Wpis z mikrobloga

@WhiskyRomeo: Pomacać co lepiej w łapie leży i z czego lepiej strzela. To są dwa zupełnie inne pistolety. Kurkowy vs. bezkurkowy. Amelinowy szkielet vs polimer. Z VISa nie strzelałem, ale macałem. CZ jest spoko, chociaż niektórzy narzekają że ma zbyt agresywną fakturę chwytu. Z tej dwójki ja bym brał CZ.
@Polinik heheszki heheszkami ale rozwinąłbyś temat?

@WhiskyRomeo Miałem w rękach jeden i drugi i mi zdecydowanie przyjemniej leżał VIS. Strzelanie z niego to również przyjemność, choć niektórzy narzekali na podniesioną linię celowania. Wcale nie kopie to mocno więc do rekreacji i jako sportowy się nada. O lufach miękkich jak papier nie słyszałem, ale to może być ciekawy wątek.

Co do cz10 ma u mnie dyskwalifikację, bo dźwignia zrzutu zamka jest cholernie user
Znajomy niedawno nabył Visa. Światłowód wyleciał z muszki podczas pierwszego strzelania. Decocker jest w feralnym położeniu jak dla mnie - kciukiem nie byłem w stanie go nacisnąć z uwagi na to, że jest po prostu za blisko podstawy kciuka. Dodatkowo droga języka spustowego jest baaaardzo długa - przy pierwszym strzelaniu miałem wrażenie, że zgniotę mechanizm i go zepsuję, bo pistolet nie reagował. Przy DA trzeba mieć chyba ręce wyrobnika z kamieniołomu by