem wcześniej stary modem Cisco od UPC, stąd siecią zarządzał TP-Link, UPC wymieniło modem na kombajn router/modem Compala i zastanawiam się czy wrócić do poprzedniej konfiguracji czy też pogonić Archera. Parametry wygląda jakby miały podobne z tą różnicą,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GeneratorSzumu
GeneratorSzumu
Autor
16.12.2018, 09:34:09
  • 0
Archer pod względem funkcjonalnym daje o wiele więcej możliwości. Chyba z uwagi na to wrócę do starego, dobrego TP-Linka.
  • Odpowiedz
GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 27.11.2018, 09:44:00
  • 0
Hej, spotkał się ktoś może z aplikacją/serwisem, za którego pomocą można zrobić mapę umiejętności? Nie wiem czy takie coś w ogóle istnieje, a jeśli tak, to jak czegoś takiego szukać. Co dokładnie mam na myśli? Chciałbym nakreślić mapę umiejętności (głównie IT/programowanie) by w jakiś sposób rozpisać to, co umiem, to, czego nie umiem, i śledzić postępy w rozwijaniu się w danych obszarach. Coś na zasadzie drzewka umiejętności (nie musi to być stricte
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

etc_daemon
etc_daemon
etc_daemon
27.11.2018, 09:48:30
  • 1
@GeneratorSzumu: możesz zawsze oprzeć to co umiesz o to co jest na certach (przepisz wymagania które trzeba umieć zeby go zdać)
  • Odpowiedz
SlenderCzester
SlenderCzester
12.09.2018, 23:24:06
  • 3
Mirki, weźcie oceńcie tak na surowo, jaki ja mam głos? Ile lat mi dajecie? Nadaję się do wokali?
#muzyka #produkcjamuzyki #wokal
https://drive.google.com/open?id=1APL14kr_BKAuc_sj8jytbInY5AZ0srLB
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 12.09.2018, 23:48:42
  • 0
@SlenderCzester: Wiesz co, nie znam się za bardzo na samym gatunku, ale mogę rzucić osobiste spostrzeżenia. Gitara jest zbyt wyeksponowana w paśmie, wiem, że gitarmistrz chce przemycić swoje smaczki, ale momentami konkuruje z wokalem, a tak być nie powinno, przynajmniej nie kiedy oba instrumenty jednocześnie wybrzmiewają. Druga sprawa, mam wrażenie, że za bardzo cedzisz/dukasz sylaby - jest tak jak karabin maszynowy ta-ta-ta-ta-ta-ta, jak żyletą cięte. Więcej luzu, rozmglenia mi w
  • Odpowiedz
GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 16.09.2018, 21:44:44
  • 1
@SlenderCzester: Hej, przepraszam, nie miałem kiedy odpisać. Ja ogólnie też nie znam się na mikrofonice wokalnej, ciężko mi powiedzieć. Głos imho jak najbardziej spoko.

Mogę coś więcej powiedzieć o gitarze, bo to bliższy mi temat. Ogólnie w samym solo gitara ma bardzo ostrą barwę w kierunku gruboziarnistego overdrive/lekkie distortion - z uwagi na sam charakter numeru (vel tytuł) zagrał bym to delikatniej artykulacyjnie albo rozmył jakimś deplay-em/reverbem bardziej. Sprawia wrażenie
  • Odpowiedz
GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 16.09.2018, 22:28:33
  • 0
@SlenderCzester: Cieszę się, że mogłem pomóc :) Jak coś będziecie mieć, to zarzucajcie.
  • Odpowiedz

253

Sprzedawał z żuka książki, by mieć do pierwszego. Komuś zawistnemu się to...

Sprzedawał z żuka książki, by mieć do pierwszego. Komuś zawistnemu się to...

Pan Włodzimierz od 13 lat handlował w swoim żuku starymi książkami. Pieniądze, choć niewielkie, pozwalały mu i jego 80-letniej matce żyć z miesiąca na miesiąc. Jego samochód został jednak podpalony, a co pozbawiło mężczyznę całego dobytku.

Gravity_die
z
innpoland.pl
dodany: 12.09.2018, 10:51:30
  • 41
  • #
    polska
GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 12.09.2018, 23:08:00
  • 0
@KMS76: Ha, ha, no śmiało kolego, chciałbym to zobaczyć jak zamieniasz się z czegokolwiek teraz nie praktykujesz na takie nielekkie/niepewne zajęcie w szarej strefie wyłącznie w imię idei!
GeneratorSzumu
GeneratorSzumu 12.09.2018, 23:22:48
  • 0
@Lubie-po-polsku: O cholera ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >
  • @_@

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 08.09.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking